Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 14 évesen hogy lehetséges,...

14 évesen hogy lehetséges, hogy érdekel a politika?

Figyelt kérdés
Szoktam politikai folyóiratokat, illetve újságokat olvasni, előreláthatólag a politológus szakmát tűztem ki célnak. Azért kérdezem, mert az osztályomban senkivel nem tudok erről beszélni, hiszen mint az köztudott, eléggé ritka a politika iránt való érdeklődés ilyen korban, legalábbis szervesen.

2014. febr. 16. 15:21
1 2
 11/20 anonim válasza:

14 évesen engem is érdekel a politika, és nincs vele szerintem semmi baj.

Persze nem úgy kell érteni a politizálást, hogy "ez a párt sz@r, mert lopnak, csalnak" - ez nem csak 14 évesen, hanem egyátalán bármilyen korban nem értelmes és hasznos beszélgetés.

De ha arról beszélgetünk egy-egy osztálytárssal, hogy milyen a demokrácia, milyen lenne a megfelelő rendszer, vagy igazságos és hasznos-e a rezsicsökkentés, jó-e az atomenergia stb... akkor az még kifejezetten jó is. Mert talán az ilyen gyerekekből lesznek az olyan emberek, akik igazán tenni akarnak a közért.

Érdekelne, hogy akik hozzám hasonlóan ilyen korban a politika felé mutatnak érdeklődést, melyik párttal vagy ideológiával szimpatizálnak. Valamint ha titeket is érdekel a dolog(kérdező, 4. és 6. válaszoló) jó lenne létrehozni egy csoportot vagy fórumot, ahol vitatkzhaznák, beszélhetnénk a politikáról hasonló korúakkal.

2014. ápr. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

#6 os vagyok.

Igazad van, holnap (ha addig nem csináltok) csinálok egy Facebook csoporot, várom a név ötleteket :)

2014. ápr. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim válasza:

Én a Facebookon annyira nem támogatom, mert ott az ismerőseim között vannak pl. tanárok, aztán ők meg látják hogy milyen csoportokba vagyok benne, és mit gondolnak majd? Hogy a 14 éves gyerek ne politizáljon...

Bocsi az Off-ért.

2014. ápr. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Oké, akkor nem Facebookon (Nekem is vannak tanáraim ismerősnek, de engem nem nagyon érdekel)

Akkor a másik lehetőség egy weboldal létrehozása.

Megpróbálok valamit összerakni a nap folyamán ha nincs ellenvetés.

2014. ápr. 21. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

4-es válaszoló vagyok.

Ilyen esetre lehetséges kamuprofil létrehozása, amellyel be lehet lépni bármilyen csoportba, lehet bármit like-olni, stb..

2014. ápr. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Hát a facebook-os lapot én sem támogatom, viszont ez érdekes ötlet. Egyértelműen létre kéne valami ilyesmit hozni, mivel egyedi lenne a maga módján, másrészt a fiatalok is tudnának fejlődni politikailag.
2014. ápr. 21. 18:47
 17/20 anonim ***** válasza:

Na..

Sok volt a húsvéti vendégségbe menés, locsolkodás, szóval nem nagyon értem rá :D

Névnek én ezt gondoltam: Politika az ifjúság körében

Szerintetek?

2014. ápr. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Jól hangzik.
2014. ápr. 22. 17:24
 19/20 anonim válasza:
Most az EP választások alkalmából újra eszembe jutott a dolog, ha még mindig benne vagytok, akkor írjatok üzenetet, és összedobok valami egyszerű honlapot.
2014. máj. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Üdv! Hamarosan 14 leszek én is, és azt vettem észre, hogy vágyom a vitára, mivel kíváncsi vagyok a korombeliek véleményére. nagyon hasznos lenne egy facebook csoport vagy weboldal gondolataink ütköztetésére, ahol kultúráltan tudnánk vitatkozni az aktuális politikáról.A kérdés már több mint 2 éves, áll még a weboldal felvetés?
2017. jan. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!