Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lehet a magyarok között...

Lehet a magyarok között egyszer még egyetértés?

Figyelt kérdés

Elég félelmetes hogy az emberek egy része ennyire képes alulmúlni a tárgyilagosságot.

Persze mit is lehet várni azoktól, akik a szabadság mámora közben nem a realitások talaján élnek. És ha elfogy az érv vagy nincs is akkor valamibe gyorsan kössünk bele.

Persze ez is jól jellemez, hiszen akik egy sokat hangoztatott kifejezés „coca-cola érzés a 60- nas évekből nem mond semmit” annak mit lehet mondani? Vagy az araboknál használt coca-cola gyarmatosításból is csak jut az eszükbe, hogy barna szénsavas lötty!

De mennyire is lehet valaki érzékeny és pártatlan, abban az esetben, ha az egyik embercsoport neve említése is a köröm élesítés ősi ösztöneit hozza ki a zsigereiből, míg a másik népcsoport löveg csonkolt tetemei sem borzasztják? Amikor az átlag értelem számára is jól és közérthetően megfogalmazott leírásokat zagyvaságnak tartanak, és ezzel a saját értelmi színvonalukat, amúgy önmaguk által, mesterségesen degradálják. Ennek megfelelően ostoba megjegyzésekkel tereljék a lényegről el a valóban értő és érző tekintetet, értelmet.

A szembenézést nélkülöző és az odvaikból gyűlölve a hamis szólándzsáikkal vaktában szurkáló, felfogásukkal teremtve meg a hamis intelligenciájuk délibábját!

Mi is lenne ha egyszer nem a vak fajimádatuk, és az erősen átszellőztetett gondolkodásuk jelentene táptalajt egy vitában, hanem a józan ész?


2009. dec. 9. 15:48
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
76%
Beljebb lennénk, ha nem más lenne mindig a hibás. Mindenki a másikat nevezi lehetetlen alaknak (satöbbi). Nem volna egyszerűbb "egy emberként" példát mutatnunk felelősségvállalásból? Talán nem kéne könyörögni meg szidni egymást... És ha akármelyik oldal a másik szavain lovagol, akkor valaki nem jól értelmezi az adott szavakat, de ott az értelmező szótár, fel lehet lapozni (le lehet tölteni ugyebár). Nincs semmi nehéz ebben. A nehéz inkább az, hogy le kell mondani a hobbidramaturg beszédstílus kesernyés gyönyöreiről basszus.
2009. dec. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
25%
Csak annyit: a magyarok között most is VAN egyetértés, de ezt a "kisebbség(ek)" nem nézik jó szemmel! A MÉDIA elkötelezett része pedig csak kavarja , kavarja azzal a nagy.........!
2009. dec. 10. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

"a magyarok között most is VAN egyetértés, de ezt a "kisebbség(ek)" nem nézik jó szemmel!"


Nem értek egyet veled.

Most akkor vagy nem vagyok magyar (pedig nagyon úgy gondolom), vagy nem igaz az, hogy a magyarok között VAN egyetértés...


Egyébként szerintem nem is létezhet ilyen "egyetértés", csak egy-egy részletben, abban viszont talán már most is. Érdekes lenne ezeket feltárni, megkeresni...

2009. dec. 10. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
81%
A kérdés és a hozzá fűzött taglalás olvasása után tökéletesen meglepett, hogy mszp szavazó, másik végletre gondoltam. A taglalásban részletezett problémák okai pont ott, illetve a hátszelükben keresendőek. Nagyjából ugyanazokat a problémákat látjuk, csak máshol keressük az okait. Én úgy érzem közelebb járok. Fölül kell emelkedni, onnan jobban belátható a táj. Itt most nem pártvitát folytatok, ez nagyjából mindegyik pártra igaz, csak ezen a téren az mszp radikálisabb. (Több bőr van a képükön.)
2009. dec. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Ma 01:38-nak, csak!

Nem vagy egy elveszett, mert lényegre tapintottál, szerintem.

Hogy miért nem lehetsz magyar okfejtésedet, nem értem. Ha a kisebbséget "magyar kisebbség"-nek irom mit változtat? Attól még mindig nem biztos, hogy a "magyar" fogalmába kivánkoznak. Nekem mint magyarnak kellemetlen, ha véleményemet lenácizzák, vagy lezsidózzák.

2009. dec. 10. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!