Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lehet az, hogy a fidesz...

Hogy lehet az, hogy a fidesz nyer a mandátum kalkulátorban?

Figyelt kérdés

Megadtam, hogy a itthoniak 50%-a szavaz és a fidesznek és a baloldalnak adtam 50-50%-ot (szavazat arány). Ebben az esetben a fidesz 104 mandátumot kap a baloldal meg csak 95-öt. De ha a fidesz csak 48%-ot kap még úgy is nyer 3 mandátummal, pedig ő kevesebbet kapott 2%-al.


[link]


Alul


2014. febr. 15. 21:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Jah, ezt én is kipróbáltam. Ezen a kalkulátoron Fidesz-győzelmen kívül mást nem nagyon lehet kihozni. Rosszul van beállítva.
2014. febr. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Asszem, megvan az oka: az egyéni mandátumokat teljesen rosszul veszi figyelembe, abból pedig a baloldalnak biztosan lesz legalább kb. 25-30.
2014. febr. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Még érdekesebb, ha a négy érdemi formációnak 25-25%-ot adsz fejenként...


Amúgy a módszertani leírásból kiderül miért lesz egyes párt felülprezentáltabb a másiknál. Ha rákattintasz a jobb sarokban lévő villanykörtére érthetőbb lesz a a dolog.

Esetleg ha nem tudnád majd mi az:

[link]

2014. febr. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ilyen a választási rendszerünk. Szerinted melyik párt jelölte ki a körzethatárokat? :P
2014. febr. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!