Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A te felfogásodban ki számít...

A te felfogásodban ki számít gazdagnak magyaro. -be?

Figyelt kérdés
2014. febr. 11. 19:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Eléggé unortodox lesz a válasz, hiszen nyilván valami ilyesmit vársz, hogy "200 milla felett", de:


Akinek igen KOMOLY KAPCSOLATI tőkéje van.

2014. febr. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A gazdag elég relatív. A legtöbb ember szerint, aki évi nettó 3,5 milliót visz haza, az már gazdag, szerintem pedig az szerintem pont beleesik a korrekt fizetésbe. Szerintem onnan számít valaki gazdagnak, ha az évi nettó fizetése közelebb áll a 10 millióhoz, mint az 5-höz.
2014. febr. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Épen mer relatív, neked mi az ?:D
2014. febr. 11. 20:29
 4/13 anonim ***** válasza:
3,5 nettónak a bruttója havi fél millió... korrekt fizetés kinek? a felsővezetőkenk?
2014. febr. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Az évi 3,5M-val, ha nincs semmid és ez alkalmazotti munkából jön össze, lassan a középrétegből is kicsúszol.
2014. febr. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem, egy rendes középosztálybeli beosztottnak. A 3,5 millió nettó egy hónapra épp csak megüti a 300 ezret, ez azért nem egy olyan hülye nagy pénz. Általában egy pályakezdő mérnök nem keres ennyit.
2014. febr. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
És azt nem írtam le, hogy egy tapasztalt, aki bedolgozta magát viszont már lazán felé megy.
2014. febr. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Kiváncsi vagyok te amúgy hol dolgozol, ha ott ilyen az alapdijazás. Csak, mert én gépészmérnökként kapok 170 nettót...
2014. febr. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Anyagiakat tekintve:


Akinek éves bevétele (nettó-, tiszta haszonra értve) 15-20 millió Ft (természetesen a határ a csillagos ég). Nekem innen számít valaki gazdagnak.

Ennyi pénzből már viszonylag korrekt életszínvonalat fenn lehet tartani. Akinek Magyarországon ekkora bevétele van éves szinten az (néhány esetet leszámítva) nem havi fizetést kap, hanem befektetése-, vállalkozása (stb.) van.

Akik a középosztályba tartoznak azok nem gazdagok, legalábbis szerintem. 300-700 ezer Ft-os fizetéssel azért még messze nem lehet megváltani a világot.

Nálam a gazdagok tipikusan azok akik felső kategóriás kocsikkal járnak, luxus házban élnek, trillió csillagos szállodákban szállnak meg nyaraláskor stb. és ezektől a kiadásoktól nem mennek csődbe, sőt lazán tudják finanszírozni.

2014. febr. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem akinek van saját hitelmentes lakásuk autójuk és nettó havi 400-500 ezer Ft/főt keresnek már bőven gazdag kategória.
2014. febr. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!