Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az emberek egy része miért...

Az emberek egy része miért nem érti meg?

Figyelt kérdés
Miért nem értik meg, hogy nem lehet az országot telepakolni az erdők és a termőföldek helyére naperőműveket - szélerőműveket mert az úgysem fedezi az ország energia ellátását Paks helyet.
2014. febr. 10. 16:28
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

"A németek teljes felhasználásuk 40%-t érték el tavaly nyáron, és nem láttam egy napelemet se erdőben, se termőföldön. "


Ja az igazán kircsi, amúgy tudtad, hogy emellett teljes energiaszükségletük 70%-t biomasszából nyerik emellett még a 100%-át szélenergiából. Ja és a teljes szükségletnek a 360%-át fedezik emellett a szénerőművekből, de még az általuk oly gyűlölt atomerőművekből is összejön vagy 160%. Csak tudnám, miért importálják a ezernyi terrawattnyi energiát a franciáktól, amikor így bővelkednek benne maguktól is és többnyire az ilyen bő kereslet lefelé nyomja az árakat, nem fölfelé...


Tudom, hogy a magyar sajtót bejárta ez a kapitális marhaság, ami abból fakad, hogy Merkel ígéretet tett arra hogy 2020-ra ami mindjárt itt vagyon 35%-ra emelik a megújulók arányát, ami már tényleg majdnem negyven. Nem a fotovoltalikus hátbarnítókét, a komplett megújulót, szélkerékből, biomassza égetéstől kezdve mindenig ami szóba jöhet.

Most valahol az erős egyötöd környékén járnak a komplett zöld dologgal a fritzek, aminek a napelemek csak a 16%-át adják. Szóval elnéztek egy nullát a sajtóhivatalban, vagy marad a Merkeles sztori, a lényeg csak azért nem buktak még el ezen látványosan


Tudom, hogy a Wiki nem hiteles forrás (bezzeg az online áltudományos bulvársajtó...), meg vagy másféléves adatokkal dolgozik, de könyörgöm egy kósza pillantást már vessünk rá, mielőtt ilyen magabiztosan szórnánk a nagyvilágba a hülyeségünket.:

[link]

2014. febr. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

""A németek teljes felhasználásuk 40%-t érték el tavaly nyáron, és nem láttam egy napelemet se erdőben, se termőföldön""


A Németeknél a villamos energia 12%-át adják a szél és napelemek összesen. Ezért van az, hogy ezek a beruházások megdrágították az áram árát.

2014. febr. 11. 16:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!