Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kb. hány évig lesz még nyugdíj...

Kb. hány évig lesz még nyugdíj Magyarországon? Hány évig lesz fenntartható ez a rendszer?

Figyelt kérdés
2014. febr. 6. 12:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
30%
Nyugdíj lesz, a kérdés az, h mennyi?
2014. febr. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
42%
Max 10 év. Alaptörvényből ki is vették a passzust, sőt azt is, hogy te már nem tb, hanem hozzájárulást fizetsz csak.
2014. febr. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
41%
Én azt tudom,hogy nekem soha se lesz nyugdíjam :/
2014. febr. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de remélem, hogy amit nyugdíj témában levontak tőlem, azt majd visszakapom némikamattal együtt.


Egyébként sokkal jobb lenne, ha nem vonogatnának le az embertől, és mindenki maga tenné félre, igazságosabb volna...

Az egészségügy ugyanígy. Fizetem havonta a most már 6810 forintot, meg még egy rakás mindent levonnak, ha van munkám, viszont ha orvoshoz megyek, nem kapok cserébe semmit, és még a fogorvosnál is nekem kell fizetni... Akkor ne vonjanak le semmit, inkább mindenki maga rendezze az orvosi költségeit. Igazságosabb volna, hisz így gyakorlatilag kétszer fizetünk ugyanazért. Hisz vagy megyünk magándokihoz, vagy hálapénzezünk az állami dokinál, hogy valamit hajlandó legyen rendesen elvégezni...


Szerintem 20 év múlva már igen komoly változások lesznek, az tuti.

2014. febr. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
10-15 év és a nyugdíj maximum egy jelképes összeg lesz.
2014. febr. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
11%

"Akkor ne vonjanak le semmit, inkább mindenki maga rendezze az orvosi költségeit."

Hja, és eljutunk oda, mint Amerika, hogy majd egy mandulaműtétért a teljes éves fizetéseddel megegyező összegű számlát állítanak ki, amit meg sem tudsz majd támadni polgári keresettel.


Örülj, mint majom a farkának, ember, hogy olyan országban élsz, ahol van TB, ahol az állam neked veri, nem pedig te az államnak.

2014. febr. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
39%
Sok buta ember. Lesz nyugdíj csak rémhíreket terjesztenek a balosok.
2014. febr. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
LEsz,lesz... kb. annyi amennyit életed során havonta befizettél, kb. 10000 Ft.
2014. febr. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Szerintem nem túl sok. A rendszer már most is fenntarthatatlan. A magánnyugdíjpénztárakat, amik nyugdíjat garantáltak a befizetőknek kivégezték, az embereket bezsarolták az államiba, ami ráadásul semmi garanciát nem ad. A megszerzett nyugdíjpénzt pedig elherdálták.
2014. febr. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

118.000.- brutto


jovedelemado eloleg: 18880.-

munkaerop. egyeni jaradek (alias "csöves ado"): 1770.-

Nyugdijjarulek: 11800.-

Term. egeszsegbizt. jár.:4720.-

Pénz. egeszsegbizt. jár.: 3540.-

LEVONAS OSSZESEN:40710.-

netto: 77290 .-


Mi az a természetbeni meg pézbeni járulék? Mert hát tolem nem vesznek el kilo cukrot se....pedig az lenne a természetbeni.


Ha lesz is nyugdij olyan forma lesz mint mostansag a Gyes 28000 forint . Szimbolikus tamogatas.

2014. febr. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!