A nyugat európai országokban, hogyhogy nem vezették még be a magánnyugdíj rendszert?
Ott is jelen van a népességöregedés ,fogyás , hiába sok bevándorló munkaerő.
Hogyhogy nem váltottak még magánnyugdíj rendszerre?
Ne mondjátok már, hogy Nyugat-Európában nincs magánnyugdíj!
Éppen itt írnak a német nyugdíjrendszerről:
"Private Provision
Private pension schemes in Germany are personal funded pensions. The funds are protected by law and cannot be seized by creditors or the state."
A magánnyugdíj biztos valami nyugati-zsidó ármány! Elvégre az a legjobb, amikor a fe-ki rendszerben az aktuális járulékfizetők tartanak el másokat (nem ám saját magukat!), aztán majd csak reménykedhetnek, hogy nekik is csurran-cseppen valami a haldokló demográfia miatt!
Ez tévedés. Van, volt, nálunk is, csak másutt nem kapkodó és meggondolatlan intézkedések hívják fel a figyelmet a helyzet problémáira. A nyugdíj az életpálya része, nem alakítható tetszés szerint büntetlenül. Önérzetes népek nem is tűrik, hogy ez megtörténjen.
Az időskori ellátás rendszerének formája, működésének módja erősen függ az adott ország hagyományaitól, szemléletétől és demográfiai, gazdasági helyzetétől. Az állami nyugdíj a 19. század vívmánya. Akkor erős gazdasági fellendülés és népességnövekedés volt jellemző (Európában). Ebben a helyzetben természetes az állami nyugdíj, de a gondoskodás más formája mindig létezett (önállóan, vagy kiegészítve). Azt azonban tudni kell, hogy ez is egyfajta szerződés, és mivel hosszú távú, erősen a bizalmon alapul a betartása. Ezért szoktak nagyon óvatosan és hosszú távon hozzányúlni a rendszeréhez. A Fidesz fő bűne nem az elvétel volt (elvileg az bármikor egyetlen mozdulattal vissza is adható), hanem e hosszútávú bizalom megszüntetése, azaz az állam és magánszemély közötti "szerződéskötés" ellehetetlenítése. Mostantól senki sem fog hinni semmiféle állami intézkedésben, és feljogosítva érzi magát a "szerződés" megszegésére. Ezért a működést ténylegesen úgy kell tekinteni, hogy "semmi sem érvényes, nincsenek szabályok, mindenki érvényesül, ahogy tud". Ez azért van így, mert a többség nem hiszi el, hogy ami ma érvényes, holnap is az lesz. Pedig élni (valahogy) holnap is fog.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!