Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lenne ha mindenki azonos...

Mi lenne ha mindenki azonos színvonalon élne?

Figyelt kérdés

Nem lenne dúsgazdag - nem lenne mélyszegény, mindenkinek nagyjából azonos életszínvonal jutna. (kicsit részletezve, aki többet keres oda adják a szegényeknek, aki nem akar dolgozni/naplopó azt élve elássák)

Működhetne ez?


2014. febr. 3. 14:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy működne de kb. kivitelezhetetlen.Aki most jól él az nem fogja lejjebb adni az életszínvonalát, azért hogy hozzánk hasonló csóróknak jobb legyen.
2014. febr. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%

Még egy komcsi?

Nem, nem működhetne. A modern gazdaságban az motiválja az embert, hogy minél jobban dolgozik, annál többet kap (így annál jobban él). Ha mindenki ugyanannyit kapna, akkor senkinek nem lenne motivációja jól dolgozni. Én sem tanulnék mérnöknek, hanem ugyanazért a pénzért zabot hegyeznék.

"A szocializmus elképzelésének gyakorlati megbuktatása:


Egy egyetemi professzor azt állította, hogy soha nem buktatott meg senkit, de egyszer mégis megbuktatott egy egész csoportot.


Az az osztály azt állította, hogy a szocializmus működőképes és soha senkinek nem kellene sem gazdagnak, sem szegénynek lenni, mindenkinek EGYENLŐNEK kellene lennie!


A professzor azt mondta nekik:


"OK, akkor ezen a csoporton végzünk egy kísérletet a szocializmussal kapcsolatban.


Mindenkinek a jegye átlagolva lesz, mindenki ugyanazt a jegyet fogja kapni, így végül senki nem fog megbukni és senkinek sem lesz A (kiváló) jegye."


Az első vizsga után, a kapott jegyek átlagolva lettek és mindenki B-t kapott.

Azon diákok, akik keményen tanultak, nagyon mérgesek voltak, akik keveset tanultak azok örültek.


Ahogy közeledett a második teszt, azon diákok, akik keveset tanultak korábban, most még kevesebbet tanultak. Akik korábban keményen tanultak, azt mondták, hogy most ők is szeretnének alamizsnát, így kevesebbet tanultak. A második teszt eredményeként mindenki D-t kapott.



Így már senki sem volt boldog.


A harmadik teszt végén a jegyek átlaga F (megbukott) lett.


A jegyek nem emelkedtek, mert a diákok elkezdtek veszekedni, vádolni és utálni egymást, és senki nem akart a másik javáért tanulni.

A diákok nagy meglepetésére mindenki elbukott.


A professzor azt mondta nekik: a szocializmus legvégül így is - úgy is elbukott volna. Amikor a jutalom nagy, az erőfeszítés a siker érdekében úgyszintén nagy. De amikor az állam már nem biztosítja azt a jutalmazást, senki sem próbál meg sikeres lenni.


Ennél egyszerűbb magyarázat nem is lehetett volna.


Az állam nem tud adni valakinek úgy, hogy előtte ne vegyen el valaki mástól.


Amikor a lakosság fele azt látja, hogy megteheti, hogy nem dolgozik, mert a lakosság másik felének gondja lesz rá, illetve amikor az a fél, amelyik dolgozott, rájön, hogy nincs értelme dolgoznia, mert mások a haszonélvezői az ő munkájának, ez a végét jelenti bármelyik nemzetnek.


Nem tudod sokszorosítani a gazdagságot azáltal, hogy elosztod."

2014. febr. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi, tetszett a válaszod #2
2014. febr. 3. 14:24
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

Alapvetően a társadalmi igazságosság problémáját feszegeted, és igazad van, hogy ezt megkérded.

Az ember olyan lény, aki közösségben élt, és él. A közösségben pedig a tagok segítik egymást.

Vagy szerinted igazságos az, amikor a gazdag ember macskája megissza a szegény gyermek tejét?

Ugye hogy nem?

Az újraosztás alapvető és fontos minden civilizált társadalomban. Ennek mértéke az egyetlen kérdés, mert egy szint fölött már nem szerencsés.

De hogy kell, az biztos.

Ja még valami. Kérlek ne naplopózz. És ne nézd le a náladnál szegényebbeket. Nem szép, és butának is fogsz tőle tűnni.

2014. febr. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Volt azért olyan, hogy mindenki ingyen tanult( a mai orbánék is)és volt ingyen fogászat is ez a mai globalizált rendszer sem az igazi
2014. febr. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
".... ha mindenki azonos színvonalon élne..., .....naplopó azt élve elássák" Ha csak igy nem?
2014. febr. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Dick Esmen ***** válasza:
Unalom.
2014. febr. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Tetszik a kérdés.

A második válasz elgondolkodtató.

Ezt azért nem lehet megvalósítani (SZERINTEM!!) mert ugye a világ nem csak a pénz a vagyon teszi ki. Sokkal nagyobb hatalom az információs hatalom. Kevesek tudnak sokat sokak tudnak keveset. Ha én azon kevesek közé tartozom akik tudják , hogy nekünk nem kell dolgozni mert majd más eltart minket a kemény munkájával mert egyenlőek vagyunk akkor ezáltal én felettük állok szellemileg (információ terén) mert tudom , hogy nekem semmit nem kell tennem azért , hogy normális életem legyen , így ugyan akkora vagyonra tudok szert tenni mint más kemény munkával , mert ugye ki dönti el akkor , hogy ki alkalmas a munkára?? szerzek egy papírt , hogy sajnos SAJNOS nem tudok dolgozni tartsanak el mások engem.

Ezt az életformát amit te felvetettél csak önellátó közösségekben lehet megvalósítani ahol nem pénzzel fizetnek az emberek és nem a Tescoba járnak vásárolni hanem egymásnak nyújtanak szolgáltatásokat ki a mesterségének megfelelőt. (pék , kovács , szabó , stb)


De ismétlem ez csak az én véleményem. :)


Béke.

2014. febr. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!