Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Horty rasszista volt?

Horty rasszista volt?

Figyelt kérdés
Vagy mennyibe játszott szerepet a zsidók deportálásában?
2014. jan. 30. 13:55
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Legalább a nevét le tudnád írni helyesen...
2014. jan. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
A 6-osnak nagyon igaza van.
2014. jan. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 rajcziz ***** válasza:

Rasszista nem biztos, de antiszemita, az igen. Ő maga írta:

"Ami a zsidókérdést illeti, én egész életemben antiszemita voltam, zsidókkal sohasem érintkeztem. Tűrhetetlennek tartottam, hogy itt Magyarországon minden-minden gyár, bank, vagyon, üzlet, színház, újság, kereskedelem stb. zsidókezekben legyen, és hogy a magyar tükörképe – kivált külföldön – a zsidó. Azonban, minthogy a kormányzat egyik legfontosabb feladatának az életstandard emelését tartom, tehát gazdagodnunk kell, lehetetlen a zsidókat, kiknek minden a kezükben volt, egy-két év leforgása alatt kikapcsolni, és hozzá nem értő, leginkább értéktelen, nagyszájú elemekkel helyettesíteni, mert tönkre megyünk. Ehhez legalább egy emberöltő kell. Én hirdettem talán először hangosan az antiszemitizmust, azonban nem nézhetek nyugodtan embertelenségeket, szadista, oktalan megaláztatásokat, mikor még szükségünk van rájuk."

2014. jan. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

" és hogy a magyar tükörképe – kivált külföldön – a zsidó"


" lehetetlen a zsidókat, kiknek minden a kezükben volt, egy-két év leforgása alatt kikapcsolni, és hozzá nem értő, leginkább értéktelen, nagyszájú elemekkel helyettesíteni, mert tönkre megyünk"


bizonyos dolgokat helyesen látott saját vérünket hülyeség ontani

2016. aug. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!