Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az ilyen-olyan szavazók és...

Az ilyen-olyan szavazók és politikusok miért hiszik azt, hogy az egész világ hungarocentrikus?

Figyelt kérdés

Számtalan helyen (nem csak itt) százával, ezrével lehet látni, hallani olyan véleményeket, amik ezt sugallják. Ez az oldal tele van olyan kérdésekkel, hogy "Az EU/Nyugat/Gonosz Kismacska Szövetkezés miért akar minket elpusztítani", "Minket miért utálnak az X-k?" és hasonlók.


Ugyanők beszélnek teljes komolysággal arról, hogy a magyar belügyek a top prioritást élvezik főleg Tel-Avivban és Brüsszelben, de azért Washington, London, Moszkva és a többi hely sem maradhat ki.


Mégis miért?


Mi vezet rá embereket arra, hogy egy 7 milliárd feletti népességű bolygón azt higgyék, hogy a világ azon ~7 milliárdja, aki nem magyar az csak a mi vérünkre hajt?


Kiszipolyozó izraeli befektetések csak Magyarországon vannak, Tallinnban nem? Brüsszel csak ellenünk hoz negatív döntéseket, a szlovéneket békén hagyja? Az USA ellenünk konspirál a kritikus nyilatkozataikkal és a büdös zsidókkal összeesküdve akarják megdönteni Mária isteni királyságát és a másik, demokratikusan megkérdőjelezhető állapotú ~150 országnak nem szól be? (de.)


Szóval: mire fel ez a gondolkodás?


Érthető, hogy a velünk kapcsolatos hírek jóval fontosabbak nekünk, mint egy új kínai-szudáni gazdasági megállapodás, de sokan, főleg a vélt "támadásokat" kiemelő és hangoztató jobboldali média követői közül arra a pontra jutottak már, hogy elfelejtették, hogy rajtunk kívül nem 6-7 világhatalom létezik csak a Földön, akiknek egyedüli feltett szándékuk a magyar törpegazdaság bekebelezése.


Nem ellenünk konspirál az egész világ, hanem ezt hívjuk kapitalizmusnak, és elég hasonlóan működik Peruban meg Laoszban is (csak az az átlag magyart már nem érdekli).


Viszonyításképp:


USA GDP: 15 680 milliárd USD

EU GDP: 16 566 milliárd USD

Izrael GDP: 242 milliárd USD (népesség 7,9 millió)

Oroszország GDP: 2 015 milliárd USD

Magyarország GDP: 125 milliárd USD



2014. jan. 26. 12:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem csak a magyar nemzetállamot akarják eltörölni, hanem az összeset. Csak éppenséggel a régióban mi állunk ellen a legjobban. Ezt bizonyítja az, hogy a Jobbik bekerült a szarlamentbe, vagy hogy az Orbán-kormány a hatalomra kerülésének elején szembe ment az Szovj...öhm, Európai Unióval.
2014. jan. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2014. jan. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Azért, mert ez a politika. Valójában egyszerűbb, mint gondolnád. Ha meghallgatod olyan ember nézőpontját is, aki félig kívülálló, akkor sok mindenre rájöhetsz.


"Daily, I hear people I know and respect argue in favour of politicians I have little time for, or indeed argue against the only one that I have any time for at all. I remind myself that the world would indeed be a boring place if we all shared the same opinion, so rather than challenge their views, I’m relishing the fact that they have opinions they’re willing to share with me in the first place. For democracy to work, people have to engage. I wasn’t born in Hungary and my command of the language is basic at best. So for me to understand the vagaries of Hungarian politics, I need to hear it all: I need people to talk to me and tell me what they think."


Ezt például egy Magyarországon élő amerikai blogjában olvashatod. Itt: [link]


A lényeget leírja: ahhoz, hogy a demokrácia (ebben a formájában - saját megjegyzés) működjön, ahhoz elköteleződésre van szükség.


Az emberek általában elkötelezettek. Aki jár szavazni, az általában választ egy favoritot, akinek a véleményét legtöbbször másokkal szemben is képviseli. Ezt általában hosszú távon megtartják az emberek, sőt, sokaknak a személyiségébe is beleivódik.


Jól írtad, az átlag magyart nem érdekli, hogy Peruban meg Laoszban mi történik, mert Magyarországhoz és egy magyar párthoz kötődik. A történelem során soha nem ragaszkodtak ennyire még az emberek az eszméikhez a világon. Ennek előnye és hátránya is van - de tény, hogy a mai, polgári demokráciák működéséhez elengedhetetlen.


Ennek ugyanaz a hibája, mint a középkorban a katolikus egyház attitűdjének: az egocentrikusság. Annak ellenére, hogy ma már sokkal jobb kommunikációs és utazási eszközeink vannak, a globalizáció ehhez képest csigatempóban terjed. (Egyébként gyorsan, de a lehetőségekhez képest csigatempóban). Meg lesz a böjtje ennek az egocentrikusságnak, de tény: minél inkább elkötelezett az ember politikailag, annál beszűkültebb a világképe, mivel sokkal egocentrikusabbá válik. Emiatt érzik egyesek azt, hogy Magyarország a világ közepe. De nincs ez másképp más országokban sem. A politikai pártok - különösen a jobboldali pártok - szinte minden ország sajtójában nagy hangsúlyt fektetnek az ilyesmire. És ennek az egésznek a lényege az elköteleződés.

2014. jan. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

66 százalékos kérdező:D

100 közül felismerlek.


A múltkor még Afrikába szerettél volna költözni és itt hagyni ezt a büdös, rasszista, hulladék országot.

2014. jan. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mert a magyar ember rendelkezik a világ tudásával az isteni tudással, ezért a többi fajok ki akarják pusztítani.
2014. jan. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Szia 62%-s durcizós kistini, ne füllents, egyáltalán nem állítottam ilyet, turizmusról volt szó, költözni nem szándékozom. Örömmel közölném, hogy azóta megoldódott a helyzet, Nyugat-Kínába megyek! Etiópia 2015-re marad. A kérdésre gondolom itt se tudsz mit szólni, ahogy ott is csak az offolás ment?


#3: köszi a választ, én is hasonlóan látom. Talán abban máshogy, hogy a kérdésben leírt helyzet nálam már nem a politikai elköteleződés kategóriája, hanem az abból kinőtt szó szerinti feltétel nélküli rajongás. Ez szerintem mindig is, de manapság biztosan a jobboldal sajátja volt, valamiért vonzza az ilyen lelkületű, valamit vagy valakit követni akaró embereket.


#1: mindenhova beírod ezt a Drábik-videót. Annyira lehet őt komolyan venni, mint Molnár F. Árpádot az ecselonjával meg a csemtréllel.

2014. jan. 26. 13:40
 7/8 anonim ***** válasza:

Reinhart Kosseleck: - aszimmetrikus ellenfogalmak. A lényeg, hogy az ember szeret úgy gondolkodni, hogy kijelöl önkényesen egy csoportot, akiket elnevez Mi-nek, és a világon mindenki mást egy másik kategória alá von, mintha egységesek lennének, és a Mi-hez képest határozza meg őket.


Pl.: görög-barbár (azaz bárki, aki nem görög, akár gall akár perzsa)

keresztény-pogány (azaz bárki, aki nem keresztény)


Szerintem itt is erről lehet szó.

2014. jan. 28. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mert mondjuk tényleg mindenki el akart minket pusztítani...? Na jó azért gondolkodjunk egy kicsit, vegyük előbb a törit, és aztán egy kis gondolkodást.

Kezdjük, hogy Árpád bejött ide. Eltelt egy kis idő, máris parancsba adták, hogy "A magyar kiirtassék". Nem sikerült. Jöttek a kunok, velük még elverekedtünk, és végül beolvadtak. Velük nem volt probléma. Jöttek a tatárok, akik több mint az ország felét kicsinálták. Török- mind tudjuk mennyit gyilkoltak. Az osztrákok szerintem meg a legnagyobb bűnösök: reformátusok ezreit vágták le, továbbá felbujtották a románokat és más népeket többször is ellenünk (pl. Avram Iancu). Most jön az I. Világháború, ahol mind tudjuk mit vesztettünk. A környező országokból megalakul a kisantant, mert még mindig félnek tőlünk. Horthy visszaszerez valamit, de megint kitolnak velünk. A kommunizmus megint nem a legjobb, most meg ki tudja mi van...?

A másik dolog a forradalmi jelleg. Akárhányszor elnyomás alatt éreztük magunkat, felkeltünk. És tiszta forradalom, nem felülről irányított. "A nagy francia forradalom" egy kitervelt forradalom volt, a leitatott csőcselék megölte a franciákhoz amúgy hű királyt. A mi '48-asunk hogy is kezdődött? Nem! A márciusi ifjak.. Rákóczi már kicsit erőltetettebb volt, de '56 szép volt. '48 után kicsikét megrendült az osztrák monarchia hatalma. Egyesek szerint, pedig '56 indította el a Szovjet Unió összeomlását.

De ha gondolkodunk egy kicsit. Hány meg hány nép van? Írták feljebb, hogy másik 7 milliárd. Mindenkinek van egy rokonnépe, egy ország ahol hasonló nyelvet beszélnek. Nekünk hol van? Valami rokonok Kínában, rendben. De ettől még lehet egy kis kisebbségi komplexusunk is: senki se beszél úgy mint mi, és a történelem során sokszor kitoltak velünk. Vajon nem a kisebbségi komplexusunkból és a történelmünk miatt adódik ez az egocentrikus jelleg?

2014. febr. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!