Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szükséges lenne 16-ra levinni...

Szükséges lenne 16-ra levinni a szavazási jogot?

Figyelt kérdés

Azért gondolom ezt, mert öregszik a társadalom.


Ha lejjebb vinnénk a szavazási joghoz kötött kort, azzal kompenzálhatnánk, a sok idős embert.


Hiszen, ha azt mondják, hogy egy 16 éves nem tud még gondolkodni, nem ismeri, nem tudja....stb.Egy 78 éves mivel különb?


A szomszéd Ausztriában is 16 a korhatár a szavazásnál.



2014. jan. 23. 17:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
32%
Vigyék le legalább ellensúlyozódna az a rengeteg komcsi nyugdíjas szavazó.
2014. jan. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
71%
Én nem korhatárhoz, hanem a általános iskolai bizonyítványhoz kötném a választójogot. Tehát felőlem 13 éves is mehetne szavazni, ha lenne hiteles bizonyítványa.
2014. jan. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
53%
A jelenleg versenyben levő pártok fényében,akár 8-ra is levihetnénk,a lényegen és az eredményen nemigen változtatna.
2014. jan. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%

"Vigyék le legalább ellensúlyozódna az a rengeteg komcsi nyugdíjas szavazó."


Ez igaz, legalább többen szavaznának a fidesz ellen!

2014. jan. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez ennél nehezebb kérdés. Most 18 éves korától jogilag felnőtt egy ember, ezért szavazhat, viszont ez közel sem jelenti azt, hogy elég érett is, hogy szavazhasson. Sokan egész életükben nem válnak képessé, hogy ilyen témában megalapozott, racionális döntéseket hozzanak. Például, ha az előttem író így gondolkodik, akkor ő sem az, bár nem is tudom, hány éves.
2014. jan. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Még a 18 évesek többsége is arra szavaz automatikusan akire a szülei nem hogy egy 16 éves tini.
2014. jan. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nincs szükség szavazógépre. Ennyi erővel akár sorsolhatnánk is.

És kérdező! mit is akarsz te kompenzálni? Tudod te mit jelent gondolkodni? Széles látókörrel áttekinteni? Tudom, téged nem érdekel, de nézd meg milyen korban szokás magas tudományos díjakat kapni. No ennyire tud gondolkodni egy 78 éves. Nem tudom hány éves vagy, de a következtetéseid minősége alapján még erősen kiskorú lehetsz. Szavazati jog megadása ilyen gondolkodási képességgel elég veszélyes.

2014. jan. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Inkább IQ-hoz kellene kötni.
2014. jan. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Amennyi eltévedt, élettapasztalat és alapvető gazdasági-történelmi ismeretek nélküli tizenéves álmodozó hülye ír erre az oldalra az apuci által fizetett netről, szívem szerint inkább felvinném 20-ra a korhatárt. A választás komoly döntés, hagyjuk meg inkább azoknak, akik már kaptak pár pofont az élettől.
2014. jan. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

"Még a 18 évesek többsége is arra szavaz automatikusan akire a szülei nem hogy egy 16 éves tini."


Ismerősöm 28 éves és csak azt ismételgeti amit anyjáéktól hall, meg amit a párt ad a szájukba persze. Szal jah, igaz nem túl önellátó a gyerek.

2014. jan. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!