Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egy falut, községet mikor...

Egy falut, községet mikor szoktak kinevezni várossá?

Figyelt kérdés
Mert én egy kisvárosban élek, és ami már jópár éve város lett, de én nem nagyon látok benne semmi városi jelleget. Szép, rendezett település, de kicsi, néhány falu is nagyobb nála területileg, és csak kb. 4ezren laknak itt. Mi alapján neveznek ki egy települést várossá? Ha elér egy bizonyos lakosságszámot?
2014. jan. 19. 15:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Régebben voltak konkrét elvárások. Minimum 8.000 fős lakosság, legalább ugyanennyi munkahely, egy középfokú intézmény, infrastruktúra, stb.

Mára azonban ilyenek nincsenek. Tejesen szubjektív a dolog, és emelet nem sok haszna van.

2014. jan. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mára inkább az infrastruktúra határozza meg az ilyesmit. Pl. legyen legalább 1 db általános iskolája, orvosi ügyelete, postája, bankja, 50%-nál több szilárd burkolatú útja stb. A pontos jelenlegi kritériumokat nem tudom, mert úgy változik mint az aranylemez limitszáma.
2014. jan. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem kell hozzá bizonyos ember illetve, bizonyos intézményeknek meg kell lennie.


Például a Jobbik is várost csinált Gyöngyöspatából, hogy hogyan azt pontosan nem tudom.

2014. jan. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!