Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor bontják le a panel házakat?

Mikor bontják le a panel házakat?

Figyelt kérdés
100 200 300 400 év múlva? vagy egy két g után úgyis kihal a magyar ?

2014. jan. 18. 19:29
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Jajj hagyjuk már ezt a nem lenne aki fizesse dumát , mért a 70 es években volt rá pénz hogy többbszázezer panelbunkert fehúzzunk 10 év alatt?


Vagy idejöttek az oroszok felépíteni jótékonysági céllal? Az a beton szerinted honnan van moszkvából?


Azt a válaszolót sem értek egyet aki azt mondja egy mai lakópark összedől mert kispórolják ,hát ez csak azt bizonyítja hogy életedben nem láttál még műszaki leírást és nem nézted meg építés közben hogy valóban hogyan csinállják , mind monolit vasbeton szerkezet és födém és 30 as kitöltő téglák + hangszigetelő téglák + hőszigetelés.

2014. jan. 18. 22:46
 12/21 anonim ***** válasza:
71%
A mai "lakóparkok" pont ugyanolyan igénytelen egyenépületek mint a panelek, csak színesebbre vannak kifestve.
2014. jan. 19. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Ne háborogj kérdező!! Csak jelzés szinten említeném meg neked hogy a tervrajz és a kivitelezés között van néhány fényév távolság. Villanyszerelőként végig melóztam néhány lakóparkot, hidd el sokba nem szívesen költöznék be:))

És talán egy apró de mindig elfeledett tény: a panelokat annak idején 25 évre tervezték, utána teljes épületgépészeti felújítás és modernizáció. Felújítás nélkül mennyit is üzemeltek eddig? 40 évet? És még mindig lakhatóak? Érdekes nem? Nem biztos az hogy ami a szocializmusban épült-készült az törvényszerűen rossz.

Ha véletlen szétnéznél e téren a világban, Angliában és az USA-ban sokkal több panel van mint itt. Példának bronxban van egy 55000 lakásos épület együttes, a 80 as évek elején épült ha jól emlékszem, és láss csodát még mindig lakják.

2014. jan. 19. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Építőiparban dolgozok igenis ki van spórolva az anyag így tud a cég túlélni sajnos
2014. jan. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

14


Mi van kispórolva sorold ?


Amúgy nem tudom hogy konkrétan melyik projektről beszéltek és egyáltalán mit neveztek lakóparknak mer ha olyan mint a panel csak más színű akkor én biztos nem arról beszélek.


Panel: vasbeton falak igénytelen kommersz mintaismétő lakások , nulla hang,nulla hő szigetelés , nulla színek ,nulla emberbarátság ,egy kaptár.


A panelből nem kell kispórolni semmit mert nincs is benne semmi a betonon kívül.


Érdekelne min szoktak spórolni az új projektekben?

2014. jan. 19. 18:07
 16/21 anonim ***** válasza:

Mondjuk nem értem mért járna alanyi jogon egy luxuslakópark a panelban lakóknak.


Az én házamhoz se jön senki oda, hogy lebontsa és újat építsen nekem.


Végül is kitől várod, hogy bontsa le az összeset és építse újra? Van mindnek tulajdonosa aki eldöntse mit csinál vele. Van egy tippem, hogy nincs pénzük egy ilyen barbatrükkre, hogy hopp legyen belőlük luxus lakópark, de ha lenne akkor se biztos hogy erre költenék azonnal és egyöntetűen.


Sőt, ha valaki esetleg a panel lakók közül nagyon hirtelen meggazdagszik akkor se a társasházat kezdi bontani amiben lakik még pár család rajta kívül, hanem inkább elköltözik egy másik ingatlanba és a helyére kerül egy olyan aki a panelt tudja megfizetni.

2014. jan. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

"egy másik ingatlanba és a helyére kerül egy olyan aki a panelt tudja megfizetni.

"


Látod ez az igazi nagy probléma én olyan világot akarok ahol nem kell léteznie paneloknak mert mindenkinek megfizethető ami most "luxusnak van nevezve és eladva 400e ért.


Kik bontják le? A világunkat mi csináljuk mi tesszük szebbé mi építettük fel és mi bontjuk le ,nem a külföldi tőkésekre kell várni meg hivatkozni hogy ők adjanak rá pénzt meg felhatalmazást.


https://www.youtube.com/watch?v=aeHaaBJWOOo

2014. jan. 21. 18:46
 18/21 anonim ***** válasza:

én olyan világot akarok ahol nem kell léteznie paneloknak

Csakhogy vízszintesen egy sorba, már nem férnénk el. Muszáj felfelé építkezni, ami meg téglából nem lehet. A New-Yorkban a felhőkarcolók is panelosak.

2014. jan. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Én meg olyan világot akarok, ahol ingyen van a sör.
2014. jan. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

16 -os vagyok :)


Ez szép idealisztikus eszme, de sajnos olyan mint a szocializmus. Valójában nem működik. Nem rossz elképzelés, de mégsem működik.


Eleve mi az a luxus? Attól luxus, hogy nem engedheti meg magának mindenki, ráadásul mindenkinek mást jelent. Lehet a közösség minden tagja beletenné magát az egyik panel lebontásába és egy szép új lakóingatlan megépítésébe az ott lakóknak, aztán az ott lakókközött meg valakinek az lenne a luxus, hogy drogozhat, másnak hogy ihat, lesz aki azt mondja öreg már hogy viszonzásként bárkiért bármit tegyen. A hatodik luxus szivart akar szívni, a hetedik meg luxus hiper sebességű optikai kábeleket akarna, a nyolcadik szűz nőket, a kilencedik meg ingyen sört (már itt is van :)...


Én azt mondom, hogy ahogy mi élünk az maga a luxus. Körbe kellene nézni Kínában, vagy Indiában, Afrika egyes részein, Dél-Amerika sötétebb zugaiban.


Összességében azt mondom, hogy örülhetünk mi ennek az életszínvonalnak is Magyarországon, mert ezt sem annak köszönhetjük, hogy megteremtettük magunknak inkább annak, hogy pillanatnyilag hagynak minket élni a nálunk hatalmasabbak.


Van elegendő ivóvizünk és nincs háború. Még egy átlag ember is többet ehet, mint amire valójában szüksége van.


Én személy szerint ennek igen örülök.


Sok-sok millióan cserélnének egy panelessel nálunk.

2014. jan. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!