Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Jobbik támogatja a bankok...

A Jobbik támogatja a bankok elleni terrortámadásokat?

Figyelt kérdés

Elég különös közleményt adtak ki. Bár hangsúlyozzák, hogy ők a rend pártján állnak, mintha mégis örülnének, és érthetőnek tartják, hogy a ma reggeli bankellenes terrortámadás bekövetkezett.


[link]



2014. jan. 13. 17:00
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
67%

"A rendszer igenis rákényszeríti az embereket foolyószámla-nyitásra. Rengeteg munkáltató ugyanis csak számlára utal fizetést."


Aha, a pénz odamegy, erre jó.


"Aztán rengeteg ember rá van kényszerülve hitelfelvételre. Mondjuk mert ennie kell, tető kell a feje fölé, családot akar alapítani, autóra van szüksége, hogy bejárhasson dolgozni."


Ha kajára vesz fel hitelt az régen rossz, mert így a háza is elúszik ha nincs folyamatos fedezet. Úgy felvenni hitelt, hogy még kajára is alig telik... na ez az igazi süllyesztő, mert azt jelenti, hogy az alap dolgokra nem telik, nem hogy hiteltörlesztésre.

Mostanság mindenki külön lakást akar, mert képtelen alkalmazkodni az anyóshoz. Anno meghúzták magukat együtt 20 évig amíg össze nem jött a cash. Csak az igények változtak ugye, de a reál kereset nem nőtt ezzel együtt. Persze, kell az új kocsi, lehet virítani a szomszédok és a haverok előtt a 10 milliós verdával ami majd 10 év alatt 22 milába fog fájni és el lehet adni majdan 1,5-ért, mert dolgozni büdös járni a 15 éves Opellel. Még ha szerszámot, anyagot, árut visz vele az hagyján, de egy irodistának mi a francnak az autó?

2014. jan. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Akkor menjél vissza a szobakonyhába az anyóshoz lakni ha az annyira jó volt neked, és vissza sírod.


Csak hogy tudd az emberek zöme használt pár éves, tucat városi autókra vesz fel hitelt.

Az aki a milliós új kocsikra veszi fel, csak nagyon kevés van, és azok általában zsebből is kitudnák fizetni, csak egyéb megfontolások miatt veszik lízingre.

Tudod mennyi ilyen levelet olvastam már ahol a bedőlni készülő hiteles esedezik hogy ne vegye el a bank a kocsiját, mert anélkül nem tudná a gyereket iskolába vinni, külterületről munkába járni, esetleg a munkájához tartozik?

Mert ha elveszi a bank a kocsiját, nem fog tudni munkába járni és akkor aztán biztos nem fogja tudni fizetni a hitelt.

Az ilyen autók általában a tucat szériás Suzukik,Opelek meg a kis városi autók.

Én tudom mert evvel foglalkozom.


Aki betiltaná a Jobbikot, az nyugodtan mehet Tel-Avivba,Észak-Kóreába,vagy Fehéroroszországba.

Ott őt is befogják tiltani.


Talán a mindenkori kormányoknak nem kellett volna hagyniuk a bankok uzsorás ámokfutását, és akkor nem kellene ilyen eszközökhöz fordulni.

De senki sem tesz semmit sem a kormány részéről hogy valahogy reményt adjon a dolgozó embernek, inkább pumpolják a segélyeseket.


És akkor csodálkozunk hogy egy ilyen világban ilyenek megtörténnek meg van Jobbik?

Talán becsületesen kellett volna vinni az országot, és se ilyen nem történt volna meg, se a Jobbik nem létezne.

2014. jan. 14. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Én nem tudok/akarok igazságot tenni ebben a hitelezési kérdésben, de mindenki válaszát logikusnak találom, és van benne igazság, még ha talán nem is a teljes igazság. Ez meg egy különösen jó mondat a 12. válaszból:


"Talán becsületesen kellett volna vinni az országot, és se ilyen nem történt volna meg, se a Jobbik nem létezne."

2014. jan. 14. 09:49
 14/17 anonim ***** válasza:
Kajára senki se vesz fel jelzálog hitelt, ez már eleve kiesik, hülye példa. Nem értem miért terjedt el, hogy aki hitelt vesz fel, az külföldi utazásokra, luxus házra és 10 millás autóra költi. Max 1-2 hülye van aki így akar élni, de annak eleve van pénze. Aki hitelt vett fel, az azért tett így, hogy vegyen egy olcsó lakást, vagy egy lepusztult házat amit önerőből felújít, és talán még belefér egy 50-100 ezres használt autó, de ilyen benzinárak mellett még egy Trabantot se lehet fent tartani. Régen is vettek fel az emberek hitelt, csak akkor visszatudták fizetni. Valaki arra költi a pénzét, hogy felújítsa a házat, kicserélje a régi ablakokat, valaki meg pont lesz*rja hogy omladozik a vakolat, de legyen márkás ruha és a legújabb telefon. Ha az elmúlt 20 évben senki se vett volna fel hitelt, sokan el se tudták volna indítani a vállalkozásukat, omladozó házakban élnének együtt a családok, apuka, anyuka, testvérek, gyerekek, unokák, pont úgy mint a cigányok.
2014. jan. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Értem, hogy csak 1-2 milliócskát vett fel szükségszerű felújításra, vagy mert annyi kellett az önrész mellé a vételhez, esetleg egy 300 ezres melósautóra... Sajnos az emberek türelmetlenek, mindent azonnal akarnak, egy évnyi tudatos spórolással meg van az a vacak autó is, de neki rögtön kell egy másik. Mire is kell, munkára? Addig mi a bánatot csinált, hogy nem tudott félretenni egy következőre? Igen, én +5 évet húztam le a szüleimmel még egy lakásban, de 33 évesen végre lett egy saját házam. Megtehettem volna, hogy 26 évesen felveszek 5 mila hitelt, de még 10 évig nyögném és a mai munkamennyiség mellett már nem is tudnám fizetni. Helyette évente 1 milát félretettem és kicsengettem kápéban. Ez van. Sokan röhögtek, hogy még 32 évesen a szüleimmel élek, mostmeg én rögök rajtuk, hogy napi kenyérproblémáik vannak a havi 200000-es törlesztőcsekkek miatt. Pontosabban dehogy röhögök, sajnálom őket, hogy így bekajálták ezt a kapitalista maszlagot: Hitel lenni üzlet Önnek...
2014. jan. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Ott van pl a hitelkártya. Persze, 2% kedvezmény a vásárlásoknál, havi 150000-ig 0%-os hitelkeret, de az apróbetűsben ott van az is, ha ezt meghaladod akkor a törlesztés és a kamat már akkora, hogy belegebedsz. Persze, amíg virtuálisan van valamennyi kereted és fölé is mehetsz, könnyen lesz abból havi fél milás vásárolgatás is. Na, ezért nem kell ilyen kártya, csak cash.
2014. jan. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Értelmes felnőtt ember nem röhögi ki a másikat, hogy szüleivel él. Sokan csak 70-80 ezret keresnek, abból aztán tényleg félre lehet tenni. Persze ilyenkor jön az a szöveg miért nem melózik jobb helyen. Valakinek a piszkos munkát is el kell végeznie, ráadásul ma már nem válogathatsz. Nem írtad mennyiért vettél házat, hol, azt se hogy mennyit keresel, ha van testvéred ő is ott lakott 30 akárhány éves koráig. Ha félre tudtál rakni, mentél-e nyaralni (legalább a Balatonra) vagy lemondtál mindenről, hogy külön házad legyen. Ha valaki Budapesten melózik, akkor nem fog 200km-re venni egy parasztházat, mert az olcsó. Budapesten egy régi építésű kertes házért is elkérnek 15 milliót. Ismerek olyat (apa, anya, és a 2 felnőtt fiúk) egy 25nm szobában aludnak. Plusz az egyik fiú már megházasodott, ott a feleség is. Nagyszerű érzés lehet, hogy 2 méterre ott vannak a szülei, ők meg szeretkeznek a lepedő alatt, magánélet nulla.
2014. jan. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!