Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az emberek miért okoskodnak...

Az emberek miért okoskodnak politikai dolgokról, ha igazából úgysem értenek hozzá?

Figyelt kérdés

Végigmegyek az utcán, ülök a buszok, várok a soromra és mindenhol azt hallom, hogy "azelmúltnyolcév" vagy "trafikymutyi" meg "retkesmultik" - az emberek szidják a mostani kormányt, szidják az előzőt és tulajképpen mindent, miközben maguk sem tudnak semmit erről az egészről. De elég az itteni kérdéseket is elolvasni, a kérdezők fele semmit nem tud a történelemről, a gazdaságról, a társadalomról.


Ha végigkérdezgetnénk az embereket alapvető közgazdasági fogalmakról, arról, hogy mi miért történik az országban, a dolgok hogyan hatnak egymásra, minek mi a várható végeredménye, a többség csak bámulna ki a fejéből. Úgy szidják a politikusokat, hogy egyébként ők sem tudnának jobbat felmutatni a tudatlanságuk miatt, sőt: még annyit sem. Mert azt mondod neki, hogy FDI, állampapír vagy keresleti egyensúly, és máris megáll a tudomány.


Szóval nem értem, miért várnak az emberek változást, amíg ők maguk sem értenek ahhoz, hogy működik a gazdaság. Még egy minimális szinten sem ,enélkül meg nyilván nem tudnak értelmes döntéseket hozni arról, hogy milyen pártot, milyen eszmét, milyen csoportosulásokat támogassanak. Pedig ingyen lenne az egész, elég elmenni a könyvtárba vagy az interneten rákeresni ilyen dolgokra, az ember rövid idő alatt összeszedhető legalább egy alapvető gazdasági műveltséget.


De nem teszi, és én nem értem, hogy miért. Szerintem mindenki értelmes ember tudja, hogy csak akkor tud jó döntést hozni és reálisan véleményezni valamit, ha vannak róla ismeretei. A többségnek gondolom az is feltűnik, hogy ők azért nem feltétlenül rendelkeznek ilyen ismeretekkel. Akkor meg miért nem változtatnak ezen, legalább a maguk érdekében?


2014. jan. 9. 20:01
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Igazad van.

A kettő teljesen más.


De azt be kell látnod, hogy a politika is ízlés kérdése, hogy neked mi tetszik, és az alapján adod le a szavazatodat.

Valaki pl.: elítéli a drasztikus megoldásokat, valaki el van mellettük, van aki ellenzi azokat. Ha mind a 3 út politikailag jó megoldásnak tűnik, akkor mindnek lesznek támogatói.


A legrosszabb, hogy utólag nem tudsz változtatni, mert hatalmat adsz valaki kezébe. 4 év alatt nem lehet csodát tenni, viszont hatalmas károkat lehet okozni.

Szóval akkor lenne esélyed változtatni, ha akkor váltasz le valakit, amikor akarsz.

A szavazatnál te bizalmat adsz valakinek, és reméled, hogy megtartja azt amit ígért. Szóval érthetsz te akár mennyire a politikához, ha valami hazug disznót szavazol meg.


Itt akkor lesz változás, ha valaki nyer zsinórba kb. 3 választást teljhatalommal, és végig tudja vinni a teljes programját.


Viszont én beismerem. Nem értek a politikához, max addig a szintig, hogy összes politikus egy álszent valaki.


Én is szidom azért a kormányt, mert a dohányboltokkal több embernek is elvette a megélhetését.

Azért meg a politikát, mert állításuk szerint nekünk akarnak jót, és nem a dohányból származó anyagi előnyöket akarják.


Én is szidtam, mert megadóztatták az "egészségtelen élelmiszereket" mondván nekünk akarnak jót. Természetesen a gyártót adóztatták, de gondolhatták, hogy az meg úgy is átterheli a fogyasztóra.

Ha tényleg nekünk akartak volna jót, akkor az egészségtelen élelmiszerek árát próbálják csökkenteni, vagy amint átterhelte a gyártó a fogyasztóra az adót, visszavonja a rendeletét, és megpróbál valami más úton pénzhez jutni.

Vagy ne mondjon semmit, vagy az igazat.

2014. jan. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
mert ez a valóság
2014. jan. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!