Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az emberek miért okoskodnak...

Az emberek miért okoskodnak politikai dolgokról, ha igazából úgysem értenek hozzá?

Figyelt kérdés

Végigmegyek az utcán, ülök a buszok, várok a soromra és mindenhol azt hallom, hogy "azelmúltnyolcév" vagy "trafikymutyi" meg "retkesmultik" - az emberek szidják a mostani kormányt, szidják az előzőt és tulajképpen mindent, miközben maguk sem tudnak semmit erről az egészről. De elég az itteni kérdéseket is elolvasni, a kérdezők fele semmit nem tud a történelemről, a gazdaságról, a társadalomról.


Ha végigkérdezgetnénk az embereket alapvető közgazdasági fogalmakról, arról, hogy mi miért történik az országban, a dolgok hogyan hatnak egymásra, minek mi a várható végeredménye, a többség csak bámulna ki a fejéből. Úgy szidják a politikusokat, hogy egyébként ők sem tudnának jobbat felmutatni a tudatlanságuk miatt, sőt: még annyit sem. Mert azt mondod neki, hogy FDI, állampapír vagy keresleti egyensúly, és máris megáll a tudomány.


Szóval nem értem, miért várnak az emberek változást, amíg ők maguk sem értenek ahhoz, hogy működik a gazdaság. Még egy minimális szinten sem ,enélkül meg nyilván nem tudnak értelmes döntéseket hozni arról, hogy milyen pártot, milyen eszmét, milyen csoportosulásokat támogassanak. Pedig ingyen lenne az egész, elég elmenni a könyvtárba vagy az interneten rákeresni ilyen dolgokra, az ember rövid idő alatt összeszedhető legalább egy alapvető gazdasági műveltséget.


De nem teszi, és én nem értem, hogy miért. Szerintem mindenki értelmes ember tudja, hogy csak akkor tud jó döntést hozni és reálisan véleményezni valamit, ha vannak róla ismeretei. A többségnek gondolom az is feltűnik, hogy ők azért nem feltétlenül rendelkeznek ilyen ismeretekkel. Akkor meg miért nem változtatnak ezen, legalább a maguk érdekében?


2014. jan. 9. 20:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mert a magyarok mindent jobban tudnak a másik embernél.
2014. jan. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=BoDc1qjCukE


Hallgasd végig egyszer, vannak benne jó részek. :D

2014. jan. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Valamelyik nap felmentem az árukeresőre, Iphone5 magamnak. A régi már kiszolgált, több, mint 2 éves.

Na a lényeg nézem az értekeléseket.

" ilyen sz_r telefont nem vennék" "ilyet csak divatmajmok vesznek" és társai kommentek. Most komolyan ez az ország színvonala, ahol egy termékről mondhatod el a véleményed ott, ilyen fikázás megy, csak azért mert nincs pénzük rá. Szánalmas, ahogy az ország is.


Itt az a baj, hogy az emberek birkák, mástól várják a sültgesztenyét. Magyaráznak, közben azért csak befizetik a számlákat, meg az adót.

Kíváncsi elnnék, 3 hónapig nem fizetnék ki a számláikat, tb, büntetéseiket, megszüntetnék a bankszámláikat, hogyan gyakorolna hatalmat rájuk bárki. És nem mennének el szavazni. Na akkor mi lenne?

Akkor elkezdődnek valami. Szerintem.


De, amíg bégető birkák, és vagy a pirosra, vagy a narancsra szavazok opciót ismerik, addig ez felejtős.

2014. jan. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ez a demokrácia tragédiája. A demokrácia akkor működik jól, ha a polgárok rendelkeznek a döntés kompetenciájával. Ehhez pedig információ és intelligencia szükséges. Ebből általában csak kettő szokott hiányozni.
2014. jan. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Magyar Bálint óta lejtmenetben az oktatásunk. A béka feneke alatt vagyunk már. Tudatos butítás, amihez a szocik asszisztáltak. Tudatos NÉPBUTÍTÁS megy. A buta embereket a legkönnyebb irányítani.
2014. jan. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
PÉNZ!
2014. jan. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Salamon Bálint ***** válasza:

Nem az a baj, ha a pórnép azt hiszi; ért a politikához.

A baj ott van, hogy a politikusok is ezt hiszik.

2014. jan. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mindenféléről okoskodnak, hozzáértés nélkül! Ez sokkal egyszerűbb, mint művelődni, meg különben is, "mindenhez értenek", és "mindent tudnak", és felesleges utána járni dolgoknak, amikor a képzeletük határtalan...
2014. jan. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem te túl sokat képzelsz arról, hogy ki, mit, miért mond.

Amit felvetettél az az élet minden területén megtalálható.


Kritizálhatok-e valamit amihez nem értek?

Én azt mondom igen.


Szoktam olvasni a filmek adatlapjánál a kommenteket.

Jön egy ember, aki odaírja, hogy ez szar, nekem nem tetszett, stb. Ezt a véleményt ossza még vagy 20 ember.

Erre jön a válasz: "Ha nem tetszik csinálj jobbat".

Ezekből hatalmas vita szokott lenni, pedig csak át kéne gondolni kicsit.

Én nem értek a filmkészítéshez, nem tudom hogyan kell jól megvágni, nem tudok tökéletes sztorit írni, nem tudom milyen effekt hova illik, de azt meg tudom mondani, hogy a végeredmény mennyire volt élvezhető, min kellett volna változtatni.


Ha én azt látom, hogy az emberek rosszabbul élnek, mint 4 éve, akkor ki tudom jelenteni, hogy gondok vannak a politikával.

Ha én azt látom, hogy a környezetemben élőknek könnyebb lett az élete, akkor pedig ki tudom jelenteni, hogy most valamit jól csinálnak.


Ha én azt látom, hogy az országban 20 stadion épül, de közben az utak "kerékszaggató" állapotban vannak, akkor én nem azon kezdek gondolkozni, hogy milyen jó lesz az országnak a bevétel a stadionokból/turizmusból, hanem hogy már megint tönkremegy az autóm a kátyúk miatt.


Egyébként az ember mindig azt szidja aki/ami miatt problémája van, de ettől még nem feltétlenül hiszi azt, hogy ért a probléma megoldásához.

2014. jan. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Persze, csak a különbség az, hogy ha neked nem tetszik egy film, akkor nem nézed meg többet és kész. Ha nem tetszik a politikai rendszer, akkor azonban nincs választásod, benne kell élned.


Az egyikből igazából nincs hátrányod, a másikból viszont hatalmas. Arról nem beszélve, hogy egy film tetszése valójában csak az ízléseden múlik, és úgysem tudsz már utólag változtatni rajta. A politika és gazdaság azonban állandó és ismétlődő szabályok alapján működik, és ha értesz hozzá egy kicsit, máris reálisabban tudsz hozzá szólni.


A példát tehát elég kifogásolhatónak találom, mert az egyiken nem változtathatsz, a másikon igen.

2014. jan. 10. 15:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!