Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az MSZP-nek honnan jött ez a...

Az MSZP-nek honnan jött ez a hülye ötlete?

Figyelt kérdés

[link]


Munka nélküli 50 ezer?Csak úgy, cakompakk?


Svájcban is tervezik, persze, de Magyarország közel nem Svájc.



2014. jan. 1. 14:46
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Pontosan úgy, ahogyan a Fidesznek a Nemzeti Rezsicsökkentés
2014. jan. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
22%

Ha a Fidesz szerint 47.000.- ből meglehet élni, akkor ebben mi lenne a meglepő? Okosabb ötlet, mint a közmunka, ami csak semmittevés.

Ami pedig a Nokiás dobozt illeti, meg sem közelítí a Trafik és Földmutyit, vagy Közgépnek, Századvégnek juttatott forintokat.

2014. jan. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
baromság
2014. jan. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
26%

"Ha a Fidesz szerint 47.000.- ből meglehet élni, akkor ebben mi lenne a meglepő? Okosabb ötlet, mint a közmunka, ami csak semmittevés. "


Komolyan nem értem az embereket.... Kb a rendszerváltás óta szajkózta mindkét oldalon mindenki, hogy valamihez mégiscsak kötni kéne a segélyt, mert egy bizonyos, általam most meg nem nevezett népréteg tagjainak jelentős része ebből él és eszébe sincs dolgozni. Erre a Fidesz meglépi, minimális munkához kötik a segélyt. Erre mindenkinek hirtelen baja lett ezzel. Most neked miért fáj az, hogy legalább a szemetet felszedetik meg a leveleket összegerebélyéztetik ezekkel az emberekkel?

2014. jan. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
0%

"Komolyan nem értem az embereket.... Kb a rendszerváltás óta szajkózta mindkét oldalon mindenki, hogy valamihez mégiscsak kötni kéne a segélyt, mert egy bizonyos, általam most meg nem nevezett népréteg tagjainak jelentős része ebből él és eszébe sincs dolgozni. Erre a Fidesz meglépi, minimális munkához kötik a segélyt. Erre mindenkinek hirtelen baja lett ezzel. Most neked miért fáj az, hogy legalább a szemetet felszedetik meg a leveleket összegerebélyéztetik ezekkel az emberekkel?"


Én vagyok az első válaszoló.

Az a helyzet, hogy sokáig én is vallottam ezt a szemléletet, amit Te leírtál. Azt mondom, ez a hozzáállás érthető egészen addig, amíg nem kerül velük napi kapcsolatba az ember.

Olvasd el amit írtam: ennek így semmi értelme nincsen. 10-ből 2 dolgozik, 8 nézi. Érted? Milyen parktisztítás az is? Nálunk kb 1 éve a parkot közmelósok "gondozzák", de szintén az is olyan, mintha nem is lenne. Úgy állnak a munkához, hogy más is hozzáférjen.


Mondom nálunk peront sepernek. Ennek ellenére (mivel közel nulla a munkájuk) ugyanúgy ott a külső vállalkozó aki rendesen elvégzi a munkát. Ergó 2x fizetsz ugyanazért amit eddig elvégzett egy brigád. És emellett oktatást kell nekik adni, munkavédelmi felszereléseket, munkaeszközöket, figyelni kell rájuk (persze erre nincs plusz ember, így aki felügyeli őket, az csak plusz melót kap az eddigiek mellé, ugyanazért a bérért...)


Sorolhatnám még. Ennek így tényleg nincs értelme, jobb ha üldögélnek otthon.

2014. jan. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
17%
Ez nem egy hülye ötlet.
2014. jan. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

ezzel az ötlettel, mintha nemrég az elmebeteg szili katalin jött volna elő...és a régi volt szoci elvtársai ráharaptak! milyen egy rúgóra jár az agyuk a kommunistáknak, mikor kell egy jó nagyott hazudni!

ráadásul ez egy nagy baromság, így mégjobban leszoktatnák a semmittevőket a munkáról! aki nem dolgozik, ne is egyék! a sok semmirekellő, ha nem dolgozik, akkor vállalja az éhenhalás következményét! a kutya sem fogja sajnálni a semmirekellőket!

2014. jan. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
58%

"A szo­cio­ló­gus szerint az emberek többsége nem a pénzért, hanem azért dolgozik, hogy értelmesen töltse az idejét."

"Tévhit, hogy az emberek szeretnek otthon heverészni. "


Csak nem bölcsész a lelkem ? Na az volt a kidobott pénz amit ennek az embernek az oktatására költöttünk közpénzből.

2014. jan. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
0%

""A szo­cio­ló­gus szerint az emberek többsége nem a pénzért, hanem azért dolgozik, hogy értelmesen töltse az idejét."

"Tévhit, hogy az emberek szeretnek otthon heverészni. "


Csak nem bölcsész a lelkem ? Na az volt a kidobott pénz amit ennek az embernek az oktatására költöttünk közpénzből."


Buta vagy, menthetetlenül.

2014. jan. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Ez nagyon fájt. Könnyek szöktek a szemembe.
2014. jan. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!