Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért szervezték ki ilyen...

Miért szervezték ki ilyen nagy mértékben az iskolai hittanoktatást?

Figyelt kérdés

A vonatkozó jogszabály szerint az iskoláknak, vagy pláne a szülőknek semmiféle befolyása nincs a náluk folyó, a tanmenet részét képező hitoktatásra. Sem annak tartalmára, sem a hitoktató személyére. Ha a hitoktató pap sokkolja, tönkreteszi a gyereket a nem nekik való anyaggal vagy módszerekkel, akkor is csak alázatos kérelemmel lehet fordulni a hitoktatást végző "egyházi jogi személyhez." Semmiféle állami, hatósági vagy munkáltató felügyelet nincs, semmilyen külső beavatkozás nem lehetséges. Ráadásul év közben ki se lehet venni a gyereket a hittanról, ha meg nem jelenik meg, igazolatlan órája lesz. Jól van ez így?


[link]



2013. dec. 29. 13:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
47%
Nem igazi kérdést teszel fel, amire az oldal való, hanem burkoltan politikai véleményt nyilvánítasz, illetve politikai tartalmú cikkeket adsz közre. Jól van ez így?
2013. dec. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
72%

1.válaszoló

Ebben a kategóriában jól van.

2013. dec. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Jaj istenem, de nagyot vétettem. Politikai kategóriában poltikai cikket tettem közzé. Jelentsd a moderátoroknak! Még az is lehet, hogy neked lesz igazad. Előszeretettel törölgetik a kérdéseimet.
2013. dec. 29. 13:27
 4/15 anonim ***** válasza:
85%
Nem magával, hogy politikai jellegű a kérdés van bajom, csak jó lenne ha itt tényleg politikai kérdésekkel foglalkoznánk. Minden 2. kérdésben valójában valaki csak kidühöngni a politikai frusztrációját, beírogat, mintha valami híroldal kommentelő része lenne. Ezt a részt/oldalt szerintem ennél értelmesebb célra is lehetne használni.
2013. dec. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Akkor téged minden bizonnyal az elméleti politológia és a politikai filozófia foglakoztat. Ez a kérdéskategória elsősorban nem erről szól. Az viszont pont ide való politikai kérdés, hogy miközben a hatalom a civil életben mindent központosít, az oktatást, illetve annak egy részterületét miért adja át minden kontroll nélkül az egyházaknak.
2013. dec. 29. 13:38
 6/15 anonim ***** válasza:
46%
Nos, hogy erre a rendkívül lüke kérdésre válaszoljak: hittanra nem kötelező járni. Ha valaki hittanra küldi a gyermekét, akkor nyilván vallásos (haha), így más fórumon, de le tudja váltatni a papot vagy a hittanoktatót az egyházi közösségen belül. Nem túl ritka esemény az, hogy leváltja egy közösség a papját vagy bármilyen egyházi tisztségviselőjét, ha az nem tetszik neki. Így, hogy a kérdést megválaszoltam, kérem a zöld kezeket.
2013. dec. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Lehet hogy igazad van, de most esetedben csak annyi történhet, hogy majd jönnek a "jobboldaliak" és azt fogják mondani, hogy az nem is úgy van mert valójában "nem igaz, hogy kontroll nélküliek". Aztán jönnek a "baloldaliak" és majd mondják hogy "dehogynem". És ez végtelen ciklusba ismétlődik, amíg valaki meg nem unja.

És akkor most mit oldottunk meg? Milyen kérdésre sikerült válaszolni? Okosabb lett ettől valaki?

2013. dec. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
59%

Én betiltanám az egészet.

Gyerekkorban ránevelik a gyereket a vallásra. A szülőt is elítélem aki ilyen helyre járatja a gyerekét, méghozzá azért mert a gyereknek nincsen meg a döntési joga. Én azt mondom, ha elég idős lesz, majd eldönti hogy akar vallást tanulni/gyakorolni. Csak ugye akkor meg becsődölne az egész egyház, mert így még megvan az utánpótlás, úgy pedig alig maradnának páran.


Érdekes. Politikai nézetre miért nem kezdenek el nevelni? Az is ugyan ez a kategória, de ezt az emberek már egyből felháborítónak tartanák, nem úgy, mint a hittant.

Főleg hogy már csecsemőkorban a kereszteléssel kezdik az egészet.


Végül.: elnézést ha megbántottam bárkinek is a világnézetét.

2013. dec. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
40%

A vallás a nép ópiuma.


Szellemi agymosás.


Birkákra van szükség, nem öntudatos, gondolkodó munkásokra, akik megdönthetnék ezt a szemét kizsákmányoló rendszert.


Ezért van a kötelező hittan.


Aki vallásos mesék baromságait tanulja tudományok helyett, az hogy érthetné meg a marxista dialektikát? Hogy érthetné meg a történelmi materializmust, tehát azt, mi is folyik körülötte a világban, hogyan nyomorítják meg az emberek tömegeit.

2013. dec. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
83%

"Ezért van a kötelező hittan. "


Még egyszer: nincs kötelező hittan. Lehet választani hittan és valami erkölcs óra között.

2013. dec. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!