Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az Óbudai Egyetemen mennyire...

Az Óbudai Egyetemen mennyire nyomják a nacionalista marhaságokat?

Figyelt kérdés

Itt van egy videó a tanévnyitóról: http://www.youtube.com/watch?v=uuZ8x-cD3sw


9:58 és 10:16 között a rektor: "Az OE mélyen elkötelezett a határon túli magyar nyelvű felsőoktatás, az anyanyelvi tudásátadás támogatása, a tudomány határok nélküli magyar nyelvű művelése, az anyaországhoz tartozás és a magyarságtudat erősítése mellett."


Mi ez a marhaság? Emberek, könyörgöm, ez egyetem, itt a tudásnak kéne számítania, nem a megjátszott olcsópopulista komfortkeresztény ideológiának.


Akik közületek odajárnak, had kérdezzelek meg Benneteket: Mennyire érezhető ez a nacionalizmus? Vagy ez csak retorika volt és a valóságban le sem sz*rják az egészet?



#Óbudai Egyetem #olcsópopulizmus #zöldinges bolsevík
2013. dec. 28. 13:21
 1/7 anonim ***** válasza:
27%

Ha nem tetszik, jelentkezz oda, ahol liberalizmust nyomnak.


Az egyetem valóban elsősorban a tanulást , tudást szolgálja.De vannak ott egyéb programok is.


A nacionalizmus pedig egyáltalán nem rossz, annyi évnyi internacionalista, kozmopolita marhaság után, már ideje volt.

2013. dec. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%

Gondolom, ha a holokausztról szólt volna az egész akkor itt áradoznál.

Másrészt mi közöd van hozzá?

Nehogy te mondd már meg, h egy egyetemen milyen szellemben történjen az oktatás.

2013. dec. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ez nem az oktatásról szól, hanem a populista rózsaszin ködről, amivel körbeveszik és mossák a kiváló agyakat.


Amikor anno Ceaușescu idejében Kolozsváron jártam egyetemre, akkor ott a kommunista ideológiákat adták reggeltől estig. Nekünk el is kellett végezni egy külön erre szakosodott tantárgyat.

Most, hogy a gyerekem ide szeredne jelentkezni, ledöbbentem, hogy semmi sem változott azóta: Ugyan úgy bent van az ideológia az oktatásban, csak most nem a baloldali proletárokat kell dícsérni, hanem a jobboldali proletárokat.


Üdvözlettel: Egy józan, volt határon túli.

2013. dec. 28. 14:20
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább veled van a baj, hogy szerinted az anyanyelvi oktatás támogatása, a magyarság erősítése marhaság.

Az anyanyelvi oktatás vagy akár az általad megvetett keresztény nevelés egyáltalán nem kötelező a határon túli magyarság számára, de azért legyél toleránsabb azokkal, akik számára ez fontos.


Az egyetemeken nem erőltetnek senkire semmilyen ideológiát, de mindenhol létezik a jelenség, hogy az oktatók kifejezik a politikai szimpátiájukat. A műszaki képzési területeken tevékenykedők általában jobboldaliak, de az egyetemeken senkire nem kényszerítenek rá semmilyen ideológiát (az Óbudai Egyetemen sem), amire egyébként a műszaki képzés jellege miatt nincs is igazán lehetőség.

A közgazdász képzésekben, bölcsészeknél, média-kommunikáció felsőoktatásban a baloldali-liberális ideológia, oktatók dominálnak, ott az oktatás jellege miatt a nézeteiket is jobban erőltetik a hallgatókra, de azért nem egy diktatórikus jelleget kell elképzelni, ahol kötelező az ifjúságnak az adott ideológiát szolgálni.


Ezek az idők már elmúltak.

2013. dec. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én a tanévnyitón nem voltam, villamosmérnöknek tanulok egyébként.

És bizony, nyomják az ideológiákat, pl rendszeres a:

- A tranzisztoros áramgenerátor kapcsolás a haza érdekeit szolgálva piros-fehér-zöld áramot ad a kimenetére.

- A szabályozási köröket integráló taggal kompenzálva képesek a határon túli magyarokat szolgálva stabillá teszik a szabályozási kört.

Nem néztem meg a videót, de az egészet röhejesnek tartom. Egy évnyitó alapján az egész iskoláról ilyet állítani bazz!:D Ez már röhej.

Az Óbudai Egyetem villamos vagy akár gépész mérnök képzése az elitben van. Az itt képzett mérnököket keresik. Ezt nem azért mondom, mert idejárok, hanem mert ami tény, az tény.

Nevetséges.

2013. dec. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A mikroelektronika tanszék kimondottan nacionalista.

A C programozást pedig populista módon oktatják. Ilyen durván jobboldali integereket máshol nem látsz, mint ott.

2013. dec. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mélyen egyetértek a rektorral. Ha ez a nacionalizmus téged zavar kedves kérdező, javaslom keress 1 BalLibbant egyetemet. Ezek érzelmek kedves kérdező. Nem populizmus.

Van ebben az idézetben bármilyen utalás "komforktereszténységre"? Szó van benne jézuskáról meg szűzmariskáról? Igen , tényleg?

Mesélj még!

2013. dec. 29. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!