Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Titeket nem idegesít, hogy...

Titeket nem idegesít, hogy külföld arról papol, hogy Magyarországon mennyire rasszisták az emberek? Szerintetek ez az emberi jogi biztos járt már romák között? Vajon utazott már tömegközlekedéssel?

Figyelt kérdés
[link]
2009. nov. 26. 13:47
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
52%

"a cigányokkal nem azért van bajunk mert a külsejük más."


na persze, de ha nem lenne más a külsejük, akkor nem ismernéd fel őket és nem tudnád összekapcsolni a "cigányságukat" a pl. a szegénységükkel, a bűncselekményekkel stb.

2009. nov. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:

ha felszáll a villamosra egy cigánybanda, akkor nem kell rájuk se nézni, elég hallani őket. ezzel mindeki így van, mivel rájuk se mer nézni az ember, mert fél.


szerintem menj és kössed fel magad, nagy szolgálatot tennél vele a normális embereknek, köszi.

2009. nov. 26. 16:46
 13/33 anonim ***** válasza:
100%

De idegesít, én is éppen ilyen kérdést akartam feltenni!

Talán a nagy európaiak előbb megnéznék, hogy mi ennek az oka! Persze az nem gond hogy engem csak cigányok raboltak ki, dobáltak stb..meg. Úgyhogy én is feltehetném ezt a kérdést az európai tanácsnak, hogy a romák miért ilyenek?!

2009. nov. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
37%

A kedves kérdező nem érti mi az a rasszizmus, és ezzel magát járatja le.


Ha meglátsz/meghallasz egy társaságot, és eldöntöd róluk, hogy cigányok az nem rasszizmus. Az viszont, hogy kijelented, hogy a buszra felszálló cigánycsapat biztosan rossz, az a rasszizmus, hiszen egyáltalán nem ismered őket, épp akkor szálltak fel a buszra, tehát nem tudhatod, hogy rosszak. Mégis elítéled őket. Remélem így érthető.


És egyébként engem is idegesít "a külföldi lapok papolása" főleg azért, mert igazuk van. Ugyanis pont az ilyen kérdésfeltevőkön látszik, hogy sok ember még ma sem érti, hogy a gyűlölködés elmérgesítésével semmit sem old meg.

2009. nov. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
75%

"...az a rasszizmus"

Kiforgattad a szavai!


"a gyűlölködés elmérgesítésével semmit sem old meg."

Csakhogy a "kisembernek" nem jut más, csak tehetetlen gyűlölködés. A kisember nem tudja megoldani ezt a bajt, akik javíthatnának a helyzeten, azok nem teszik, így a kisembernek nem marad más, csak bántás elszenvedése.

És hadd legyen már joga gyűlölködni, ha bántják!


Talán akkor kellene kritizálnod a gyűlölködést, ha alaptalan.

2009. nov. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:

A kedves kérdező tudja mi az a rasszizmus, nem járatja le magát, te viszont magadat épp ellenkezőleg igen.


Felszáll a buszra egy halom fiatal akik hangoskodnak, csúnyán beszélnek, dorbézolnak, otrombák, stb. Te az ultramegaliberális agyaddal nyilván azt mondod, hogy jajj hát ezek tutira jó emberek nem ítélem el őket mert akkor rasszista lennék, ilyen vagy? Nem vagy te normális de tényleg, annyira sötét vagy, hogy az csúcs, az a baj, hogy egy tonna ilyen elvakult idióta lakik ebben az országban, és ezért mérgesedik el a helyzet egyre jobban.


Azért néha megnézném, hogy mi játszódik le a magadfajta agyában ilyenkor. Valószínűleg rózsaszín köd van benne.

2009. nov. 26. 18:27
 17/33 anonim ***** válasza:
36%

Azt valahogy az előbb nem említetted, hogy hangoskodnak, stb, csak annyit, hogy felszállnak és te már félsz/gyűlölködsz.


Aki felszáll a buszra és másokat zavar, hangoskodik stb. azt le kell szállíttatni. Ha esetleg törvényt is sértenek akkor rendőrt kell hívni. Nem csak a cigányoknál, mindenkinél.


Tehát, hogy válaszoljak a kérdésedre ilyenor nem "rózsaszín köd" van a fejemben, hanem megyek és szólok a sofőrnek. Múltkor a troliról úgy dobott le két graffitis suhancot (nem cigányt ha ez számít) a sofőr, hogy nyekkentek.


Én senkit nem védek aki rendet bont, annyit írtam fentebb is, hogy akit nem ismersz, azt ne ítéld el. Attól, hogy egy cigány felszáll a buszra még nem bűnöző. Csak akkor ha rosszat is tesz.

2009. nov. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
79%

Ilyen logika alapján ha egy oroszlán sétálgat a belváros közepén, azzal sem kell semmit csinálni, elvégre nem minden oroszlán ölt embert. Csakis akkor kell befogni, ha bevadul! Nem igaz?


Emberek, ide is egy Apartheid-rendszer kéne, semmi más.

2009. nov. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:
ez az "Apartheid-rendszer" nem rémlett névről, utánanéztem így leesett. Nem lenne a helyes megoldás. Én megelégednék azzal, ha megrendszabályoznák a cigányokat (is). Megoldható lenne, nem is lenne annyira nehéz az. De ha a kormány nem akarja, akkor tleg nem megy. és speciel nem akarja.
2009. nov. 26. 18:55
 20/33 A kérdező kommentje:
de az oroszlános rész igen, az speciel találó.
2009. nov. 26. 18:55
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!