Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lehet megoldás a multikkal...

Lehet megoldás a multikkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Egy törvény ami előírja hogy, arányaiban a magyar vállalkozókat ugyan annyival kell támogatni. Na antimagyarok ez sem tetszik?
2009. nov. 25. 23:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
amíg a nagy multik olcsóbban adják a termékeiket mint a magyar termelők, addig a magyar emberek a multiktól fognak vásárolni. Ezzel nem nagyon tudsz mit tenni. Az emberek nagy része inkább megveszi a "Spar Budget" meg a Tesco gazdaságos tejet mint az igazit drágábban a magyartól. szomorú de ez van.
2009. nov. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

"Na antimagyarok ez sem tetszik?"

Hát, erre gondolom feltétlenül szükség volt. Legalább az ilyen ügyekben az összefogást kéne erősíteni, nem a széthúzást, az egymásra mutogatást, és az antimagyarozást.


Egyébként meg az elsőnek igaza van. Nem a támogatások miatt olcsóbbak a multik termékei, hanem azért, mert egyszerre egy termékből hatalmas mennyiséget vásárolnak, és így az egységár is alacsonyabb lesz. Plusz mivel rengeteg terméket árulnak, kisebb lesz az egy termékre eső árrés, azaz a termék megint olcsóbb lesz. Sokkal olcsóbb, mint egy kkv terméke, nem beszélve most az olcsó importról.

És ma Mo-n a legtöbb embernek az ár az elsődleges szempont a vásárlásainál.

2009. nov. 26. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%

Én inkább úgy tenném fel a kérdést, hogy megérné-e az országnak az, hogy semmit sem kedvezünk a multiknak, ők pedig "cserébe" tovább állnak Szlovákiába, Ukrajnába vagy Romániába.


Ja, frankó, kinek hiányoznak, persze. Legfeljebb nem veszünk tesco-s tejet, meg Milka csokit. Majd lesz helyette Turul.


A helyzet viszont sokkal bonyolultabb. A nemzeti össztermék több, mint fele multiktól származik. Sok tízezer hazai (igen, MAGYAR) kis- és középvállalkozás léte függ tőlük, ugyanis számukra ezek a gonosz multik a biztos vevőt jelentik. A külföldi befektetők nemcsak közvetlenül teremtenek munkahelyet, hanem közvetve is, jóval többet, hiszen magyar vállalatok tömegeinek teremtenek piacot, s ezáltal magyar családok százezrei jutnak kenyérkereseti lehetőséghez. Az összes hazai adóbevétel kb. 35-40%-a származik a legnagyobb 700 vállalattól.


Amikor a nagyok elmennek, a beszállítóik megrendelés nélkül maradnak, és nemcsak a multik, hanem több tízezer MAGYAR kis- és középvállalkozás MAGYAR dolgozói is az utcára kerülnek, és a környező "tótok", meg "oláhok" röhögnek rajtunk, mert odadobtuk neki a potya lehetőséget, akkor majd ismét megkérdezem tőled, kik is az antimagyarok.

2009. nov. 26. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

a nagymagyarkodás helyett nem ártana egy picit a közgazdasággal és népgazdasággal is foglalkozni.

az előttem szóló megírta.


továbbá nem ártana elgondolkodni azon, hogy miért is vásárolunk külföldi terméket. nem csupán az ár miatt. a minőség miatt is.


azon is ellehet gondolkodni, hogy miért is olcsóbb egy nyugati termék, amit ide kell szállítani, amit egy olyan országban gyártanak, ahol magasabbak a bérek.


az nem lehet, hogy a magyar beszállítók megbízhatatlanak? vagy nem gyártanak olyan minőséget, amiben megállapodnak? hogy nem dolgoznak eléggé hatékonyan? DE!! sajnos igen. konkrét példát ismerek, ahol a multi egy magyar gyártóval megállapodott, de az meg nem szállított, mert meggondolta magát.


szerinted a multinak az a fontos, hogy néhány ezer kilométerről szállítsa ide a cuccot, ha ugyanazt helyben is megkaphatja?


és érdekes módon azok a magyar beszállítok, akik megbízhatóak, hatékonyak, azok hosszú távú partnerek lesznek a multiknál és munkahelyeket teremtenek magyarországon.


akkor ez hogy is van?

2009. nov. 26. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

mi az, hogy arányaiban?


minek arányában?

darabra? foglalkoztatott emberek száma? alaptőke? befizetet adó? vagy mi?

2009. nov. 26. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Rengeteg érvet hallottam arról hogy miért jó a számunkra a mulik jelenléte, csak épp azt nem vettem észre hogy valaki a nagy bölcsességével pró és kontra gondolkozott volna.

Ez annyira jellemző a magyarok gondolkodására, hogy nem is kell a megosztottságot máshol keresni. Jelentem aki közgázról beszél az szintén nem szemlélheti egy oldalról a dolgokat.

Sajnos ha csak a külföldiekre bízunk mindent akkor itt a gazdaságunk fejlettségének a csúcsa és nem kell több fejlődést várni, sőt magasabb reál jövedelmeket sem.

1 Árak, igazi verseny nélkül ezek az árak nem reálisak, drágábbak mint pld Ausztriában.

2 Az adó kedvezményeik a nyereség és a helyi adók hiánya, az az hogy lenne versenyképes a magyar mikor megközelítőleg egy kis ker ár résnyi haszonnal fizetnek kevesebb adókat.

3 A feldolgozó iparunk egy jelentős része is a kezükben van, ahol szintén a kedvezményeik miatt monopolizálnak, és sajnos a magyar beszállítókat is a kezükben tartják.

4 Megbízhatatlanság is érdekes, hiszen a multik ahogy lekötötték egy beszállító nagyobbik kapacitását és függőségi viszony alakul ki, valahogy mindig nagyarányú árcsökkentést jelentnek be, de ez az eladási árban soha nem jelentkezik, az az náluk marad.

5 A magyar termékek egy jelentős része a rá nyomott árak miatt nem képes, minőséget termelni.

6 Nem a multikkal van a baj, hanem az itt alkalmazott mentalitásukkal és a törvényeinkkel amiket pontosan ti betonoztok be ! Csak kérdem, hogy is van az hogy Ausztriában egy pénztáros 400 e kap egy feldolgozó 4-500at és még is drágább itt minden, pedig ott kedvezményeik sincsenek! A verseny tudod, ami itt sajnos nincs.

5 A piac teremti meg a keresletet és nem fordítva, illetve fordítva csak ritkán működik.

Az az ha a multik meghatározó jelenléte arányaiban csökkennének semmi nem történne csak nagyobb hányad kerülne hazai kézbe.

6 Gazdaság, mivel a profit (nem kevés) folyamatosan kihordásra kerül, te itthon dolgozhatsz akár mennyit, hiszen a profit újra tőkésítés fogalma teljesen hiányzik, az az multiplikációs hatása nincs több a jelenlétüknek. Ez egy fejlődés képtelen állapotot jelent, hiszen a gazdaságba nem termelődik fejlesztő vagy kínálatbővítő tőke, a monopol tevékenységük miatt a haszon számukra garantált hisz ha kevesebb akkor kevesebbet fizetnek a beszállítóknak stb.

7 Nem elzavarni, hanem egyenlő feltételeket kel a szektoroknak biztosítani, és akkor 10 év alatt eljut oda a magyar szektor hogy versenyképes lesz, és verseny alakul ki.

Ez árcsökkenést jelent, termékszélesedést, és magyar lehetőségeket minden területen.

Fenn lehet tartani ezt az állapotot, de akkor ne várjuk hogy itt jobb legyen, hanem elégedjünk meg annyival ami most van, mert a multiknak nem érdekük hogy a keresetek vagy a gazdaságunk fejlődjön, az meg végképp hogy magyar konkurenciájuk legyen.

Milyen mértékben legyenek a támogatások meghatározva?

Piaci részvétel100%/ bruttó adó és tevékenység indítási kedvezmény.

Beszélnek a közgazdaságról, és a számokat sem ismeri senki, mennyi a GDP %, ebből mennyi a nettó? Mekkora támogatás eredménye ez a nettó. Mennyi a tőkekiáramlás stb?

És még is a sok okos meggyőződés! De miből számoltad ki? Jahh a média, értem!

2009. nov. 26. 09:01
 7/14 anonim ***** válasza:

baromi unalmas vagy...


válaszoljál inkább a kérdésre!

mi az, hogy arányaiban???

2009. nov. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Az előző év nettó adóbevételei arányában, az az teljesen igazságosan vissza osztva.

Másként nem is lehet, hisz csak így fejlődőképes.

Lehet hogy unalmas vagyok, de azt mindenki beláthatná hogy ez nem egy fejlődőképes állapot. Mindig a külföldben bízni. Most is csak azt hallom „ha majd külföldön beindul a növekedés” Jahh és a most a vállság miatt agyontámogatott német piaccal majd a miáltalunk támogatott német multik viszik a termékeiket? Ez már a vicc kategória.

Hol látsz te ebbe fejlődési lehetőséget?

2009. nov. 26. 09:46
 9/14 A kérdező kommentje:

Nem ilyenkor kellene a szerkezeten módosítani?

Ha egyenlőbbek lennének a feltételek, több folyna be a multi szektorból, hiszen nem mennének sehová, mert ez akkor is piac lenne a számukra.

Persze ahogy Románia vagy Szlovákia mi is bevezethetnénk a profit újratőkésítés minimumát! Ott bevált, de mi? Akkor tudnának a magyar láncok is fejlődni, és konkurenciát jelenthetne mint az árakban mint a beszállítók érdekit tekintve, ami megszüntetné a kiszolgáltatottságukat és új munkahelyet teremtene. Nem véletlen az hogy hiába vannak a termelésre jobb feltételeink, még sem mi viszünk ki több terméket.

Ugyanis ha fejlődne a feldolgozóiparunk ami a magyar export alapja, akkor az itteni multiknak kialakulna a konkurenciájuk, és ez nem éri meg nekik. Ezért van hogy rengeteg termék jön be és szinte semmi nem megy ki. Egyirányú a multik piaci mozgása.

Az exportunk nagy része pedig importal kezdődik, valamit behoznak, a kedvezmények miatt és az olcsó munkaerő miatt, feldolgozzák, aztán irány ki. Az az, a magas technológia miatt kevés munkahelyek érdekében, telephelyként működik az ország és nem termel értéket a számunkra, csak papíron. Sok a visszásság és rendet kellene tenni, mert az bebizonyosodott hogy így nem működik.

2009. nov. 26. 10:03
 10/14 A kérdező kommentje:

Jahh és még valami!

Hogyan akarod fokozni a fogyasztást, ami az igazi munkateremtő lehetőség, ha a fogyasztás növekedésnek a haszna a multiknál jelentkezik, amit aztán kivisznek?

Kútba dobott pénz.

2009. nov. 26. 11:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!