Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az emberek miért buták annyira...

Az emberek miért buták annyira, hogy nem akarnak elmenni szavazni?

Figyelt kérdés
Kell szavazni,mert tenni kell azért,ahogyan élni akarsz...ha nem akarsz szavazni,akkor majd mások döntenek a helyedben,hogy éhendöglessz-e vagy sem....-.-
2009. nov. 25. 18:50
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem buták,hanem csalódottak.Az összes párt rossz,egyik sem jobb mint a másik,aki nem mozog a politikában az csak azt látja,hogy egymás ellen mennek,pedig egymást karolják támogatják,csak nem a nagy nyilvánosság előtt.

Az emberek kiábrándultak,nekik már mindegy ki van az ország élén,mert szívunk így is...úgy is

2009. nov. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
59%
Mutass valakit,akire érdemes szavazni.
2009. nov. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
78%
ha senki sem menne el szavazni, akkor lenne értelme, így sajna semmit se ér a tartózkodás.
2009. nov. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Elnézve az elmúlt évek undorító közéleti hangulatát (kormány és ellenzék egyaránt hibás érte), az emberek nagy része csalódott, kiábrándult, és nem érzi azt, hogy bármi is változna, ha elmenne szavazni. A mostani kormány egykori szavazói érzik a leginkább ezt a csalódottságot, és miközben elvesztették a bizalmukat a kormánypártokban, nincsen a láthatáron egyetlen olyan párt sem, amely az értékrendjükbe illeszkedne, és amelyre nyugodt lelkiismerettel szavazhatnának.


Így egyelőre kivárnak. Kivárunk. Persze azon is érdemes elgondolkodni, hogy az események nemcsak rajtunk múlnak, és a passzivitás veszélyes is lehet. Az otthonmaradás az egyben hallgatás, lemondás és beleegyezés is, amelynek súlyos következményei lehetnek.

2009. nov. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
38%
Nézd! A demokrácia illúzió. Ha elmégy szavazni, táplálod ezt az illúziót, és jobban érzed magad. De nem leszel ettől pl.a kizsákmányolt osztály tagjából az uralkodó osztály tagjává.
2009. nov. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
23%

Na akkor figyelj ide papi.


Ha elmegyek szavazni, akkor nyilván arra szavazok, amelyik párt programja a legjobb a jövőmre nézve. Ha ezt a pártot megválasztják, akkor semmi sem változik pozitív irányba. Oké, lehet, hogy meglesz a beetetés, hogy azt ígérik, hogy a minimál bér magasabb lesz 10.000 forinttal. Ez meg is lesz, de ingyen pénz nincs. Lesz helyette más, amivel nem csak visszaszedik tőlünk ezt az összeget, hanem még többet is húznak le. Ha valaki hatalomra jut, akkor nem enged belőle, és mivel ezek csak ideiglenesen élnek ott fent, ezért kihúzzák belőle amit lehet. Ha én elmegyek szavazni, (amitől nem lesz jobb) akkor támogatom azt, hogy azok a zsidó szemetek ott fent lopjanak a családom, a barátaim, az ismerőseim, a nemzetem zsebéből. Hazaáruló akarnék lenni? Nem. Nem akarok az lenni. Gondolj bele... nem pénzről van szó, csak példát mondtam vele. Mindennek így van...


Aki nem szavaz, az nem buta ember. A buta emberek azok, akik eltöröltették a tandíjat, a vizitdíjat meg a többi ilyesmit. Azok az emberek a buták, akik úgy szavaznak minden sz@rra, hogy fingjuk sincs róla. Ha a 70 éves nyugdíjas mamika dönti el, hogy hogyan legyen a felvételi az egyetemekre, akkor sehova sem fogunk jutni. Mindenki szavaz mindenre, nem néz a kulisszák mögé, csak azt hiszi, jobbat tesz a másik 9 milliónak azzal, ha megválasztja X pártot. Nem tesz vele jobbat. A demokrácia csak mint fogalom létezik, a gyakorlatban NINCS.


Legyen már eszed mielőtt ide jössz a hülye kérdéseiddel.

2009. nov. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
48%

ma 19:03

Bármelyik eddig ismeretlen pártra, amelyik nem

rendszerváltó, és most nem ül a parlamentbe.

LMP indul, Seres Mária Civil Mozgalma indulni készül.

Szerintem lesznek mások is.

Az a lényeg, ki kell takarítani a parlamentet.

2009. nov. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
65%
Csak egyet tudok érteni az előttem szólókkal, én sem tervezem, hogy elmegyek, mert nincs olyan párt, amire nyugodt szívvel adnám a voksomat. És szerintem ez nem butaság.
2009. nov. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek miért olyan buták, hogy elmennek szavazni ezekre a pártokra? Miért hiszik el azt a sok baromságot még 20 év után is? Miben reménykednek? Tényleg a pártok adják az életet?
2009. nov. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
66%

Azoktól kérdezném, akik "nem szavazok mert ezek közül nincs kire":

Ha otthon két hónapon keresztül csak ugyanaz az 5 féle kaja van, amit te utálsz és nem bírsz megenni, máshol meg nem ehetsz, akkor inkább éhenhalsz? Kb ezt csináljátok a választással is. Persze főzhettek olyat, ami jólesik - miért nem teszitek? Anyázni tudtok, hogy ez így hülye, azt azért nem szeretem, amaz meg tökhülye? Mutassátok meg! Fogjatok össze! Persze könnyebb azt mondani, hogy "szarok bele".

Nem a jóra kell szavazni, mert politikában nincs JÓ oldal. Rossz van, mégrosszabb van, legrosszabb van, és még attól is rosszabb :)

Ha meg valaki nem megy el szavazni, annak számomra politikai téren kuss a neve. Neki mindegy mi lesz vele, akkor viselje a nemtörődömség következményeit.

2009. nov. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!