Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az a liberálfasizmus?

Mi az a liberálfasizmus?

Figyelt kérdés
most olvastam egy kommentben, de sehogy se jövök rá, mit jelent
2013. dec. 18. 12:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
32%
Csak spekuláció de szerintem az mikor a liberális próbál tűzzel vassal küzdeni az olyan dolgok ellen, amik már a fene nagy liberalizmusukba nem fér bele.
2013. dec. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
Olyasmi mint a cligbszsidizmus. Csak könnyebb kimondani.
2013. dec. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy jól hangzó kifejezés, amit lehet pufogtatni a fórumokon :)
2013. dec. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Egy ostoba önmutogató hangzatos kreálmánya. Körülbelül annyit tesz, mint szabadon élni a diktatúrában (ez lehetséges, gondoljunk csak a diktátorra - egy darabig).
2013. dec. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
47%
Azt jelenti, hogy egyesek liberális elveket akarnak ráerőszakolni a társadalomra, akár bebörtönzés árán is.
2013. dec. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

A liberálfasizmus létezik.


Egy amerikai író írt is róla könyvet.

[link]

[link]

2013. dec. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Dick Esmen ***** válasza:
100%
Egy paradoxon,két ellentétes fogalom összemosása(hasonló pl.az anarcho-konzervatívizmus).
2013. dec. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"A liberálfasizmus létezik.


Egy amerikai író írt is róla könyvet."


Akkor nyilván a zombi apokalipszis is el fog jönni, hiszen arról is született egy ilyen kézikönyv: [link]


(Esetleg most már átérzed, hogy az érved egy orbitális baromság?)

2013. dec. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Valami amerikai író agyszüleménye, aki után csahol lelkesen az angolszászokkal vívott kultúrkampf kellős közepén, az európai szélsőjobb.


Amúgy röviden annyit takar a fogalom, hogy az említettek, ezt terjesztik ezeket

[link]

[link]

ezeknek az eszméknek a módszereivel és szellemiségével:

[link]

[link]

2013. dec. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 rémuralom ***** válasza:
Az az eszme, amelynek lényege az, hogy "mindenki szabadon gondolhatja ugyanazt, amit én". Úgy szokták még frappánsan összefoglalni, hogy "szabad ember vagy, szabad országban élsz, szabad akaratodból azt csinálhatsz, amit szabad". Tulajdonképpen arról szól, hogy börtöntöltelékeket akarunk csinálni mindenkiből, aki homofób, tagadja a holokausztot vagy szereti Orbán Viktort. Én személy szerint liberálisként (libertáriánusként) undorodom azoktól, akik így gondolkodnak - de mivel liberális vagyok, elismerem, hogy joguk van így gondolkodni, nekem pedig semmi jogom nincs megfosztani őket ettől a joguktól.
2013. dec. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!