Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » SOS kérdés: MINDEN közmunkást...

SOS kérdés: MINDEN közmunkást beiskoláznak?

Figyelt kérdés
Ha elvállalom a közmunkát, akkor a nyelvvizsgám, 3 szakmám, érettségim ellenére be fognak iskolázni?
2013. dec. 12. 13:25
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

1. vagyok


Nem feltétlen arra gondolok, hogy a kérdező a hibás, az elhelyezkedés sok körülménytől függ, ebből az egyik a munkavállaló személye, de egyáltalán nem erre gondoltam. Lehet például, hogy olyan területen él ahol egyszerűen kevés a munkalehetőség.


Én ettől függetlenül nem tartom jó dolognak ezt a szakma halmozást. Lehet egyetérteni, egyet nem érteni, vagy kulturáltan vitatkozni, de én így látom.


Sokan a minél több szakma megszerzésében látják a biztosítékot, hogy feltétlen lesz munkájuk, ha tanulnak +1 szakmát, aztán még egyet, van aki már az ötödiknél tart és nincs munkája. Nem egy, nem kettő ilyen embert ismerek.


Ennek az az oka, hogy alkalmazottként jellemzően nem tótum faktumokat keresnek, akik értenek ehhez is ahhoz is, mindent meg tudnának akár csinálni, de végül még sincs egyik területen sem 10 éves gyakorlat, vagy egy életpályára való elhivatottság, amire azt lehet mondani igen, ez kell nekem.


Százszor jobban kifizetődik egy dologban 100% -ig profinak lenni. A városban a legjobb bádogos, a leggyorsabb és legpontosabb targoncás, a profi villanyszerelő, a legjobb pizzaszakács - és sorolhatnám - mindnek lesz mit csinálnia.


A másik dolog meg az, hogy egy szakmát normálisan kitanulni 3-4 év. Illik kb. ugyanennyi gyakorlatot szerezni, amire azt lehet mondani valakire hogy tényleg szakember. Én nem akarom elhinni, hogy valaki már túl van 12 ilyen éven - három szakmával - és most akar még egybe belevágni.


Természetesen ezt csak általánosságban írom. A kérdező helyzetét, szakmáit, szakértelmét, munkamorálját, bérigényét, lakhelyét egyéb körülményeit nem ismerem. Lehet neki tényleg erre van szüksége, akkor viszont hajrá! Őszintén sok sikert kívánok!

2013. dec. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!