Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Érettségizett, mégis írni,...

Érettségizett, mégis írni, olvasni tanítják? (. ) Ez az ember miért nem került be a kultúrális közmunka programba?

Figyelt kérdés

Folyamatosan a munkanélküliséggel harcol

Ipacs János. Fizetése soha nem volt

magasabb 63 ezer forintnál. Most

közmunkás, és 49 ezret kap. Bár két tanult

szakmája is van, most lesz egy harmadik is.

Ráadásul újra meg akarják tanítani írni,

olvasni és számolni is. Pedig tud. Ipacs

Jánossal együtt százezer ember képzése

indult el december elején a kormány

közfoglalkoztatási programjában.

A Putnok melletti Hét községben szinte a

közmunka az egyetlen lehetőség. Régen a

bábolnai mintagazdaságnak volt itt egy

tojóüzeme. Aki nem itt, az a környékbeli

szénbányákban, az ózdi kohászatban, vagy a

putnoki termelőszövetkezetben találhatott

munkát. Csakhogy 1990 után minden leépült.

Pont akkor, amikor János kezébe kapta az első

bizonyítványát. Esztergályos lett.

Most viszont majd megtanítják söprögetni,

füvet nyírni, kaszálni. 49 ezerérét.

Közmunkában. De úgy tudja, az úgynevezett

alapkompetenciát fejlesztő képzésben is részt

kell vennie, azaz megtanítják írni, olvasni és

számolni is. Igaz, két szakmája és érettségije

van.

Mit szóltok ehhez? Ez az ember miért nem került be a kultúrális közmunka programba, ahova az alap feltétel az érettségi?


2013. dec. 11. 15:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ejnye! Te meg akarod érteni a kulturális közmunkaprogramot? Korábban kell ahhoz kelned, a megértéshez az akadémiai doktorság is kevés - ide kacifántosabb gondolatmenet kell.
2013. dec. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Elsö, tehát te sem tudod rá a választ. Én arra gondolok hogy pofára megy (meg ismerettségi alapon) a kultúrális közmunka.
2013. dec. 11. 16:13
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem két diplomám van, de nem ám a kulturális közmunkaprogramra hívtak be engem sem, hanem kétszer is utcaseprésre. Na?
2013. dec. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó!,A kultúrális közmunka idèn dec 1-töl indult.Elötte nem vették figyelembe hogy milyen végzettsèged van. Most dec egytöl elvileg igen,,de mint a cikk is mutatja, gyakorlatilag nem.
2013. dec. 11. 17:51
 5/6 anonim ***** válasza:
Tudom, másodszor november 20-a körül történt meg a dolog... Akkor már tudtam, hogy hamarosan indul a kulturális lehetőség.
2013. dec. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha jobbat szeretnél, mint utcasöprés vagy takarítás, akkor magadnak kell kérni, határozottan, engem egyszer se hívtak, magam mentem jelentkezni, másnapra lett is hely, irodai, ismerős is így csinálta, neki is lett, magunknak kell intézni a jobb helyet, felajánlani nem fogják, vannak tartalékos listák, ha valaki időközben kiesne, van esély bekerülni a helyére, csak menni kell utána.
2013. dec. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!