Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnád ezt?

Támogatnád ezt?

Figyelt kérdés

Olyan törvény, amely azt mondja ki, hogy a bírósági eljárás során ne legyen különbség például gyilkosság, az előre kitervelt gyilkosság, az aljas indokból elkövetett gyilkosság stb. között. Ugyanannyit kapjanak.


Emellett a bíróság csak azt álapíthassa meg hogy bűnös vagy nem bűnös. Ha igen, akkor automatikusan x év, ha nem akkor felmentés. Gyilkosság esetén automatikusan életfogytig.


Nem tudtam megfogalmazni rendesen, ha valaki meg tudná ezt nekem fogalmazni normálisan, az leírná. Köszönöm.



2013. dec. 9. 20:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%
Nem. Az élet nem fekete vagy fehér.
2013. dec. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%

Azért az emberöléseket is kategorizálni kell. Más ha valaki egy veszekedés hevében söröskorsóval fejbe vágja a kocsmában a vitapartnerét és az belehal. Vagy egy feleség, akit ver a férje, végső elkeseredésben belevágja a konyhakést a részeg alakba. És teljesen más, ha valaki pénzt akar, hetekig tervezgeti az akciót, mondjuk betör egy házba, megöli az ott tartózkodókat, megerőszakolja az elvágott torkú gyereklányt és lelép a pénzzel.

Az első kettő is mélyen elítélendő, de a harmadik igazi aljasság, nem ugyanolyan súlyúak.

2013. dec. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Akkor ti hogyan szigorítanátok, én tuti hogy belevenném az alkotmányba, hogy az embereknek legyen alkotmányos joga testi épségének, családjának és vagyontárgyainak a megvédése.
2013. dec. 9. 20:29
 4/13 anonim ***** válasza:
3%
"Gyilkosság esetén automatikusan életfogytig." -Nem, automatikusan halálbüntetés.
2013. dec. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Van különbség aközött,hogy valaki hirtelen felindulásból - mert például rajtakapta a szeretőjével - agyonüti a feleségét, vagy valaki menekülés közben hátba szúrja a rablót és aközött, hogy valaki kiterveli a gyilkosságot mondjuk pénzszerzési szándékkal, elmegy, megöli, kirabolja, majd a holttestet elássa (netán fel is darabolja).

A kérdésed második részére meg a választ megadja a mostani kormány, egyre több az olyan ügy, amiben a bíró már nem mérlegelhet. Én ezzel szemben sokkal inkább az angolszász igazságszolgáltatás felé mennék el, ahol a bíró egymaga jogot szolgáltat és akár "törvényt is alkothat" (még ha elsőre hülyén is hangzik), emellett számos előnye van. Például, hogy a piszlicsáré ügyek nem is kerülnek bíróság elé, mert peren kívül megegyeznek.

2013. dec. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
94%
Teljesen egyértelmű, hogy nem.
2013. dec. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
69%

" belevenném az alkotmányba, hogy az embereknek legyen alkotmányos joga testi épségének, családjának és vagyontárgyainak a megvédése."


Egy kis anomália, úgy további gondolkodásképp: betörnek hozzád. Lopni akarnak. Te meg akarod védeni a vagyontárgyaidat, ezért az életére törsz. Mivel egyikőtöknek alkotmányos joga megvédeni a vagyontárgyát, a másiknak meg alkotmányos joga megvédeni a saját életét, így végülis mindkettőtöknek joga van megölni a másikat.

2013. dec. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
93%
Nem támogatnám.
2013. dec. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem. Viszont én azok zárnám el / végezném ki akik szándékos súlyos testi sértést okoznak. Az nem számít ha valaki elüt valakit, de az igen ha veri az asszonyt stb.

Szerintem aki szándékos súlyos testi sértésre képes az veszélyes a társadalomra és mivel képes rá vissza is térhet nem lehet elengedni. Amennyiben azonban elzárása drága kivégzés olcsó így kivégeznék.

2013. dec. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
26%
Ha lelövöd a betöröt neked is automatikus életfogy jár...
2013. dec. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!