Miért hagyjuk, hogy rajtunk élősködjön a politikai elit
és annak udvara immár 23 éve?
Figyelt kérdés
Ez a 9. kormány és ez már tényleg elvitte a prímet. Tényleg hisz még benne valaki abban, hogy egy párt fogja helyreállítani ezt az országot?
Szerintem már képtelenség felfogni józan ésszel, hogy eddig mennyi sz.rt toltak le az emberek torkán. Elég az elmúlt 4 évet nézni. Nem értem a többség gondolkodását, számomra teljesen irracionális ez a viselkedés.
Nézd, sokan vannak, akiknek ez még mindig tetszik...
2013. dec. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
2/16 anonim válasza:
Semmi baj a mostani kormánnyal. Az mszp alatt mindenki "éhezett", most meg csak a munkanélküliek. A jól keresők -mint jómagam- kifejezetten élvezik. Ja és ötödakkora gengszter a fidesz, mint az mszp volt a nyolc évük alatt.
2013. dec. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
3/16 anonim válasza:
Miért 23 éve? Időtlen idők óta a vezető elit ezt teszi.
2013. dec. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
4/16 anonim válasza:
Gratulálok, hogy jól keresel, ezt élc nélkül mondom.
Viszont én sajnos nem. Annyit keresek, mint hat éve, akkor még sok mindent megengedhettem magamnak, éttermet, ruhákat, utazást, ma a fizetésemből befizetem a rezsit, élelmiszert veszek, és vége.
Soha nem éltem még ennyire rosszul.
2013. dec. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
5/16 anonim válasza:
Mert az elit átmossa a zagyadat.
Kommunisták kellenek a vezetésbe, és akkor minden megoldódik. Majd rendet tesznek. Munkáspárt 2006.
2013. dec. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
6/16 anonim válasza:
A gazdasági elitről hallottál? Azt miért hagyjuk, a gazdasági elit aprópénzért veszi meg a politikusokat, azért, hogy mindenki a gazdasági elit helyett őket utálja.
Tökmindegy, minden ország szív most, a világgazdasági válság óta. Az emberek kezdenek lassan ráébredni hogy nem birkák akiket vezetni kell - vagy lehet.
A politikusok szükségszerűen rosszak, de eljöhet az idő, amikor már nem politikusok fogják irányítani az országot, hanem mi magunk, dolgozó emberek.
2013. dec. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
9/16 anonim válasza:
"A nemzetközi pénzoligarchia által kisajátított magyarországi monetáris politikának meghatározó szerepe volt a magyar vállalatok, a gazdaság, a köztulajdont képező állami vagyon egészének a tudatos leértékelésében. Az MNB hitelezési és kamatszabályozási gyakorlata szándékosan csődhelyzetbe juttatott egyébként életképes vállalatokat, csupán azért, hogy a nemzetközi befektetők és hazai ügynökeik a tényleges értékük töredékéért vásárolhassák fel azokat. A magyar nemzet vagyonának a monetáris politika által levezényelt átjátszása a nemzetközi pénzoligarchia és hazai kiszolgálóik kezébe mára megtörtént. Ez a de facto privatizált MNB-nek évekig tartó, de egyszeri feladata volt. A magyar társadalom munkája eredményeként előálló nemzeti jövedelem mintegy 30%-nak a folyamatos átcsoportosítása az értéktermelőktől a spekuláns pénzvagyon tulajdonosaihoz - akik semmilyen értéket nem állítanak elő a társadalom számára - azonban ismétlődő feladat. A magánpénzmonopólium rendszere azért tudja évről-évre zavartalanul átcsoportosítani a társadalom által megtermelt érték jelentős részét a közvetítő közeggel, a pénzzel, spekuláló privilegizált csoporthoz, mivel a társadalom többsége - elsősorban a tömegtájékoztatás hiányos működése és manipulációja következtében - nem tudja, hogy a letitkosított monetáris politika milyen döntő szerepet játszik jövedelmének a folyamatos megcsapolásában, és ezen keresztül sorsának az alakulásában. A monetáris politikára vonatkozó kérdéseket fel sem teszik a nyomtatott és elektronikus tömegtájékoztatás szervilis közvéleményformálói. A pénzoligarchia akaratának megfelelően ez nem lehet társadalmi párbeszéd témája sem a politikai, sem a tájékoztatási elit számára. A politikai elit függő helyzetben van a főhatalmat birtokló pénzoligarchiától, és az a politikus, aki a monetáris kérdésekbe bele akar szólni, az a politikai karrierjét kockáztatja."
2013. dec. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
10/16 anonim válasza:
Rajtunk a politikai elit élősködik, rajtuk a pénzügyi elit, rajtuk az EU pénzügyi elit, rajtuk meg az amcsi pénzügyi elit.
Persze csak addig, amíg hagyjuk. A kérdés az, hogy a várat alulról, vagy fölülről kezdjük lerombolni.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!