Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kell felállni a parlamen...

Shai-Hulud kérdése:

Miért kell felállni a parlamenti képviselőknek ha Kövér bejön az ülésterembe?

Figyelt kérdés
2013. dec. 5. 10:40
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Először is:

- Kövér László országgyűlési képviselő volt, aztán lett Házelnök

- Én igenis jó dolognak tartom azt, hogy amikor bejön a Házelnök akkor a képviselők álljanak fel. Ezzel is:

1. Jelzik a tiszteletet, amely az ő tisztségét megilleti.

2. A felállással a képviselők is észreveszik, hogy igenis most elkezdődött az ülés, ideje lenne a laptopot és a chipset eltenni.

- A válaszodból azt vehető ki, hogy te csak annak adod meg a tiszteletet, aki szerinted azt megérdemelte. Kérlek gondolkozz el azon, a mondaton, amit most ideírok:

A hadseregekben, és minden militarista szervezetben a beosztottak felállnak, ha az elöljáró bejön a szobába, vagy tisztelegnek. Ezt nem azért csinálják, mert kedvelik az illetőt, vagy mert tisztelik. A tisztelgés - ide értve a felállást is - nem a személyének szól, hanem a rendfokozatának. Azt amit ő képvisel. Ő a magasabb rendfokozatú, és a rendfokozatának jár a tisztelet. Ennyit erről a témáról.

2013. dec. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Na akkor döntsétek már el, hogy a tisztelet a választópolgárnak (#3.), vagy a házelnök tisztségének (#11.) szól. :-D

Hiszen még ebben sincs megegyezés, hogy kinek szól, akkor mit is tisztelünk?


Lehet tisztelni természetesen a házelnök tisztségét is, amennyiben a házelnök _személye_ nem járatja le a _tisztséget_.

Erre a legutóbbi riasztó példa Schmitt Pál _személye_ volt, de azért (főleg régebben) Kövér is elég sokat tett ennek érdekében.


Ha viszont a _választópolgárokat_ tisztelik meg vele, gyanítom, hogy azok sokkal nagyobb tiszteletnek vennék, ha mondjuk nem hazaárulóznák le őket, ha nem hazudnának a szemükbe, ha nem fizettetnék velük Európa egyik legsúlyosabb adóterhét, és ezután nem közölnék velük, hogy _nekik_ mennyi pénzből lehet megélni.


@11:

"A válaszodból azt vehető ki, hogy te csak annak adod meg a tiszteletet, aki szerinted azt megérdemelte."

Igen. A tiszteletet azt ki kell érdemelni.

Persze ki is lehet kényszeríteni, de az (például katonakoromból emlékszem rá) határozott ellenszenvet fog eredményezni.

Nem hiszem, hogy _EZ_ lett volna a cél.


"A hadseregekben, és minden militarista szervezetben a beosztottak felállnak..."

Nagyon határozottan tiltakozom az ellen, hogy a Parlament _BÁRMILYEN MÓDON_ hasonlítani kezdjen a fegyveres erők v. testületek hierarchikus szerveződésére!!!

2013. dec. 5. 14:00
 13/14 anonim ***** válasza:
Ki nem állhatom ezt az embert. Főleg, amióta azt mondta, hogy akit nem érdekel az olimpia, az kösse fel magát a pincében.
2013. dec. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

"A hadseregekben, és minden militarista szervezetben a beosztottak felállnak..."

Nagyon határozottan tiltakozom az ellen, hogy a Parlament _BÁRMILYEN MÓDON_ hasonlítani kezdjen a fegyveres erők v. testületek hierarchikus szerveződésére!!!"

Írhattam volna azt, hogy az egyetemen is felálltam, amikor bejött a professzor, pedig egyáltalán nem kedveltem őt. Ez nem a személyének szólt, hanem - mint már mondtam, csak ugye szövegértés hiánya - az előadói minőségének.

Én sem kedvelem a Házelnök személyét, de attól még hogy nem kedvelem még köszönhetek neki, sőt tisztelhetem a tisztségét.

Ez ugye szubjektív dolog, sajnos manapság egyre ritkábban lehet találkozni azzal, hogy az emberek udvariasak lennének egymással, vagy tiszteletet tanúsítanának egymással szemben. Ez a hozzáállás pedig, hogy csak annak adok tiszteletet aki megérdemli...szomorú dolog. Részemről erről a témáról ennyit, mindenki döntse el maga, hogy kinek, mikor ad tiszteletet.

2013. dec. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!