Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miben fejlődtünk az elmúlt 20...

Miben fejlődtünk az elmúlt 20 évben, és jobban élünk-e?

Figyelt kérdés

Ha lehet akkor ne csak felületesen szemlélődjetek.

Vegyétek alapul a közvagyont relatív, és az adósság állományunkat is, ahogy a lakosság eladósodottságát is, mert csak így reális.


2009. nov. 22. 11:13
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:

"Szerintem jobban él most a magyar társadalom,mint 20 évvel ezelőtt.10 millió mobiltelefon,3,5 millió autó/nem Trabik/,Internet a háztartások felében,kábel tv,600 km új autópálya... Ez nem egy szegény lepusztult ország képe!"


Mindenütt van technikai fejlődés. Ezért az érdekes mindig az, hogy hol tartunk a legfejlettebb országokhoz képest. Ez ma ugyanúgy kb. 40%, mint 1989-ben, de csak azért ilyen alacsony, mert a 90-es évek elején visszaesett a gazdság az átalakulás során, azóta viszont felzárkózóban van az ország. Ez pedig azt jelenti, hogy az 1989-es szint volt illuzórikusan magas és nem az 1993-as túl alacsony. Valójában ma Magyarország közelebb van a legfejlettebb országokhoz technikai, kulturális és gazdasági téren, mint 1989-ben.


Viszont érvekkel hiába győzködöd a depressziósokat. Én már olyan véleményt is olvastam ezen az oldalon, hogy Magyarországon 100 éve egyre rosszabb a helyzet. Mintha az emberek 2/3-a még mindig döngölt padlós házakban lakna és kenyéren és szalonnán élne. Szóval az irracionális panaszáaradattal és siránkozással szemben a tények elég gyengék.

2009. nov. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:

Mindenütt van technikai fejlődés. Ezért az érdekes mindig az, hogy hol tartunk a legfejlettebb országokhoz képest. Ez ma ugyanúgy kb. 40%, mint 1989-ben, de csak azért ilyen alacsony, mert a


Akkor ebből a fejlettségből vond ki:

Az értékesített nemzeti vagyont.

A felvett hiteleket a lakosság részéről.

Az állam adósság 2/3 át amit azóta vettünk fel.


Ha ezeket kivonod akkor kb a 70 es évek eleji állapotokat kapod.

2009. nov. 22. 13:31
 13/32 anonim ***** válasza:
73%

Hagyd már ezt az örökös adósságozást.

Sok nyugati országban nagyobb az egy főre jutó államadóság, és a lakossági eladósodottság is mint hazánkban.

És ennek semmi köze az életszínvonalhoz, ami Magyarországon igen is emelkedik a rendszerváltás évéhez képest.

Azért mert te elcseszted az életed, nem muszáj azt hangoztatni, hogy mindenki szarul él, mert a többség cseppet sem.

2009. nov. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
Meg dübörög a gazdaság mi???Mennyé má'...!
2009. nov. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
13:36-nak reflektáltam..
2009. nov. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:

Miért tetted fel a kérdést, ha te csak egyféle választ fogadsz el?

Sok tekintetben igen is jobban élünk.

2009. nov. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:

Hagyd már ezt az örökös adósságozást.

Sok nyugati országban nagyobb az egy főre jutó államadóság, és a lakossági eladósodottság is mint hazánkban.


Semmi közöd az egészhez.

Nem a belső államadósságunkkal van a baj, ami tényleg nem a legdurvább.

Hanem a külső, amit jövő szeptemberétől 1200 milliárdjával kell törleszteni.

Több amit ki kell fizetnünk mint amennyit megtermelünk, kapisgálod?

Semmi köze az életszínvonalhoz? Te rendesen ostoba vagy.

Hitelekből van fenntartva, az egész ország a te és az én sz@ros életem is.

És az meg hogy az én életem? Lehet hogy most sem élek rosszul, vagy legalábbis az átlaghoz képeset, de az nem azt jelenti hogy jobban mint 90 ben. Tipikusan kis stílű vagy aki nem gondolkodik és csak a saját életét veszi alapul és azt hiszi hogy mindenki olyan mint ő.

Fogalmad nincs hogy mi is van az országban, és szerintem csak a demagógiák és a párt hűség beszél belőled, sutba dobva a hétköznapok racionalitását.

2009. nov. 22. 14:10
 18/32 anonim ***** válasza:

Nekem nincs közöm az egészhez? :)

Ha szerinted nem termel Magyarország 1200 milliárdot évente, akkor azt hiszem te vagy kissé eltévelyedve. :)

2009. nov. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:

Miért tetted fel a kérdést, ha te csak egyféle választ fogadsz el?

Sok tekintetben igen is jobban élünk.


Azért mert már az etetésnek olyan fokán élünk ami már lassan mátrixként hat az emberekre.

Azt hiszik hogy épült egy völgyhíd, és milyen jó közben meg nem a mienk.

Nem az a baj hogy hitelre vette a lakását, mert lakni kell.

Hanem hogy olyan a helyzet az elmúlt 20 év gazdaságpolitika nyomán hogy a háza ingoványra épült. Hogy csak mese az egész ami itt van és lassan itt van az a pont hogy nem működik az egész. Szétesik a mátrix és a valóság nagyon durva lesz .

Fel kellene lassan fogni, ahogy a politikusainknak is el kellene mondani az igazat.

Azt hogy ami felé eddig mentünk, az nem fenntartható. Leszámolni nekik a függőségeikkel, és a társadalomra bízni ténylegesen a döntéseket.

2009. nov. 22. 14:19
 20/32 anonim ***** válasza:

"Azt hiszik hogy épült egy völgyhíd, és milyen jó közben meg nem a mienk."


LOL, hát kié? :D

2009. nov. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!