Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tilos a Gárda-öltözet? Mi...

Tilos a Gárda-öltözet? Mi számít Gárda-öltözetnek?

Figyelt kérdés

Aki nem tudná miről van szó:


"Megjelent a Magyar Közlönyben a szabálysértésről szóló kormányrendelet módosítása, amely a jelenleginél egyértelműbben tiltja és szigorúbban szankcionálja a feloszlatott társadalmi szervezet tevékenységében való részvételt.


A rendelet jövő csütörtökön lép hatályba. Szollár Domokos az MTI kérdésére elmondta: a módosítás az általános tiltás mellett három konkrét tilalmat is felsorol. Eszerint a jövőben büntetésre számíthat az, aki a bíróság által feloszlatott társadalmi szervezet működésében a feloszlatás után részt vesz, vagy nyilvános rendezvényen a bíróság által feloszlatott társadalmi szervezet egyenruháját, formaruháját viseli. A harmadik tilalom az, hogy nyilvános rendezvényen olyan egyenruhát, formaruhát visel, amelyről – annak jellegzetes tulajdonságai miatt – a bíróság által feloszlatott társadalmi szervezet egyenruhája, formaruhája ismerhető fel. Mindhárom eset ötvenezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható – közölte a kormányszóvivő"

-----------------------------------------------


Most ezt hogy kell érteni???

Mert engem azért érdekelne, mivel általában fekete katonai nadrágban járok, betűrt bakancsban! Most akkor ez is Gárda-ruhának minősül? Felsőruhának max. néha egy Turul-mintás felsőt vagy valamelyik black metal zkar jelképét hordom. Bocsi, ezek a dolgok hozzátartoznak ehhez a zenei stílushoz.

De most ki dönti el hogy mi a Gárdista-ruha? A helyi alkesz főtörzs vagy mi? Valaki mondja már el, hogy mi ez a sz.rság megint?:S Lassan tényleg betiltják már a bakancsot is, a rockerek meg járjanak nike-cipőbe vagy mi a sz.r???:S


2009. nov. 21. 17:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
62%
Jó lesz a kínai tornacipő is.
2009. nov. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%

Érdekes. Én sem a gárdától sem a cigányoktól nem félek.

Bár gárdistával nem volt még problémám, viszont egy két kötekedő, követelőző, és fenyegetőző cigányt már felkellett rugdosnom mint a fagyos kutyaszart!


úgyhogy teljesen legális volt a házkutatás.


A felvetésem az előállításra vonatkozott, csak kiforgattad.

Viszont nem volt házkutatási parancsuk, ami nélkül nem lehet „házat kutatni”

Nem ártana ha a történésekről tájékozódnál érdemben és akkor nem tűnnél ennyire ostobának akinek eldeformálta a balos média az erkölcsi érzékét. Aki csak egy nézőpontot követ és az sem érdekli hogy mik a valós tények, és mi az ok illetve mi az okozat.


Kritikán aluli tőrvény, hiszen a törvény betartatóinak olyan lehetőségeket kínál amivel bármikor büntetlenül visszaélhetnek. Gyakorlatilag bármely csoportra rálehet vasalni aki a hatalom számára nem megfelelő. 100% diktatúra, sőt fasizmus hiszen így született valaha a sárga csillag. A megkülönböztetés!


„A gárda formaruhája a feloszlatott a szervezet honlapja szerint fekete sapkából, fehér ingből, fekete mellényből, fekete nadrágból és fekete bakancsból áll. A sapkán és a mellényen stilizált árpádsávos címerpajzs, a mellény hátrészén fehér színű hímzett oroszlán található. A téli öltözetet kabát egészíti ki.”


És ha nincs sapka és ha van?

2009. nov. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Igen, kedves 17:33-as, megfogtál valamit! Pont erre gondoltam én is! Hogy mi ez az ostobaság hogy "társadalmi szervezet egyenruhája, formaruhája ismerhető fel". És ki által? Mert valamelyik yardnak nem tetszel és simán bevisz egy bakancsért, mondván "olyan gárdistásnak tűnt"? Az lehet, hogy utána kiengednek, mert kiderül a dolog banalitása, de köszönöm, én alapból azt sem akarom, hogy rám szálljon emiatt valami yard, mert egy ilyen hülyén megfogalmazott törvény után...? Nem tudom mi ez már megint, de jó lenne ha leállnának.

Eddig nem voltam szélsőséges a szó klasszikus értelmében, de lehet hogy pont az ilyenek miatt az fogok lenni...

2009. nov. 21. 17:41
 4/14 anonim ***** válasza:
Ez addig fog így menniamíg valaki ránem jön,hogy jogsértés miatt szolhat valami társadalmi szervezetnek,hogy őt a ruhája miatt hátrányosan megkülönböztetik.Akkor majd lehet ujra pontositani a törvényt ami ujjabb hátrányos megkölönböztetés lessz valakiknek,és így tovább.Javaslom hogy ti legyetek a valakik.
2009. nov. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

És akkor most végigjárják a Ecserit, Józsefvárosit, Fáy utcait stb.-t, és elkobozzák az összes gyanús téli lábbelit?

Vagy ha már valaki nem körömcipőben jár télen, azt beviszik, meggumibotozzák, megbüntetik, lerohadtgárdistázzák... ?


"[...]

Továbbá alsó- és felső Döbrög egész lakossága köteles a tulajdonában levő ludakat Döbrög várába beszállítani.

Szigorúan tilos továbbá a lúd, liba, gúnár szavak kimondása...

Valamint a mi urunk, Döbrögi nagyságos úr ezennel eltörli a Mátyás nevet is..."

2009. nov. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
En azon rohogtem tegnap hogy mi van ha ma valaki veletlen pont feher ingbe meg fekete mellenybe megy dolgozni???!!!es mondjuk megbuntetnek!Vegzetesen hulyek az emberek,minden baromsagot bevesznek amit hallanak!!!
2009. nov. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
71%
Vegre kezdik kinyitni az emberek a szemuket!Megall az eszem!Az elso alkalommal mikor lattam a Garditakat majdnem sirtam itt meg paraznak az emberek meg felnek toluk!Bennem vegre felebred a bizalom egy szebb Magyarorszagert!
2009. nov. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"mivel általában fekete katonai nadrágban járok, betűrt bakancsban! Most akkor ez is Gárda-ruhának minősül?"


Nem, ugyanis nem gárda-rendezvényeken mutatkozol, és a ruhád nem pont olyan, mint a gárdistáké, nem vagy gárdatag stb. Ezért a gyanúja sem merül fel, és különösen nem bizonyítható, hogy amit viselsz, gárdaegyenruha.


Szóval ez műbalhé.


"De most ki dönti el hogy mi a Gárdista-ruha?"


A bíróság. Amikor az egyik illegális rendezvényről a szokásos módon begyűjtik a gárdistákat, akkor szépen kikérdezik őket, és kiderül, ki tag és ki nem. Mivel ezek a rendezvények tilosak, ezért nehezen hihető, hogy egy pontosan ugyanúgy öltöző ember véletlenül odakeveredik közéjük.


Egyébként pl. Angliában már 70 éve tilos bármilyen politikailag elkötelezett civilszervezet egyenruháját hordani, mert ott a 30-as években a kékingesek (fasiszták) miatt hoztak egy ilyen törvényt.


"Lassan tényleg betiltják már a bakancsot is, a rockerek meg járjanak nike-cipőbe"


A rockerek nem egy betiltott szervezet. Sőt, nem is szervezet. Úgyhogy amennyiben a bakancs a rockerek öltözéke, annyiban nyugodtan viselhető.

2009. nov. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"En azon rohogtem tegnap hogy mi van ha ma valaki veletlen pont feher ingbe meg fekete mellenybe megy dolgozni???!!!es mondjuk megbuntetnek!Vegzetesen hulyek"


Csakugyan végzetesen hülyék, de nem pontosan úgy, ahogy te gondolod.


Nem a fehér ing és a fekete mellény tilos, hanem a gárdista egyenruha. Ezért ha így jársz be dolgozni, senki nem fog gyanakodni, hogy gárdista vagy. De egy gárdarendezvényen valószínűsíthető, hogy a fekete mellényes, fehéringes (netán zárt alakzatokban is katonásan bohóckodó) alakok gárdatagok. Vagy te komolyan azt hiszed, hogy egy gárdarendezvényen mindig teljesen véletlenül arra jár 20-30 inges-mellényes személy? Ezt próbáld egyszer beadni egy bíróságnak.

2009. nov. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Értemén amit írsz, kedves 11:49-es, csakhogy, vidéken élek, nem akarom leszólni, szeretem is a környéket, az embereket, csak éép nem az ismeretségükről, tájékozottságukról ismertek, még a rendőrök sem, kb. rockert is mutatóban láttak, és kaptam már meg hogy "fasiszta" csak a fekete cuccok meg fekete dzseki miatt. Most ezektől várjam el, hogy pontosan tudják mit jelent ez a törvény? Ez a röhej, hogy aki már egy kicsit darkosabban öltözködik az ilyen -ista meg olyan -ista, totál összekeverik higgyétek el. Lehet hogy nagyvárosban nem így van, de menjetek el kisvárosba/faluba, egész más...legalábbis itt
2009. nov. 22. 13:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!