Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy is van a kultúrális...

Hogy is van a kultúrális közmunka?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy a kultúrális közmunkások különleges elbánásban részesülnek. Hétvégén nem dolgozhatnak, és meg van határozva az is hogy hétköznap hánytól hány òráig szabad "dolgoztatni" öket. Miért van velük ez a kivételezés?
2013. nov. 30. 07:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez minden közmunkánál így van. Mi ebben a kivételezés?
2013. nov. 30. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tévedsz mert a "sima" közmunkánál nincs ígt! Ott akár szombaton is munka van A másik meg az hogy ez igazságtalan. Eddig nem tünt fel a kormánynak, hogy eddig is voltak képzett, diplomás munkanélküliek? Öket eddig simán berakták a végzettséget nem igénylö munkákra is. Most valamiért figyelembe veszik a végzettséget.
2013. nov. 30. 07:45
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Dehogynincs így. Én 10 éve a sima közmunkán vagyok, Sohasem lehet bemenni hétvégén. Nálunk is volt már ebből probléma, ugyanis ha esik ha fúj a munkát mindig úgy kell osztani, hogy az hétköznapra essen.
2013. nov. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Oh hát akkor te szerencsés vagy! Több ismerösöm is (mind minimum érettségivel rendelkeznek) volt múzeumban teremör közmunkás. Szombaton és vasárnap is dolgoztak mert az intézmény akkor is nyitva van. A munkájukhoz csak a 8 általánost vették számításba.
2013. nov. 30. 08:21
 5/10 anonim ***** válasza:
Lehet hogy van ilyen is. Én vízügynél vagyok és itt szigorúan csak hétköznap szabad dolgozni. Még ha valami rendkívüli esemény miatt be is kellett mennünk szombaton akkor mindig úgy volt, hogy a jelenléti íven a hétköznapokat írtuk alá és a szombat helyett két szabad hétköznapot kaptunk, amit szintén aláírtunk mintha bent lettünk volna és járt rá a fizetés, viszont a szombati napra nem járt és az papíron sem szerepelt. Remélem érthetően írtam le. :)
2013. nov. 30. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Állatkertben voltam közmunkán diplomával és simán menni kellett hétvégén is, volt, hogy szombat és vasárnap is bent voltam, sőt karácsonykor és újévkor és egyéb munkaszüneti napokon is, ott nem volt ünnepnap, le lehetett csúsztatni hétközben, szimplán, semmi dupla nap, semmi plusz pénz, a jelenléti íveket soha senki nem kérte, végig ott volt nálunk a féléves adag.
2013. dec. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én kulturális közfoglalkoztatott vagyok. Az, hogy hánytól hányig dolgozunk, nincs meghatározva. A lényeg, hogy napi 8 órában. Hétvégén valóban nem dolgozhatunk, de ezzel lehet játszani, ha szombaton megyek és valamelyik hétköznapi napon kapok egy szabadnapot. Természetesen ezt nem lehet huzamosabb ideig, egyszer kétszer előfordulhat. Nem hiszem, hogy kivételeznének velünk, továbbá valamilyen szinten ez másfajta közfoglalkoztatás, mint egy ároktakarítás. És a munka neme határozza meg törvényileg, hogy ki mikor dolgozhat. A szellemi munkát végzők hétvégén nem nagyon dolgozhatnak.
2013. dec. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem lehetne, de tőlünk elvárták, hogy minden hétvégén bent legyünk, előbb egy kiállításra hivatkozva, hogy a látogatók meg tudják nézni és szavazni, mikor annak vége volt, akkor meg pár halacska és hörcsög miatt, akik abban a helységben voltak, üljön ott valaki, ki ne lopják, pl. az egész karácsonyomat (24-25-26) bent töltöttem nyitástól zárásig.
2013. dec. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Jogod van panaszt tenni ilyen esetben.
2013. dec. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szóvátettük, a válasz rá mindig ez volt: "nem kötelező itt dolgozni, el lehet menni, felmondási idő sincs".
2013. dec. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!