Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért vezette be Szent István...

Miért vezette be Szent István a kereszténységet magyar országon?

Figyelt kérdés
vagy ha nem tette volna a többi európai ország bekebelezett volna minket? és ez miért érdem? már mint úgy értem hogy ősmagyar szimbólumokra pl Turul, vagy napkereszt, ráhúzták hogy keresztény jelkép. ez kinek jó?

2013. nov. 29. 17:31
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
Való igaz, hogy a kereszténység hivatalos felvétele előtt is már jelen volt ez a vallás is a magyarság körében, sőt az 1200-as évekig a pogányság is fent maradt (nem véletlenül hozott pl Szent László is ennyire szigorú pogányság elleni törvényeket. De azt túlzás állítani, hogy Szent István előtt évszázadokkal a magyarok keresztények lettek volna a szó bármilyen értelmében. Nem is nagyon találkoztak ezzel a vallással.
2013. nov. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:

"De azt túlzás állítani, hogy Szent István előtt évszázadokkal a magyarok keresztények lettek volna a szó bármilyen értelmében. Nem is nagyon találkoztak ezzel a vallással."


Már miért ne találkozhattak volna a kereszténység valamilyen formájával? Tudtommal a Jézus Krisztus követés vagy más néven a kereszténység egy keleti kiindulású pontosabban egy közel keleti vallás, erkölcs és élet berendezkedési forma mely megjelent az egész közel keleten Szírián keresztül, Perzsiánát a Kaukázusi régi Örményországon keresztül egészen Szkítáig és természetesen azon is túl. Szkítáit meg ismerjük ugye, tudjuk kiknek volt a szállás területe(az őseinknek többek között). András apostol és Fülöpöt és útjukat és hogy hol működtek, tanítottak remélem ismeritek. A mihez tartás végett többek között Örményországban, a mai Kurdisztánban, és Szkítában.

Aki ezeket a tényeket figyelembe véve azt állítja, hogy az őseink nem ismerték nem találkoztak a kereszténységgel már szinte a legkorábbi megjelenése óta sőt azt meri állítani, hogy nem is voltak közöttük Krisztus követők vagyis keresztények sőt azt állítja, hogy a nép ókori Sámánhitű volt egész Szent István királlyá koronázásáig az ezek alapján könnyen megcáfolható és valótlant állít. Az összes mai "hivatalos" iskolai magyar történelem könyvel együtt.

2013. nov. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:

Sőt tovább megyek, a kereszténység indulásakor a legerősebb Ázsiában, Kis Ázsiában illetve az Európai sztyeppe vidék nyugati részén illetve Kelet Európában volt a legerősebb és a legéletképesebb( mind mennyiségi és minőségi szempontól egyaránt), Nyugat-Európában abban az időben (Kr.e 33-tól 452-ig) nagyon nem az volt a kereszténység és a keresztény erkölcs, életminőség aminek "lennie kellet volna". A Nyugat(Római-Birodalom) nagyon zűrzavaros volt vallásügyileg ebben az időben, olyannyira hogy a mint tudjuk a keresztényeket többször is üldözték, rengetegen haltak vértanú halált érte és emiatt csak titkosan ment és nagyon kevesen voltak a Krisztus követők vagy keresztények Nyugaton és a Római Birodalomban ebben az időben. Ezzel párhuzamosan Ázsiában és Kelet Európában (azon a részeken ami nem volt Római terület) nem üldözték a keresztényeket sőt itt működött a dolog mint ahogyan működik mind a mai napig is, mit ahogy feljebb írtam mind mennyiségi és minőségi szempontól egyaránt.

A változás Nyugaton csak 313-ban indul be a keresztényekre nézve Constantinus római császár uralkodásai idején amikor is a legenda úgy tartja, hogy valamilyen Isteni beavatkozás, csoda, a császár álomlátása, folytán a Császár a milánói ediktummal megszüntette a keresztények üldözését (a Wikipédián így szerepel: amely a Római Birodalomban elsőként engedélyezte a keresztény vallást - ez azt jelenti, hogy már nem üldözték tűzzel vassal de még mindég szidták és kicsúfolták azt az utcán akiről kiderült, hogy Krisztus követő- ilyen volt akkor a Nyugat és a Római birodalom). Ekkor 313-ban még mindég nagyon kevés keresztény volt (Jupiterhez, Merkúrhoz és Marshoz meg Thor-hoz és Odinhoz meg a többiekhez még mindég jóval többen imádkoztak) Nyugat-Európában és a Római-Birodalomban, ezzel szemben Ázsiában és Kelet-Európa területén és a sztyepvidéken már régóta (indulása óta) jelen volt a kereszténység és jóval többen voltak ezeken a területeken azok akik ismerték, értelemszerűen azért mert itt nem üldözték mint Nyugaton, Rómában.


Akkor ki is ismerte meg hamarabb a kereszténységet?

2013. nov. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
Idézet magamtól: " ezzel szemben Ázsiában és Kelet-Európa területén és a sztyepvidéken már régóta (indulása óta) jelen volt a kereszténység és jóval többen voltak ezeken a területeken azok akik ismerték," => köztük a magyarság ősei is!!
2013. nov. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
Persze, biztos voltak a magyarok között akik ismerték, viszont azok a területek, ahol a magyarság kialakulása után a honfoglalásig tartózkodott, olyan területek, ahol elsősorban pogány, muszlim vagy a zsidó vallással került kapcsolatba. Ha pedig szerinted olyan nagy keresztény nép voltunk (ezen az elgondoláson hangosan nyerítek :D ), akkor miért van az, hogy még Géza is pogányként élt, pedig meg is volt keresztelve? Nagyon egyszerű a magyarázat: a magyarság túlnyomó többsége ha ismerte is a keresztény tanokat (amit kétlek), akkor is pogányként élt.
2013. nov. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:

Miféle pogányságról beszélünk Gézával kapcsolatban?

Kinek a szemében számított ő pogánynak?

Miben, milyen rítusban nyilvánult meg az ő pogánysága?

Miféle rítust gyakorolt a teljes mértékben összeférhetetlen lett volna a kereszténységgel erkölcsi és rituális szempontból?

2013. nov. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
Miféle rítust gyakorolt ami teljes mértékben összeférhetetlen lett volna a kereszténységgel a Krisztus tanaival keresztény erkölcsi és rituális szempontból?
2013. nov. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
Te tudod, hogy mit jelent a latin "paganus" (az az pogány) szó egyáltalán?
2013. nov. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:

Halvány lila fingom sincs és nem is érdekel, hogy latinul mit jelent a pogány. Magyarul ezt jelenti:

A pogányság legáltalánosabban a politeista (azaz többistenhívő), panteista, animista és sámánista vallásokat jelenti, a pogányok pedig ezen vallások követőit. A pogány szó ezen kívül a szövegkörnyezettől függően jelenthet nem zsidót, nem keresztényt vagy nem mohamedánt, illetve hitetlen vagy megkereszteletlen embert. Az újpogány vallások olyan vallások, amelyek a Föld és teremtményei tiszteletét hirdetik, ünneplik.


Akármelyik értelmezését nézzük, azt jelenti, hogy Géza hiába keresztelkedett meg és kezdte meg kiépíteni a magyar egyházszervezetet, ő maga nem volt keresztény.

2013. nov. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:

"Akármelyik értelmezését nézzük, azt jelenti, hogy Géza hiába keresztelkedett meg és kezdte meg kiépíteni a magyar egyházszervezetet, ő maga nem volt keresztény."


Állítja ezt egy milyen vallású, milyen vallási, történelmi ismeretekkel rendelkező ember?

2013. nov. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!