Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok erről a képről?

Mit gondoltok erről a képről?

Figyelt kérdés

[link]


Én örülök, hogy a Jobbik végre felválalja a szálasii örökséget. Kitartás!



2013. nov. 17. 20:57
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
91%
De egyébként ez nem hivatalos Jobbik oldal, valami rajongó szerkeszti. Ha szerkesztek neked egy képet amin Orbán Viktor pólóján horogkereszt van, akkor az alapján ítéled meg?
2013. nov. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Biztos, hogy eredeti, a Jobbik Martonfai alapszervezeti elnöke, Mészáros Sándor ( [link] ) posztolt rá, és a saját oldalán megosztotta az oldal képeit.


Mészárosról még forrás: [link]

[link]

2013. nov. 17. 22:15
 13/20 A kérdező kommentje:

Szent László-kereszt: [link]


[link]


Szerintetek melyik van a linkelt képen?

2013. nov. 17. 22:17
 14/20 anonim ***** válasza:

Na, meg is vagyok.

Az Anjou legendáriumból (1330-as évek):

[link]

A képekről kiderül, hogy nagy királyunk hadi-jelvénye csak erős hunyorítással (vagy még úgy se)emlékeztet a nyilaskeresztre, bár annak idején a nyilasok is azt vallották, hogy az a hadi-jelvény "modernebb változata" .


Kerestem a Képes krónikában is (Chronicon pictum 1360 körül), de ott inkább a kettős-kereszt jelenik meg mint motívum.

Nyilván nem vagyok történész, a teljesség igénye nélkül kerestem (bár az igény megvolt, a lehetőségek korlátoztak), úgyhogy ha valaki mégis találna ezzel kapcsolatos minél régebbi ábrázolást és tudna ezzel kapcsolatos forrást linkelni - megköszönném.

2013. nov. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

A "Szent László kereszttel" semmi baj, csak a nyilaskereszt nem az. Bele lehet magyarázni ("modernebb változat"), de ha azt akarták zászlójukra tűzni, miért nem tették?


Az Árpád-sávról meg az a véleményem, hogy azt hordani, zászlón használni csak egy árpád-házi leszármazottnak van joga (állítólag élnek még), esetleg az ő engedélyével rendelkezőnek.

Ez így jelképbitorlás.

Nem tudom László királyunk hogyan büntetné ezt manapság, de az ő idejében egy tyúk értékéért már akasztottak...

2013. nov. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Nekem tetszik.
2013. nov. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

"Nem tudom László királyunk hogyan büntetné ezt manapság, de az ő idejében egy tyúk értékéért már akasztottak..."


Orbánnak is elmondtad már, hogy a középkorban trónbitorlásért akasztottak?


Hahahaha...

2013. nov. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Lengyel támogatással került hatalomra Oroszországban egy magát - a korábban megölt(?) - Dimitrij cárnak kiadó személy. (1605)

Őt Sujszky herceg megölette, majd elégették és hamvait egy ágyúba töltve kilőtték Lengyelország felé. LOL!

2013. nov. 18. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Lepontozásért kerékbetörés járt... :)
2013. nov. 18. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

[link]


Jézusom, az MSZP-sek meg kommunisták!


[link]


Allahom, a Jobbik meg muzulmán!


[link]


Kapitányom, az egész MSZP alkoholista és még fogyatékos is!

2013. nov. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!