Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kedves LMP/DK/MOMA/Liberálisok...

Kedves LMP/DK/MOMA/Liberálisok/EGYÜTT2014/MSZP-sek? Mi a véleményetek a cigánybűnözésről?

Figyelt kérdés
És arról, hogy néhány LPM-s lement Gyöngyöspatára és a hídpénz-t szedő cigánygyerekeknek ingyen csokit adtak.

2013. nov. 17. 16:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Ilyen szó h cinágybűnözés nincs tehát nincs véleményem róla. Cigány bűnöző van de arról meg ugyan az a véleményem mint a nem cigány bűnözőről.
2013. nov. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Tegy1: Tegyük fel, hogy igazad van. Akkor mi a véleményed arról, hogy néhány LPM-s lement Gyöngyöspatára és a hídpénz-t szedő cigánygyerekeknek ingyen csokit adtak?
2013. nov. 17. 16:06
 3/12 anonim ***** válasza:
58%

Mi lenne? Ha volt fölösleges pénzük, akkor miért ne adhattak volna csokit a gyerekeknek?

Az elsőnek igaza van. Nincs cigánybűnözés, csak bűnöző cigány és nem cigány van.

2013. nov. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%
Adnál egy forrást mert nem hallottam még erről.
2013. nov. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
4: 3 és fél éve volt. Honnan tudjam?
2013. nov. 17. 16:19
 6/12 anonim ***** válasza:
81%

kedves kérdező!


az a véleményem, hogy a bűnözés minden formáját megelőzni és visszaszorítani kell


a cigánybűnözés, mint fogalmat rossznak tartom, mert a jobbik arra találta ki, hogy indulatokat meglovagolva szavazatokat gyűjtsön, de igazából nincs mögötte semmi


azzal viszont egyetértek, hogy a magyar közbiztonság nincs olyan állapotban, mint lehetne, de én ezt az általános életszínvonal következményeként látom, nem pedig valami faji kérdésnek (az átkosban is voltak cigányok, és közbiztonság is, így nem az a kérdés, hogy cigány vagy nem cigány)


és én nem védem a cigányokat, csak azt mondom, hogy ne a tünetet kezeld, hanem az okot

2013. nov. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nincs bajom a cigókkal csak a bűnözéssel. És az cigánybűnözés sem azt jelenti, hogy az összes cigány bűnöző és a kifejezést sem a jobbik használta először.
2013. nov. 17. 16:44
 8/12 anonim ***** válasza:
81%
Hát először a cigánybűnözést a jobbik úgy értette h minden cigány bűnöző majdnem csak azért rájöttek arra h kicsit durva ilyet mondani és átértelmezték arra h vannak olyan bűncselekmény fajták amit csak cigány követett el, de ez is ugyan úgy hülyeség mert ha majd elkövet 1 nem cigány is ilyen bűntényt akkor megszűnik a cigánybűnözés vagy mi? Fölösleges ezen vitatkozni nem lehet egymást meggyőzni úgy se de a bűnöző az bűnöző és mind1 h cigány magyar román ukrán. ennyi erővel lehetne magyarbűnözés is vagy fehérbűnözés
2013. nov. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
8:Régen tanították a jogi egyetemen.
2013. nov. 17. 17:55
 10/12 anonim ***** válasza:
76%

Állítólag vannak olyan bűncselekmény-típusok, melyek elkövetői között lakosságbeli számarányukhoz képest felülreprezentáltak a cigányok. Állítólag, és tegyük fel, hogy így van, bár én még kutatást nem olvastam erről, csak személyes tapasztalatokat, ami nem megbízható forrás (még úgy sem, hogy a saját tapasztalataim is ezt mutatják).


De: mint arra éppen a GYK-n rámutattak már egy kérdésben... vannak olyan bűncselekmények, amik pedig főleg a magyarokat jellemzik (adócsalás). Az magyarbűnözés? Az önbíráskodás, rendfenntartó szervként fellépés a jobbikosokat. Akkor az jobbikosbűnözés? A fogolyszökés kizárólag a fogvatartottakra jellemző. Akkor az fogvatartottbűnözés?


Tehát én értem, mit akarnak mondani ezzel a fogalommal, de gyakorlati értelme nincs a megalkotásának, csak a politikai hangulatkeltés, szavazatszerzés. (Valóban nem a Jobbik kezdte el használni amúgy, hanem a Fidesz, amikor még Jobbik nem is létezett)


Tehát szerintem is bűnözésről helyes beszélni, a tett a fontos, nem a tettes.

2013. nov. 18. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!