Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg fejlődik Magyarország...

Tényleg fejlődik Magyarország vagy csak torzítás a választások előtt?

Figyelt kérdés
2013. nov. 15. 17:27
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
A városok fejlődnek, Debrecenben pl villamosvonal készűl, stadion épül, nagy fejlesztések vannak, az már egy másik kérdés hogy mennyire van szükség ezekre jelen pillanatban, a lakosság nagy része viszont egyre szegényedik. Egyre veszélyesebb az élet, egyre rosszabb a közbiztonság.
2013. nov. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Peti7 válasza:
9.-es,melyik országra gondolsz?
2013. nov. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
21%
Rosszabbul állunk mint a kormányátvétel előtt, pedig akkor sem volt rózsás a helyzet. A tavalyi bukáshoz képest valamivel feljebb jöttünk és hossztávon is így fogunk haladni, megy tovább a húzd meg ereszd meg politika, de a tendencia már ebben a ciklusban is érzékelhető volt csúszunk fokozatosan lefelé. Csak az iram változhat, amíg nem lesz gyökeres változás.
2013. nov. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Macungo ***** válasza:
100%

Én nem kaptam kevesebbet az egykulcsos miatt, mert kompenzált a munkáltatom a kormány nyomása miatt, hogy nem indulhat közbeszerzésen, ha nem teszi.. Mivel gyereket vállaltunk, viszont többet kaptam a családi adókedvezmény miatt havonta 10.000 forinttal.. Most GYED-en vagyok és szeretnénk még egy gyereket, ha a GYED extrát megszavazzák akkor megint jobb lesz nekünk, hisz két gyerek után kapjuk majd.. És még több adókedvezmény jár majd utána..


A bérlet olcsóbb a rezsi olcsóbb, a tranzaciós adó kiváltható bankváltással és kétszer incsen vehetünk fel pénzt ami régen se volt még a bankadó előtt se.. Legalábbis az én bankomnál..


Én angol elemzőknél is úgy látom, hogy ők is reálisnak tartják a 2 %-os növekedét a jövőben is..


A baloldali média is elismeri, hogy most csökkent az államadóság. Infláció is mélyen van, ami KSH adat, jegybanki alapkamat csökken ami jó a forinthiteleseknek is..


És mondhatnám azokat amivel csupán egyetértek döntések, hogy három csapás törvény, szerencsejáték visszaszorítása, nem lehet sehol dohányozni, IMF visszafizetése, ki kerültünk a túlzott deficiteljárás alól.. Dolgozni kell a segélyért, és nem mindenhonnan tíltják ki a hajléktalanokat, csak egyes közterületekről, mint játszótér, aluljáró, iskolák környéke és túristák által kedvelt helyek ez nem egész Budapest.... És ne is vizejen a játszótéren...


Lehet ezekkel vitatkozni, hogy hogyan meg miként, de ezek akkor is tények és egyet értek velük..


Én le tudtam szokni a dohányzásról, mert már nem lehet dohányozni a szórakozóhelyeken, mert ott mindig elbuktam.. Így még több pénz marad..


Én elhiszem, hogy van sok ember akinek ezek nem tetszenek mert érdeket sért és azt is elhiszem, hogy van aki tényleg rosszabbul él, de ilyen mindig van bárki kormányoz nem lehet mindenkivel jót tenni... Egyébként mielőtt gazdagnak lennék titulálva bérből élek 140.000 bruttóval..


Nekem tetszik amit látok és a változások többsége van ami nem tetszik például a mercedes buszok vásárlása, miért nem magyar buszt vesznek, vagy miért nem víztározókat me csatornákat építenek a mezőgazdaság segítésére és az aszáj, illetve árvizek enyhítésére, de még mindig jobb mint eddig bármi és ez csak 4 év és elég nagy sz@r volt a palacsintában miből várat nehéz építeni..

2013. nov. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
63%

Fejlődik a gazdaság?

Nincs munkahelyed mert megszünt? Váltsd ki a vállalkozói engedély és önállóan hírdess, keress munkát magadnak és talán lessz bevételed is .

Ja egy mellékes , hogy csak úgy dolgozhatsz ha előbb befizeted minden hónap 12.-ig a 60.563 Ft TB járulékot.

Ez a járulék 2010 ben még csak 32 e Ft volt . Jelenleg a minimálbérek emelése miatt fizethetünk több mint 60 e Ft-ot (változatlan vagy inkább csökkenő ) bevételek mellett.

Sokszor még a havi 80-100 e Ft bevétel sem jön össze .

Na ebből kell fizetned a járulékokat és a maradék pedig jövedelem adó köteles.

Tehát néha még a közmunkások 47 e Ft-ja is több mint a kisvállalkozók keresete, jövedelme.

Ha ez fejlődés , gazdasági növekedés akkor az ország jól teljesít.

Neked kell eldöntened , hogy neked ez így jó vagy szeretnél változtatni .

2013. nov. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
100%
Ahogy olvasom a hozzaszolasokat (meg a regebbieket is), ugy latom, hogy akik leszoljak a kormanyt, azok egy altalanos szoveget nyomnak, amit szajrol szajra adnak egymasnak. Nincs ertelme vagdalkozni, es eskudozni - mindenfele konkret pelda nelkul -, hogy rosszabb lett az orszag helyzete vagy nem, altalaban azok irnak az ilyen oldalakra, akiknek savanyu a szolo. Olvashattatok,hogy egyes embereknek konnyebb, ezek valos adatokat kozoltek, hogy lehet ezt megkerdojelezni? Csak tudjak ezek az emberek, hogy mit mondanak, hogy jobban erzik magukat! Nekik jobb. En mar 18 eve kulfoldon elek, nem is ismerem a mai politikat, de en azt latom, hogy a nyugdijas szuleimnek egy kicsit jobb, hogy ebben az evben 60 ezerrel kevesebbet kellett kolteniuk a rezsire. Es ezaltal jobban tudjak elvezni az eletet, megengedhetnek maguknak egyszer-egyszer egy kis luxust. Nem nagy megtakaritas, de ez is szamit nekik. Engem nem erdekel, hogy kiul a tronon, a lenyeg, hogy van javulas. Es nem ez a legfontosabb? Soha nem volt olyan vezetes a vilagon semelyikorszagban,hogy mindig mindenkinek egyforman jo. Es egyes embereknek sem jo minden mindig, de ez az elet. Ahogy mondjak, "az elet nem habostorta". Mindig lehet talalni gyenge pontot minden vezetesben, hiszen emberek vagyunk, es nem tokeletesek. De torekedni kell, hogy a hianyokat potoljuk, hogy a gyenge pontokat erositsuk stb. Ahogy elnezem, egy egesz generacio nott fel hazug ertekeken alapulva. A hangadok onzoek, irigyek, es eszuk agaban sincs, hogy valamit tegyenek is. Csak panaszkodnak, karomkodnak, lejaratjak a sajat orszagukat, csakhogy ervenyt szerezzenek maguknak. Eleg visszataszitonak tartom, hogy mint egy gyerek, akinek elvettek a jatekat, szalad sirva megmondani az Europai Parlamentnek.
2013. nov. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
53%

Dolgozz itthon és megtudod miről beszélnek az emberek. A nyugdíjasoknak nyalja a seggét a fidesz mert nagyon nagy a szavazóbázis. Ezért támogatja a vallást is.

De ha egy kicsit tájékozottabb lennél, tudnád, hogy nem O.V. a főnők. Külföldi támogatók kedvébe kell járni. De nem Viktor az első bábú, és nem is a Feri.

2013. nov. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
50%

Kisebb torzítás az eu szkepticizmusa miatt volt, hiszen miattuk kellett 2012 decemberében egy 250 milliárdos megszorítást véghez vinni, mert nem hitték el, hogy 3% alatt leszünk!

Ez a 200 milliárd megközelítőleg a gdp 1% teszi ki, vagyis ha nem veszik el a gazdaságtól ezt a 250 milliárdot, akkor is 3% alatt marad a hiány és nem lett volna -2,7% gdp visszaesés utolsó negyedévben ...

Így a recesszió is jobb lett volna éves szinten -1,7%, valamint 1,9% hiány helyett kb 2,8% lett volna.

2013. nov. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!