Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » En bekategorizalom az "agymoso...

En bekategorizalom az "agymosottsagot" Ti hogy vagytok ezzel? Milyen nevet kene adni a kategoriaknak?

Figyelt kérdés

Vajon jol latom?

1.Vannak a total agymosottak akiket annyira megbutitott es elvakitott 20 ev televiziozas hogy nem latjak a fatol az erdot.Pl.{akik megveszekedve cigany,zsido ellenesek plusz azok akik megveszekedve vedik azokat}

2.Ebbe a kategoriaba pedig azokat sorolom akik igazan,oszinten rettegnek hogy :"Eljott az uj Hitler"

Annyira beletette a media az emberekbe a felelmet hogy mostmar tv. nelkul is hisznek benne.


2009. nov. 17. 21:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%

Én meg azt mondanám, hogy mindannyian alapvetően gondolkodó emberek vagyunk, és hogy nem kéne agymosott-nak nevezni senkit, aki nem ért velünk egyet.

Lehet hívni szűk látókörűnek (ha csak kurucinfót vagy csak népszavát olvas) vagy elvakultnak (ha nem képes felvenni kritikus hozzáállást az általa követett párttal vagy eszmével szemben).


Agymosottnak azért nem célszerű hívni, mert ezzel gyakorlatilag lehülyézed az illetőt, miközben kimutatod elképzelhetetlenül nagy intellektuális fölényedet, hogy te átláttál a szitán, téged nem lehet megvezetni. Pedig nincsenek teljesen egyértelmű helyzetek, csak nézőpontok vannak, és aki ezt nem látja be, az nem túl okos... :)

2009. nov. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
92%
Egyetértek az előzővel.Vannak emberek,akik nem tudnak vagy nem akarnak a dolgokon gondolkozni.Kényelmesebb nekik,hogy hisznek a reklámoknak,a médiának,vagy egy-egy Vezérnek.A történelemben számtalan példa van arra,hogy egy kellően rafinált és okos politikus eltudja a tömegekkel hitetni:Ő a megváltó,aki megoldja minden bajukat.Egyszerűbb hinni neki,mint józanul gondolkozni,és tenni valami a saját boldogulása érdekében.
2009. nov. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
36%
Nem lehet mindenki véleménye ugyanaz. Nem szólhatod le azt ai másképp gondolkodik mint te különben TE vagy az "agymosott".
2009. nov. 18. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Csak akkor ha több oldalról is informálódik nem agy mosott, akkor nem agy mosott, ha sehol sem akkor info hiányos és ne szóljon bele. Mindegy hogy kuruc vagy index, egy irányból, csak langyos víz az agynak!

A lényeg hogy összevethető, átgondolható infóid legyenek, és akkor előbb-utóbb kialakul.

Hidd el hogy egy idő után már sok mindenen az első mondat után mosolyogsz.

2009. nov. 18. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Te szemedben en, en szememben te, a mi szemunkben ti es a ti szemetekben mi.
2009. nov. 18. 01:59
 6/19 anonim ***** válasza:

Kérdező, jól összefoglaltad 1:59-kor.

Én egyébként az első hozzászóló vagyok, és azt hiszem, hogy jó lenne, ha az egészen kollektíve túllépnénk... Én is, te is, mi is, ti is. Egyetértesz?

2009. nov. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
63%
Én inkább rabszolgáknak nevezném őket.
2009. nov. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

"ha az egészen kollektíve túllépnénk... Én is, te is, mi is, ti is. Egyetértesz?"

Ezt hogy ertetted?Marmint a tullepest...Ok.vegul is valahol neked is igazad van.Ha te ugy gondolod hogy inkabb hatraljunk meg mert tul sok a stressz az a te dolgod.De en semmi szin alatt nem lepek ki ..plane most hogy jott egy kis vilagossag a fejembe.

2009. nov. 18. 11:11
 9/19 anonim ***** válasza:

Barátaim, az lehet csak agymosott, aki a jelképet, szimbólumot, előtérbe helyezi a tényekkel szemben.

Aki csak azt halja meg ami a szimbólum felöl érkezik, és minden mást elvet gondolkodás nélkül.

Ha valaki tájékozott és ismeri a pro és kontra állításait, és értelmezi azt, az legfeljebb elfogult.

Mindenki elutasítja hogy ő az lenne, és sértőnek érzi, de ha annyira lusta hogy informálódjon, és gondolkodjon, akkor az marad.

2009. nov. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

"Ezt hogy ertetted?Marmint a tullepest...Ok.vegul is valahol neked is igazad van.Ha te ugy gondolod hogy inkabb hatraljunk meg mert tul sok a stressz az a te dolgod.De en semmi szin alatt nem lepek ki ..plane most hogy jott egy kis vilagossag a fejembe."


Úgy értem azon lépjünk túl, hogy sértegetjük egymást, és agymosottnak bélyegezzük azokat az embereket, akik nem értenek velünk egyet.


Én azt mondom, hogy liberális gondolkodásúként tiltakozni fogok az agymosott és a vona-zombi kifejezés ellen, ha te azt mondod nekem, hogy te is tiltakozni fogsz az ellen, hogy minden liberális vagy baloldali a média által megtévesztett, agymosott.


Első lépés a kulturált politizálás felé.


Mit szólsz?

2009. nov. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!