Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Bűnös-e Horthy vagy nem bűnös...

Bűnös-e Horthy vagy nem bűnös a népirtásban?

Figyelt kérdés

Ha bűnös, miért nem foglalkozott vele a Wiesenthal központ, miért nem vonták felelősségre a nürbergi per során, miért élhetett békében haláláig Portugáliában?

Ha nem bűnös, miért van ez a felfordulás körülötte, miért lehet vele indulatokat szítani?



2013. nov. 5. 21:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
79%
Nem bűnös, képzeld el 1944-ben a környező országok már deportálták a zsidók nagy részét, MO- még nem, csak miután megszállták az országot, de Horthy sokat tett ellene, a nyilas hatalom után már semmi hatalma nem maradt. Persze a nyilasokhoz is csatlakozott a csőcselék, így ők mennyire felelősek az rejtély, inkább Szójay a felelős, szerintem.
2013. nov. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
64%

Így van, ahogy az első mondja.


A legtöbb megszállt országban szinte nem is maradtak zsidók.pl:Csehországban , Szlovákiában.


Magyarországon viszont maradtak.


Horthy nem is szerette, de nem is utálta zsidókat.

2013. nov. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
64%
Azért mert magyar volt, aki teljes mell szélességgel támogatta a magyar ügyet. A zsidóknak jobb egy megtört gyenge nemzet, mint egy erős és büszke.
2013. nov. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
2013. nov. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Kérdeznék tőled valamit:

Ha én kést tartanék a torkodhoz, és azt mondanám neked, hogy öld meg X, Y, Z-t (akiket nem is ismersz), különben kinyírlak téged és a családodat, akkor mit teszel?

Vértanú leszel?

2013. nov. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
10%
Bűnösök közt cinkos, aki néma. Én ezt Horthyra is igaznak vélem. Nem a deportálással kezdődött az egész. Voltak előzmények, numerus clausus rémlik? Akkor sem szólalt fel, amikor az összes magyar zsidót deportálták az országból, persze a fővárost kivéve.
2013. nov. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

6.


Szerinted azt önszántából csinálta?


A németek segítettek a revízióban, de ezért kértek dolgokat cserébe.Az egyik volt a zsidótörvény.

2013. nov. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Ott volt Horthy fejénél Hitler pisztolya. Ha nem állt volna Hitler mellé, akkor olyan sorsra jutott volna mint Franciaország, Lengyelország, Csehszlovákia, Jugoszlávia.

...

Ha jól tudom, hogy a fenti államokban is deportálták a zsidókat, miután a németek megszállták őket, sőt többet mint Horthy idejében Magyarországon.

....

Szálasi már egészen más tészta. Ő totális háborúban sodorta a magyarságot, azért mert hit a német csodafegyverekben.

2013. nov. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 mustafa33 ***** válasza:
A Tiso vezette (nem megszált) önálló Szlovák állam 1942 ben önként adta ki a németeknek a 70000 zsidó polgárát. Ebből 600 élte túl. Minden likvidált zsidóért fejenként 500 birodalmi márkát fizetett szlovákia a németeknek, összesen 35 millió márkát. Szlovákiábol csak azok egyrésze élte túl akik a visszacsatolt területeken voltak vagy akiknek sikerült átszökni a Horthy Magyarországára.
2013. nov. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Érdekes dolgokat írtatok, köszönöm. Én azt hallottam róla, hogy öreg korában Portugáliában hálás zsidó családok támogatták, bár ez lehet csak mendemonda.

Számomra így viszont furcsa az a hangnem, amely pont úgy beszél róla, mint egy náci háborús bűnösről.

A bűnösök valóban bűnhődjenek, de aki nem bűnös, azt ne hurcolják meg, még holtában sem, én így gondolom.

2013. nov. 6. 00:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!