Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan (miből) sikerült...

Hogyan (miből) sikerült kifizetni az IMF hitelt?

Figyelt kérdés

2013. nov. 5. 20:14
 1/7 anonim ***** válasza:
42%
Elvették a nyugdíjunkat, kínaiak veszik az állampapírunkat (emiatt nagyobb kamat mint az imf hitetellel), sok sok új adó és mit értünk el? Az államadósság nem csökkent semmit sem 3,5 év alatt.
2013. nov. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Egy másik hitelből.
2013. nov. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi!Pontosabban nem tudja valaki ? :)
2013. nov. 5. 20:56
 4/7 anonim ***** válasza:
30%

a gazdaság jobban teljesít a fidesz óta, az fedezte az imf-hitel kifizetését (amit a kommunisták vettek fel!)

ezzel ki lehetett dobni az országból az imf-et és az ország szuverenitását növelni!

2013. nov. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlatilag pontosan nehéz megmondani miből. Lényegileg az államnak kell egy bizonyos tartalákkal rendelkeznie, ami az elkövetkező egy évben lejáró tartozásokat kell, hogy fedezze. E fölötti tartalék, volt a fedezete a visszafizetésnek, hogy ezt a tartalékot miből képezték ez az állami gazdálkodás számtalan összetevőjéből jön ki. Ebben vannak kötvénykibocsátások, állami vagyon értékesítése, de lehetnek adók, bármi.
2013. nov. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Állampapírok kibocsátásából. Kvázi másik hitelből.

(Az IMF hitel visszafizetése előtt rendeszeresen több állampapírt adtunk el mint amennyi épp kellett volna a folyó finanszírozáshoz. Ebből a többletekből állt össze a lové az hitel visszafizetésére.)

2013. nov. 6. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 EagleHUN ***** válasza:

Kötvényeket bocsájtottak ki amikre egy kicsit magasabb kamatot kell majd fizetni, mint az IMF-nek. Viszont az IMF-úgy adott hitelt hogy egy csomó mindent kikötött. Pl a közalkalmazottaknak tilos volt bért emelni, még az inflációt sem követték pl a tanárok orvosok stb bérei.

Szóval ez relatív dolog hogy %-ban nézzük a kamatot, a HITEL ÁRÁT kell figyelembe venni, és ha súlyos megkötésekkel jár amelyek visszafogják a gazdaságot, akkor az "ár" magasabb mint a kamat amit fizetnek rá.


A kötvényesek nem kötnek ki semmi egyebet csak annyi kamatot amennyi a kötvénybe bele van írva. Na most ez is lehet relatív, mert sem a kötvényes sem az állam nem látja előre mekkora lesz az infláció. Ha magas lesz az infláció a kötvény futamideje alatt akár meg is haladhatja a kötvény lejárati futamidejére adott állami kamatot is, vagyis akár bukhat is a kötvényes (Nem matematikailag hanem a pénze vásárlóértékéből!). Tehát ez is relatív.


Az államadósság is nőtt egy nagyon kicsit ez tény, de ennek is megvannak az okai. Ugyanis az állam rengeteg adósságot átvállalt az önkormányzatoktól, amit azok már nem tudtak fizetni. Úgy is mondhatnánk, hogy az állam kifizette forintban az önkormányzatok devizahiteleit.

Ami meg jó dolog főleg hosszútávon, mert így nem külső deviza tartozásunk van, hanem belső forint tartozás, ráadásul így már akár el is inflálódhat! Ha ezt az összeget amit átvállalt most levonnánk az állam adósságból mintha nem történt volna ilyen akkor matematikailag jelentős csökkenést tapasztalnánk, de közben az önkormányzatok inget gatyát kifizetnének a kamatokra, és végül az önkormányzati épületeket árvereznék el a bankok, közművelődési házakat, mozikat, bérlakásokat, polgármesteri hivatalokat, vízműveket stb...

Át lehet gondolni melyik megoldás lett volna a jobb.


Az állami vagyon is változott és változhat is még. Ez azért van mert az államnak rengeteg részvénye is van, amelyeknek csökkenhet az értéke. Mint pl most az OTP-é csökkent a devizahitel rendezésének hírére. Majd egyszer visszanő az, de attól még nem kevesebb az állam részesedése.


Most a "kötelező" nyugdíjpénztárak bevonását is idevenném, mert részben ezen rendszer miatt adósodott el az állam még jobban, ugyanis a nyugdíjakat továbbra is ők fizették, de a nyugdíjpénzek 80%-a magáncégekhez (pénztárakhoz) került akik szívesen kölcsönadták ezeket a pénzeket az államnak jó kamatra, pl állampapírt kötvényt vettek belőle. Ráadásul még így is elbuktak ezek a pénztárak az összvagyonból vagy 200milliárdot. Ezeket a pénztárak által vásárolt állam papírokat be is vonta azonnal az állam amikor bevonta a pénztári vagyonokat.

Akik azt hiszik hogy ez az ő pénzük volt azok tévednek, ezt a pénzt mindenképp be kellett volna fizetniük, csak az állam garantál is érte valamit, a magán pénztár meg ha "elbukja" akkor von egy vállat hogy így jártál. Szóval ezt az egykori kormányok garancia nélkül megengedték.


Szóval ki-ki lehet ragadni egy pillanatot a rendszerből amikor matematikailag látszólag rosszabbul állunk, de sok mást is figyelembe kell venni ilyenkor.

2013. nov. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!