Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hülyeségnek gondoltuk a...

Hülyeségnek gondoltuk a Jobbik készpénzes fizetési javaslatát, de lám-lám tévedtünk?

Figyelt kérdés

[link]


Akkor még hülyeségnek gondoltuk, minek készpénzben a fizetést, nos, eljött az idő amikor ha egy kicsit számolunk rájövünk hogy jobb lenne kp-ban. Én is tervezem hogy lépek a banktól ha a munkáltatóm engedi a készpénzes fizetést.

Az a baj hogy a bankok hülyének nézik az ügyfeleiket, azaz minket és arcátlanul vámolnak.



2013. okt. 30. 18:26
1 2
 11/20 fospuska ***** válasza:
45%

"Ez eddig oké csak nem mindenki ilyen primitív mint te."


Az, hogy nem szívlelem, hogy bárki kátja,mit,mikor, mennyiért és hol vásárolok, az nem primitívség.

Csak az ilyan hipszter f...szoknak, akik képesek 3 napig sorban állni egy iPhone5-ért, rohannak kipróbálni az érintés nélküli fizetést, meg csoportos beszedési megbízással fizetik a számláikat, mert az a trendi. Mekkora egy répa vagy, b..szd meg...

2013. okt. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
31%

"Én is lépni fogok a banktól. 1 heti benzinpénz, vagy 3.5kg hús ára megmarad, nem mindegy."


Aki olyan hülye, hogy bár ilyen szar konstrukciójú számlája van, de csakazértsem vált bankot, az meg is érdemli. És amilyen éles eszű, persze hogy a bank a hibás! Önmagában miért is keresné a hibát?

2013. okt. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
89%
Egyébként tényleg a Jobbik ötlete az, hogy tartsunk magunknál minél több készpénzt, hogy aztán megtámadjanak a cigánybűnözők, és többet tudjanak ellopni tőlünk? Hiszen ugyanők mondják, hogy egyre több ilyen eset van (és ez mondjuk igaz is). A Jobbik ezzel a cigányságot támogatja akkor?
2013. okt. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 fospuska ***** válasza:
41%

"de csakazértsem vált bankot, az meg is érdemli."


Okos Jónás. Minek váltsak bankot? Szolgáljon ki. Nyalja ki a seggem, ha már nem biztonságba helyezem nála a pénzem, hanem kölcsönadom neki. Vagy Te azt hitted, hogy az a Te pénzed,amit beraktál a bankba?

2013. okt. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
61%

"Én is lépni fogok a banktól. 1 heti benzinpénz, vagy 3.5kg hús ára megmarad, nem mindegy."


Három esetet látok:

1. Vagy az én fizetésem többszörösét viszed haza, olyan félmilla körül, hogy ennyi a banki költséged. De akkor nem értem mitől ver szíven 3.5kg hús ára?

2. Feketepiacon veszel húsnak nevezett készítményt.

3. Tényleg igazak a magyar emberek pénzügyi analfabetizmusáról szóló hírek, és te beletartozol ebbe a csoportba.

2013. okt. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

"""Egyébként tényleg a Jobbik ötlete az, hogy tartsunk magunknál minél több készpénzt, hogy aztán megtámadjanak a cigánybűnözők, és többet tudjanak ellopni tőlünk? Hiszen ugyanők mondják, hogy egyre több ilyen eset van (és ez mondjuk igaz is). A Jobbik ezzel a cigányságot támogatja akkor?"""


Egy újabb lángelme. A tény hogy készpénzben viszed el a fizetésed még nem jelenti azt hogy magadnál tartod. Hazaviszed és lerakod egy széfbe, egy zárt fiókba, könyvek alá vagy ahol épp biztonságban érzed. NEM KELL MAGADNÁL TARTANOD.

Komolyan egyes emberek olyan hülye következtetéseket tudnak levonni....

2013. okt. 31. 03:59
 17/20 fospuska ***** válasza:
44%

Bírom, mikor pénzügyi analfabetizmusról beszélnek emberek. Ha attól vagyok megfontolt, hogy utalással fizetem a számláimat és kártyával vásárolok, akkor legyen.

Látom magam előtt a sok szakértőt a Tesco-ban, mikor előkapja a bankkártyát meg a pontgyűjtőt és felelősségteljes komolysággal átadja a pénztárosnak: "már megint okosan vásároltam."

Sok sikert.

2013. okt. 31. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
40%

"Egy újabb lángelme. A tény hogy készpénzben viszed el a fizetésed még nem jelenti azt hogy magadnál tartod. Hazaviszed és lerakod egy széfbe, egy zárt fiókba, könyvek alá vagy ahol épp biztonságban érzed. NEM KELL MAGADNÁL TARTANOD. "


De legalább egyszer haza kell vinned. Meg legalább egyszer el kell vinned a postára befizetned a csekkeket. Vagy persze csinálhatod egyesével is, ha szeretsz sorbanállni. Ilyenkor nálad kell lennie 5-10-20-30-akárhányezer Forintnak. Meg akkor széfet is kell venned, ami jónéhány havi tranzakciós adóval ér fel. Ha meg kirabolnak, nem csak elveszik a pénzed, mint azt a kuruc.infóból tudjuk, még jól össze is vernek. Az meg betegállomány, pénzkiesés. Ha csak évente egyszer vernek így meg, már simán mínuszban lehetsz. Persze erre kicsi az esély szerintem is. Csak akkor meg érthetetlen a cigánybűnözés miatti rettegés.

Felőlem mindenki úgy használja-kockáztatja a pénzét, ahogy jólesik neki. Azt szoktam mondani, hogy tanácsot tudok adni, észt nem tudok és nem is akarok. Ha neked, vagy bárkinek jólesik sok pénzt tartani magánál, az nem az én problémám. Nem vagyok bankár, nincs mégcsak részvényem sem egyiktől sem.

2013. okt. 31. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
40%

"Bírom, mikor pénzügyi analfabetizmusról beszélnek emberek. Ha attól vagyok megfontolt, hogy utalással fizetem a számláimat és kártyával vásárolok, akkor legyen.

Látom magam előtt a sok szakértőt a Tesco-ban, mikor előkapja a bankkártyát meg a pontgyűjtőt és felelősségteljes komolysággal átadja a pénztárosnak: "már megint okosan vásároltam."

Sok sikert."


Nem erre írtam a pénzügyi analfabetizmust, de ezekszerint nem csak pénzügyi.

2013. okt. 31. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 fospuska ***** válasza:

"Nem erre írtam a pénzügyi analfabetizmust, de ezekszerint nem csak pénzügyi.2


Mesélj még, iszom a szavaidat. Nem azért választok szolgáltatót, hogy aztán töprengenem kelljen, meg odafigyelnem, mikor nem k.rnak át, szaladgáljak egyikből a másikba,mint az idióták a sárga címkéért a Tesco-ból a Pennybe, meg mert 3 Forinttal olcsóbb a tojás.


Mindegy, mire érted a pénzügyi analfabetizmust, szerintem ott kezdődik, hogy bankra bízod a pénzed.

Ha valakinek van egy kis megtakarítása és biztonságban akarja tudni, tegye széfbe. Ha meg keresni akar vele, forgassa meg maga. 4%-ért meg évi 5000 Forintért a rosseb nyűglődik a bankkal.

2013. okt. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!