Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hülyeségnek gondoltuk a...

Hülyeségnek gondoltuk a Jobbik készpénzes fizetési javaslatát, de lám-lám tévedtünk?

Figyelt kérdés

[link]


Akkor még hülyeségnek gondoltuk, minek készpénzben a fizetést, nos, eljött az idő amikor ha egy kicsit számolunk rájövünk hogy jobb lenne kp-ban. Én is tervezem hogy lépek a banktól ha a munkáltatóm engedi a készpénzes fizetést.

Az a baj hogy a bankok hülyének nézik az ügyfeleiket, azaz minket és arcátlanul vámolnak.



2013. okt. 30. 18:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
54%
Jah mert a bankoknak le kéne nyelni a kormány által rájuk kiszabott különadókkal járó sokmilliárdos veszteséget. Itt a probléma nem a bankokkal van hanem a kormánnyal.
2013. okt. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
20%

A bankok nem veszteségesek,sőt....


A multicégek sem veszteségesek Magyarországon, csak "kicsit" telhetetlenek , profitéhesek.


Amit a Jobbik javasol az teljesen legális , nem ütközik törvénybe.


Mindig is létezett a készpénzben fizetés, csak kényelem , lustaság miatt háttérbe szorult , mivel a kártya huzigálás kényelmesebb...

2013. okt. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
94%

"Az a baj hogy a bankok hülyének nézik az ügyfeleiket, azaz minket és arcátlanul vámolnak."


Az igazi baj az, hogy a bank a legtöbb esetben nem is téved ezzel a hülyének nézéssel. Abban az országban, ahol az emberek nagy részének fogalma sincs arról, hogy mi a különbség a bankszámla-szám és a bankkártya-szám között, vagy egyáltalán mi a különbség a bankkártya és a bankszámla között, ott érthető, hogy a bankok hülyének nézik az embereket, és ki is használják ezt. És ez csak egy eset. Ott van még az "Ezotv", a fogyasztói csoportok, az apródon előreutalva átvertek, de folytatható a sor.

2013. okt. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Oké, ne nyeljék le a bankok, de akkor ne mondja azt a munkáltató hogy nekem le kell nyelnem a banki adókat.

Jó nekem a kp, sz.rok a bankra, eddig se akartam kártyát, most meg egyenesen utálom.

2013. okt. 30. 18:45
 5/20 Grielean ***** válasza:

"Az a baj hogy a bankok hülyének nézik az ügyfeleiket, azaz minket és arcátlanul vámolnak."

Persze, hiszen megtehetik! Az emberek nagy része még alapszinten sem konyít a pénzügyi világ működéséhez, ráadásul sokaknak kényelmesebb az a megoldás, hogy a pénzük csak egy virtuális számként vándorol ide-oda, a bankok pedig jóformán azt tesznek, amit csak nem szégyellnek!

2013. okt. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Végül is csak a kormány elveszti a tranzakciós illetékből származó bevételét, amit már elköltött valami másra és a NAV még ennyire hatékonyan sem fog működni mint most, mert újabb milliárdok kerülnek ki a szervezet látóköréből. Tippelhetünk, hogy ezt majd kiken is verik le?


De legalább a bankok is megszívják, ki az a hülye akit ez nem győz meg?

2013. okt. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
66%

#4

Ez eddig oké csak nem mindenki ilyen primitív mint te. Nekem pl csomó jövedelmem van amit csak számlára utalnak szal az hogy a jobbik javaslata egy idióta baromság azon a tényen nem változtat az hogy a te kis primitív életedben ez nem hozna negatív változást. Sok millió embernek igen. Nem a hatvanas években vagyunk már, inkább a kormány ne építsen annyi stadiont és akkor lesz lóvé nem kell a bankokat adóztatni. Probléma meg is oldva.


Most hogy az energiaszolgáltatókat is különadókkal sújtják amit az ügyfelekre terhelnek akkor kössük ki mindenhonnan az vizet villanyt gázt és éljünk úgy mint 150 éve? Ez nem megoldás semmire, persze ilyen primitív, buta emberektől mint a Jobbikosok hogyan is várhatnánk egy épkézláb javaslatot is.

2013. okt. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor még hülyeségnek gondoltuk, minek készpénzben a fizetést, nos, eljött az idő amikor ha egy kicsit számolunk rájövünk hogy jobb lenne kp-ban."


Ez így nem feltétlenül igaz. Ha okosan használod a bankok termékeit, még pluszban is lehetsz hó végén (tehát a bank fizet neked). Készpénz nélkül, csak betéti és hitelkártyát használva, persze nagyon körültekintően.

2013. okt. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

"Ez eddig oké csak nem mindenki ilyen primitív mint te. Nekem pl csomó jövedelmem van amit csak számlára utalnak szal az hogy a jobbik javaslata egy idióta baromság azon a tényen nem változtat az hogy a te kis primitív életedben ez nem hozna negatív változást."


Jó hogy te ilyen intelligens vagy, csak akkor azt nem értem hogy mért nem veszed észre hogy azért mert lehetőség van a készpénzes fizetésre nem jelenti azt hogy ki van zárva a bankszámlás.

Tudom, tudom én primitív vagyok de az egyik szerintem nem zárja ki a másikat.

Világos okoskám? Legközelebb használd az agyad ne csak a szádat jártasd!

2013. okt. 30. 19:02
 10/20 anonim ***** válasza:
45%
Én is lépni fogok a banktól. 1 heti benzinpénz, vagy 3.5kg hús ára megmarad, nem mindegy.
2013. okt. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!