Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti egyetértenétek a SZÉKELY...

Ti egyetértenétek a SZÉKELY AUTONÓMIA elérése után Magyarországhoz csatlakozással?

Figyelt kérdés
Mi lenne az előnye/hátránya az itteni magyarok/ország számára?
2013. okt. 28. 10:11
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
55%

Ha ilyenre kerülne sor, hogy csattlakozhatnak Mo.-hoz ezt a székelyek döntsék el és ne mi!


Mivel elmaradottam terület székelyföld Mo.-nál ezért nem lenne ez nekünk annyira jó, de itt nem ez a fontos hanem az hogy õk is magyarok és hogy miért ne csatlakozhatnának hozzánk.

2013. okt. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
55%
Természetesen magyar emberként támogatnám Székelyföld visszatérését. Itt sokad rangú kérdés lenne, hogy gazdaságilag megérné-e vagy sem, egy több százezres lélekszámú nemzetrészt lehetne visszacsatolni az anyaországhoz. Rövidtávon ennek azonban nagyon kicsi az esélye, arról nem is beszélve, hogy a románok még az autonómiát sem hajlandóak megadni és abban sem vagyok biztos, hogy a székelység csatlakozna-e Magyarországhoz, a technikai nehézségekről nem is beszélve, nem túl egészséges dolog, ha egy országnak ilyen exklávéi vannak, mint ami Magyarországnak lenne. Ettől függetlenül ha bekövetkezne természetesen teljes mellszélességgel támogatnám a székelység visszatérését.
2013. okt. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha autonómiát akarnak akkor nem csatlakoznának hozzánk mert akkor megint nem lennének autonómok. Egyébként csak lehúznának minket, remélem soha nem csatlakoznak.
2013. okt. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
Ettol az esettol nem kell feljetek,ha Szekelyfoldet Magyarorszaghoz csatolnak,az egesz szekely ongyilkos lenne :P
2013. okt. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%
Egyrészt Székelyföldet nem lehet szétosztani , előbb vernék szét Bukarestben a parlamentet , és ölnének meg egyenként minden román politikust mint hogy ez megtörténne , ha ez ilyen egyszerű lenne akkor mért nem csinálta meg szerintetek cseocseszku ? Még ő se merte megtenni , nem hogy egy demokratikus rendszer . Székelyföldön ugyan olyan arányban élnek cigányok mint Magyarországon , és elmaradottság nem értem hogy jött szóba , románia egy főre jutó GDP-je 9000 USD / fő , mind a három székelyföldi megye gazdaságilag túlteljesítette a román átlagot , az nem állhat olyan messze Magyarországtól sem , ha itt Autonómia lesz olyan életszínvonal alakul ki mint Magyarországon . Azt nem értem hogy gazdasági szempontból mért ne akarna Székelyföld Magyarországé lenni , mivel Magyarország Jobb romániánál ebből a szempontból , vagyis Nonszensz , de viszont egy ilyen depressziós , hazagyűlölő , tápos zsivány , tudatlan , okoskodó emberekkel nem jönnének ki az biztos , semminek soha nem örülnek , mindenben a rosszat látják , saját történelmüket gyalázzák .
2013. okt. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Attól hogy nem örülnék a szekélyeknek már hazagyülölő vagyok? :D Én csak azt mondom hogy dögunalom már ez az Erdély őrület, a székelyek megdicsőítése, lassan már csak az magyar aki erdélyi, vicc az egész. inkább azzal kéne foglalkozni ami most van, nem még mindig Trianonon rugózni. Beleszülettél egy országba aminek van egy történelme, tény volt valaha nagyobb is, de most más idők vannak. Mit nem lehet ezen elfogadni? Még ha a te életedben csatolták volna el Erdélyt megérteném, de már lassan 100 éve.
2013. okt. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nem Erdély elcsatolásáról van szó , és lassan tényleg csal az elcsatolt területen élők nevezhetik magukat Magyarnak , így belegondolva szégyenlem hogy egy nemzetiségű vagyok ezekkel a hazaócsárlókkal . És már azt is ellenzik hogy Budapesten és más városokban páran kifejezzék hogy egyetértenek a Székelyekkel , mert azok az emberek is inkább mért ne a tévé előtt vakarták volna a ...... kat és ócsárolták volna Magyarországot . És ha 1000 év is eltel akkor is emlegetni kell a múltat , Erdély nem az Oláhoké ők ide bejöttek , vártak és most Erdélyből élnek , Románia lenne messze Európa legszegényebb országa Erdély nélkül . És az sem igaz hogy reménytelen visszaszerezni ez(ezeket) a földeket , amikor Románia megkapta , nem volt olyan város aminek több mint 50% román lett volna , és most is büszkébbek arra a költött történelmükre ami még ráadás nem is dicső mint mi ....
2013. okt. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!