Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarok többsége utálja a...

A magyarok többsége utálja a cigányokat vagy nem számít neki a bőrszín?

Figyelt kérdés
2013. okt. 27. 01:24
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
31%
Minden ember ösztönösen utálja azt, aki máshogy néz ki. Ezt ezer kutatás igazolta.
2013. okt. 27. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
88%
Én nem azt mondanám, hogy a magyarok többsége utálja a cigányokat, hanem csak azt, hogy előítéletes velük szemben. Ezen belül szerintem az csak egy kisebbség, aki olyan formában utálja, aktívan gyűlöli a cigányokat, hogy tenni is akar ellenük. A többség inkább fél, félrehúzódik, próbálja kikerülni őket, amit én utálatnak nem feltétlenül neveznék. Ez csak egy előítélet, ami sokaknál valós rossz tapasztalatokon alapul, és átterjed azokra is, akiknek nincs ilyen közvetlen tapasztalata.
2013. okt. 27. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
70%

A sok rossz tapasztalat miatt, és nem csak a magyarok utálják őket hanem máshol is ahol sokan vannak!


Igaz olyanok is beleeshetnek az utálatba akik nem olyanok, csak ők vannak kevesebben és ez nem a magyarok hibája.

2013. okt. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
91%

Nem csak a magyarok utálják őket, még mi is (nem putris és nem degenerált cigányok)! Elegünk van belőlük, állandóan egy kalap alá vesznek minket velük és emiatt nehezebb a dolgunk a világban. Nekem a munkahelyemen duplán kell bizonyítanom, hogy alkalmas vagyok dolgozni. Na vajon miért? Persze hogy a származásom miatt! Egész életemben rajtamarad a homlokomon a felirat: CIGÁNY!!!

Évek óta depresszióban szenvedek, egy jó adag önbizalomhiánnyal megfűszerezve.


Sajnos manapság a magyar tizenévesek körében divat az a bizonyos "cigányozás", már fiatalon beléjük rögzül ez az utálat.


Üdv! (Egy 23 éves cigány férfi)

2013. okt. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Salx Narval ***** válasza:
Igen, sajnos az előítélet gyakran a normális cigányokat is sújtja. Persze azért az ápolt megjelenés és normális viselkedés legtöbbször oldja az előítéletet. Tény, hogy egy cigánynak idegen környezetben többet kell tegyen ahhoz, hogy elfogadják, ezt nagyon megnehezíti néhány tahó magyar,aki csak azt nézi, hogy cigány, azért akad ilyen is bőven, sajnos ezt is el kell ismerni.
2013. okt. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!