Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miert nem lehet vegre nyugalom...

Miert nem lehet vegre nyugalom Magyarorszagon? Miert kenyszeritetek immigralasra?

Figyelt kérdés

En megvetem a jelenlegi izraeli allam buneit (ahogy a brit es amerikai allamoket is Afganisztanban es Irakban), de az esztelen zsidozast egyaltalan nem birom. Nem birom Orban arrogans hatalom ehes retorikajat, Gyurcsany hazugsagait, Morvai nagykepu csusztatasait, az SZDSZ sunyisagat. Megjobban utalom azt, hogy partok valasztoi futball huliganok modjara beoltoznek es randalirozni jarnak, vulgarisan uvoltenek, es felelmet keltenek. Gyulolom ahogy a villamoson belem kotnek ha "rossz" ujsagot olvasok, ha mas nyelven beszelek, ha maskepp gondolkozok. Emelle meg jon a gazdasagi dependenciank, a rossz munkalehetosegek, es a rossz kozhangulat (neha mar depresszioba vagy nihilizmusba csap at).


Eleg.


Az orszag egy ujabb fiatal egyetemet vegzet embert vesztett (tudom, hogy nem fogok hianyozni nektek, de ha majd nem lesz fiatal akkor kivancsi leszek, hogy a nyugdijatokat es az TAJ-t ki fogja finanszirozni). Es nem a politikusok vagy az anyagiak miatt (azt meg elturnem), hanem miattatok akik csak szidjatok egymast ejjel-nappal, koz- es maganteruleten; es gyulolkodeseteket elmeletekkel probaljatok alatamasztani!


2009. nov. 13. 07:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igazad van, bár én még próbálom meglátni a jó dolgokat. De simán el tudom képzelni, hogy én is külföldön keresek boldogulást, ha itthon nem megy.
2009. nov. 13. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
47%

"Nem birom Orban arrogans hatalom ehes retorikajat, Gyurcsany hazugsagait, Morvai nagykepu csusztatasait, az SZDSZ sunyisagat."


És? Jobban bírnád Franciaországban a részeg Sarkozy hülyeségeit? Németországban azt, hogy mindenütt kamerák figyelnek és még rád is szólnak, ha szemetelsz az utcán, a gépedre pedig a rendőrség spyware-t telepít? Spanyolországban azt, hogy olyan magas a munkanélküliség, hogy az emberek tolonganak, hogy eladhassák a fél veséjüket? Angliában a magyarnál is rosszabb kormány dilettantizmusát?


A külföld csak azért tűnik tökéletesnek és Magyarország azért rossz helynek, mert az előbbit csak a filmekből ismered, csak a jó oldalát látod, az utóbbit viszont ismered, mint a rossz pénzt.


"Megjobban utalom azt, hogy partok valasztoi futball huliganok modjara beoltoznek es randalirozni jarnak, vulgarisan uvoltenek, es felelmet keltenek."


Akkor nyilván elkerülte a figyelmedet, hogy 2008 végén Görögország városaiban hetekig szinte hadiállapot volt anarchista lázadások miatt; nyilván arról sem tudsz, hogy Franciaországban autók százait gyújtják vagy borítják fel a huligánok, ha rájuk jön az ötperc, vagy hogy Németországban rendszeres a bőrfejű és a kommunista fiatalok összecsapása jeles ünnepnapokon, vagy szintén Franciao.-ban zsinagógákat gyújtanak fel időnként.


Magyarország egész nyugodt hely európai viszonylatban. Itt még éhséglázadás sincs, mint Szlovákiában.


"Az orszag egy ujabb fiatal egyetemet vegzet embert vesztett"


Az ország egy újabb pökhendi hülyét vesztett.

2009. nov. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan ismered Ady:Nekünk Mohács kell című versét,azt hiszem a magyar nép lételeme az örökös harc,Ady rendkívül jól látta a magyar társadalom lélektanát."Ne legyen egy félpercnyi békességünk,mert akkor végünk,végünk!"
2009. nov. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
37%

Ég veled kérdező! :)

Drága előttem szóló, Ady remek kis tanítványa volt Kun Béla........

2009. nov. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én se értek veled egyet,Én soha nem hagynám itt hazámat,máshol is vannak problémák.Minden hibájával együtt szeretem ezt az országot,ide vállaltam gyermeket,és Őket is arra tanítom hogy nagyon szeressék a hazájukat.
2009. nov. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
67%

Menj csak! Menekülni mindig könnyebb, mint erőfeszítést tenni valamiért... Tényleg nem fogsz hiányozni.


Én is elmehetnék, volna rá lehetőség, nem az irigység szól belőlem. Csupán csak felháborít ez a pökhendiség.

2009. nov. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
40%

Komolyan, én az ilyenekkel visszafizettetném taníttatási költségeit. Ahhoz, hogy diplomája legyen, az én adóm is kellett hozzá, bakker!


Most elmenekül, majd később, ha esetleg itthon javul a helyzet, vagy ha rájön, hogy kint sem mindig fenékig tejfel, akkor meg jön vissza sunnyogva. Meg a nagy honvágyra hivatkozva nagy magyarként!


Elhiszem, hogy marha nehéz itt megélni. Pláne mostanság. S van amikor tényleg a pénz a tét, s menni kell. De ilyen politikai ideológiai baromság miatt elmenni, ahelyett, hogy tenne valamit, hogy segítsen kilábalni az országnak ebből a trutyiból, hát ehhez tudok gratulálni. Ilyen emberek jobb is, ha elmennek, csak kárt okoznának! Végülis Gyurcsi is megmondta: "El lehet innen menni, kérem szépen!" Hát akkor menjél! Remélem viszed magaddal az összes olyan hazug tolvajt, akik miatt most el tűnsz innen!

2009. nov. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"hanem miattatok"

Látod kedves kérdező te sem vagy sokkal jobb. Benned hol az összetartás. Azzal nincs bajom ha kimész külföldre dolgozni és hazajössz. Ezt elfogadom.

Vannak barátaid? Mert ha vannak akkor ők olyanok mint te.( épersze akik nem mennek sehová)

Hát gyüjts minél több barátot és változtasd meg az embereket, az országot.

2009. nov. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
41%

Van valami problemad azzal hogy az emberekben felebredt[vegre]a magyarsagtudat????Vagy szerinted turjuk es nezzuk vegig hogy ehezik es pusztul ki a magyar nep????

Szanalmas,megalkuvo ember vagy!!!!!

2009. nov. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Az az igassag, hogy kulfoldon vegeztem az egyetemet (tudom hogy ez foben jaro bun mivel a magyar egyetemek szuperek) es eredetileg vissza szerettem volna koltozni haza a mesterkepzes utan. Szoval nem tartozok senkinek semilyen tandijjal. Nem akartam elhagyni Magyarorszagot de havi netto 168 ezerert nem akarok haza fele menet mindennap valamilyen politikai uvoltest hallgatni. Pokhendinek meg nyugodtan nevezhettek csak azert mert a szakteruletemmel es nem a politikaval kivanok foglalkozni!


Eltem Angliaban es Hollandiaban szoval hidd el, hogy kulfoldet nem csak filmekben lattam. Igen vannak problemak, de sokkal konnyebb kimaradni beloluk. Nem probal mindenki a WC-s nenitol, mosogatogep szerelon keresztul, az ellenorig politizalni (valos peldak az utobbi par heten). Ha mas az ember (vilag) nezete attol meg nem durvulnak el a vitak mint otthon (pl a Szechenyiben lattam egy par hete egy part akik ugy osszevesztek a Jobbik vs Fidesz teman, hogy az egesz uszoda hallotta).


S tenyleg nem menekulok, hanem egyszeruen az egesz allando politzalastol felfordul a gyomrom. Itt is rogton a parti hovatartozasomat firtatjak indirekt modon mikor egyik parttal se vagyok kibekulve. Es mondjatok el mit tegyek? Azzal kezdtem, hogy utalom a politikat, bar fontosnak tartom, hogy a megfelelo forumokon hozzaerto emberek megbeszeljek az orszag gondjait. Ettol fuggetlenul rogton hazatlan, arulo, gerinctelen embernek belyegeztek csak azert mert nyugalomban szeretnek elni es nem szeretnek nyomorogni (az egyiket meg elviselnem)? Nem en vagyok az egyetlen kulfoldon tanulo hazatero magyar akinek ezzel baja van. Feltetelezem, hogy minket rogton hulyenek neztek csak azert mert munka utan leszeretnek ulni, vagy uszni menni nyugalomban semilyen keretlen konfliktus nelkul.

2009. nov. 13. 16:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!