Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mindenki azt harsogja, hogy a...

Mindenki azt harsogja, hogy a politikusok lopnak, a saját zsebeiket tömik. De valójában mi alapján mondjátok ezt? Kinek van erre közvetlen bizonyítéka?

Figyelt kérdés

Ki az, aki konkrétan, bizonyíthatóan tud valamit, és nem csak azért mondja, mert mindenki mástól ezt hallja és "akkor biztos úgy van?"


Ezzel a kérdéssel nincs politikai célom, csak szeretek utánajárni a dolgoknak. Szóval, aki ezeket mondja, az mit tud a konkrét bűntettekről?


2013. okt. 24. 20:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
9%
nézd meg milyen luxusban élnek és hogy mikre költik a pénzt
2013. okt. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ismerek embereket, akik luxusban élnek, és nem bűnözők. Ez a paranoiás, irigy kisemberek "érve".
2013. okt. 24. 20:40
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted én, egyszerű állampolgár konkrét adatokat tudok arról, hogy a politikusok mennyit és honnan lopnak? Azért valamennyire igyekeznek palástolni a dolgot.


Közvetett bizonyíték 1: sok politikusnak 10+ ingatlanja (+több kocsija, milliós öltönyei stb.) is van (ez több, mint százmillió forint csak a plusz pénz, a megélhetés, benzin, fűtés stb mellé. Ha mondjuk havonta félre tudsz tenni százezret, ez tíz év kemény spórolás. Valamiért nekem a korrupció valószínűbbnek tűnik). Egyszerű képviselői fizetésből. És ami botrányos, hogy senki nem néz utána, hogy honnan. Ez nekem rögtön bizonyít két dolgot is. 1) nem kevés pénzt nyúlnak le tőlünk 2) minden ezt ellenőrző szerv is segédkezik nekik ebben.


Közvetett bizonyíték 2: olyan beruházásokra költenek milliárdokat, amiket sokkal olcsóbban is meg lehetne csinálni, lásd 4-es metró (ami méterre lebontva drágább volt, mint az LHC), stadionok, trafikok. A maradék pénz hova megy? Szerintem logikus, hogy nem eltüzelik.


Közvetett bizonyíték 3: Nézz meg bármilyen állami céget, a vezérigazgatója valószínűleg maximum fél éve került oda, csak hogy hamarosan milliós végkielégítéssel távozzon. Természetesen ez csak véletlen.


+ott vannak a kiderült esetek, mint a nokiás doboz vagy Sukoró.


Nekem ennyi bőven elég.

2013. okt. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Olyan bizonyítékra gondolsz például hogy épp valaki meglátja ahogy Gyurcsány vagy Orbán egy bankigazgatóval való találkozás során a zsebébe dug egy orbitális bőröndöt tele pénzzel? Nem, én még nem láttam ilyet, és hasonlót sem.

Tehát akkor valószínűleg ez is csak egy összeesküvés elmélet!

2013. okt. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Elég naív lehetsz kérdező, ha szerinted nem lopnak, persze tisztelet a kivételnek, mert biztos olyan is van.
2013. okt. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
70%

Orbán vajon miből gazdagodott meg? Honnan van neki villája, felcsúti tanyácskája, a feleségének több lakása, sok hektár földjük?

Ő csak egy példa sok közül.

2013. okt. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
53%

Orbánhoz hozzáteszem, hogy életében nem dolgozott egy percet se politikai pályán kívül tisztességesen.


fogalma sincs arról, hogy mi az a munka.

2013. okt. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Tudok több olyan politikusról is (nem fogom névvel leírni) és nem is most történt, hanem még az mpsz kormány alatt, mind ak ormányból , mind az ellenzébkből), aki évente 4-5milliót vett fel benzinköltségre. Megszavazták maguknak, hogy nem kell számlával bemutatni, hogy mennyit költ benzinre, és hogyhogynem, volt 1-2 politikus, aki tényleg havi 3-400ezret vett fel, meg olyan is, aki pesten lakik, de szállásköltségre vett fel évente milliókat. Tegyük fel, hogy nincs rejtegetnivalójuk, akkor miért szavazták meg, hogy ne kelljen számlával bizonyítani?
2013. okt. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nézz végig néhány közbeszerzési pályázatot, már amennyire nyilvánosan merik csinálni, hogy mi alapján választják ki a nyertest, mit ajánlanak, kivel milyen viszonyban vannak. Aztán pedig, hogy milyen minőségú les a kész munka. Elég hamar kiderülnek, hogy közbeszerzés címén inkább a családnak, komáknak csurgatják az állami pénzeket.
2013. okt. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

A kérdezőnek igaza van!

Politikusaink Isten küldöttei, hogy megváltást hozzanak nekünk és a százmillióikat is az Úr varázsolja nekik a semmiből! Aki mást mond, az egy irigy, mocsok neolibsikomcsi! És még náci is!

2013. okt. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!