Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » "Utánunk az özönvíz" hangulat...

"Utánunk az özönvíz" hangulat van az MSZP -ben?

Figyelt kérdés
2009. nov. 12. 05:18
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Nem él rosszabbul a nép ,mint a Kádár rendszerben csak nagyobbak az igények.3,5 millió autó van ebben az országban/és nem Trabik/10 millió mobiltelefon,az áruházak tömve vásárlókkal,600 km új autópálya épült,4 új Duna-híd stb.Ez nem egy lepusztult ország képe!


Te veszélyes vagy barátom.

Amiről te beszélsz, az a hiány és a piacgazdaság különbsége.

Illetve a organizációs fejlődés, hiszen felgyorsult az életünk és ezt követni kell.

Lehetne autók, áram, stb nélkül élni ma is, de akkor a fejlődés kilőve.

Nagyapám még triciglin hordta a szerszámait, apám már Ladával, nekem meg mikrobuszom van mert sokkal nagyobb területeket be kell járnom. Ez csal egy példa, de mindenre igaz.

A baj az ott kezdődik, hogy az elmúlt években ezeknek a fejlődéseknek a fenntartása került veszélybe!

A visszalépés meg nem egyszerűen arról szól hogy csökkented az igényeid, hanem arról hogy elveszted a lehetőségeid. A múlt rendszerben sem a fizudból éltél jól, hanem a mellékesből ha haladni akartál, ma viszont már nincs olyan hogy mellékes.

2009. nov. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Harmoka ***** válasza:

Akinek 30 ezer a nyugdíja, az nem véletlen. Nyilván nincs annyi munkaviszonya, ami után többet kaphatna. Nekem is van a családomban olyan ember aki fiatal kora óta beteg kevés volt a munkaviszonya, mégsem 30 ezer a nyugdíja. Sokan vannak akik nem is akartak a minimumon felül befizetni (fodrász, kozmetikus) amíg aktívak voltak, addig elég nagy lábon éltek, most meg sírnak, hogy kevés a nyugdíj.Akik akkor nem akartak rakni a kalapba, azok most ne akarjanak kivenni belőle. Aki meg nem dolgozott csak 10-15 évet az mire kapjon ennél többet?

Jövőre majd Viktor fizet mint a katonatiszt, ahogy igérte.

(Vagy úgy mint 98-ban, amikor még azt sem fizette ki ami törvény szerint járt volna).

2009. nov. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Félelmetes vagy barátom!


Munkaviszony! Tudod akik annak idején a beledbe termelte a kaját a TSZ be az annyira keveset kapott hogy ennyi a nyugdíja, pedig lehet hogy 5× annyit dolgozott mint te! „ Ez igazságos? „

Vagy aki fiatalon megsérült vagy lebetegedett, és azért nem kap még annyit sem hogy megélhessen belőle az dögöljön éhen? Fodrász, kozmetikus, nagylábon ? Hol ? Nem akarnak rakni a kalapba?

Miből? Abból a bruttó 200e ből mennyit kellene 150 et? Meg is kell valamiből élni barátom, és ha dolgozol akkor költségesebb az élet, ha tetszik ha nem! Itt az emberek nagy része nem azért nem fizet be többet mert nem akar gondoskodni magáról, hanem mert nem tud. A vállalkozók 60% a kényszervállalkozó!

Azon az alapon hogy joga van az élethez!

Persze ez nem csak emberi kérdés, hanem gazdasági is. Hiszen akinek 200 000 a nyugdíja az megtakarít, és nem fogyaszt. Akinek meg 50 000, az ha kap még 50 et akkor is elkölti mind a 100 at, és megtakarítani nem a fogyasztás csökkenésén lehet, hanem a megtakarításnak kiosztott pénzeken.

Viktor 98 ban is kifizette a nettó összeget, csak akinek sok volt az kevesebbet kapott és akinek kevés az többet, de 1 FT-al sem fizetett kevesebbet. Gondolkozz már ! Aki 200e kap annak nem annyi a 5% a mint

aki 50e –t. Most is valami hasonló lesz, ami nagyon helyes.

Persze akiknek 150-200e a nyugdíja, azok kárognak, de akkor sem lehet a magyar emberek 10-15% át halálra ítélni ezzel a nyugdíj rendszerrel. Jah. Nem vagyok nyugdíjas és Fideszes sem. Csak tisztán látok.

2009. nov. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Szavazzatok az mszp-re hátha megszüntetik jövőre a Rendőrséget.
2009. nov. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

1. Örülj neki, hogy eddig 11-ig megkaptad.

Vagy ha az "ember" a kisujját nyújtja, máris az egész karja kell?

Te is tudod. A törvény 12-ét ír elő. 12-ig meg megkaptátok. (Ha te nem, akkor jogos a felháborodás. Egyébként nem.)

Ne várj el olyat, ami nem jár. Ez is csak egy "megszoktuk" féle oktondiság.


2. Nem az Mszpn múlik. Ideje lenne már felfogni dolgokat.


3. Nem mindegy, hogy melyik nap kapod? 10 vagy 12, tökmindegy. Nekem sincs sok pénzem, de nem vág földhöz, ha egy nappal később kerül a számlára a pénz. Ha meg egy nappal később kerül, akkor a következő hónap annyival "rövidebb lesz". Nehogymár ennyit számítson egyetlen nap.


Számíts mindig arra, hogy 12-én jön, mivel a törvény is így írja elő. És ha mégis hamarabb kapod, akkor legyél boldog, hogy az állam neked hamarabb fizetett. De ha csak 12-e lesz, akor ne nyavajogj.


Érdekes, hogy egy bejegyzést sem olvastam tőled, ami "Ti nem örültök, hogy ma 11-én kaptunk nyugdíjat, a 12-e helyett?" címmel szerepelt volna.

Csak a nyavajgás megy megint, jó magyar szokáshoz híven.

2009. nov. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!