Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » "Utánunk az özönvíz" hangulat...

"Utánunk az özönvíz" hangulat van az MSZP -ben?

Figyelt kérdés
2009. nov. 12. 05:18
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Tegnapi napon (2009.november 11-én szerdán) értetlen nyugdíjasok (köztük én is) toporogtunk a szegedi OTP fiók takaréktár utcai bankfiókban illetve a bankautomatáknál, többen órákon keresztül. Hivatalosan november 12-én "jön" a nyugdíj a folyószámlával rendelkező nyugdíjasok 10 ezreinek, de már hosszú évek óta bevett gyakorlat itt, hogy az aktuális hónap 11-én reggel már megkapjuk a nyugdíjunkat. Egy éven belül ez alól csak 1-2 kivétel szokott lenni. Azonban utóbbi fél évben rendszeresen nem fizetnek 11-én, hanem csak 12-én. Ezt meg tették ebben a hónapban is, sok nyomorult kisnyugdíjas 11-én szerdán is egész nap várta, többen délután is ott toporogtak a bank automatáknál várva a nyugdíjat. Nem elég, hogy most novemberben kellett volna megkapnunk a "13. havi nyugdíj második felét", amit elvettek, hanem evvel is megaláz minket az állam, hogy gyakorlatilag "késve fizeti" a nyugdíjakat. Gondolom, hogy pénzügyi megfontolásokból "ráülnek" a pénzre még egy napra, mert a több száz milliárd forintnak az egy napi kamata is horribilis összeg lehet, és az előrejelzések szerint a tavaszi választásokon elbukó MSZP próbál minden forintot begyűjteni még a hatalmon levő ideje alatt. Valószínüleg nagyon hiányzik a jelenleg kormányzó pártnak, hogy kivívja a nyugdíjasok haragját maga ellen, vagy már "utánunk az özönvíz" hangulat van felsőbb körökben, és nem számítanak a nyugdíjasok szavazatai?
2009. nov. 12. 05:20
 2/15 anonim ***** válasza:
Szerintem a két dolognak semmi köze egymáshoz. AZ MSZP-t nem a nyugdíjak napi kamata fogja megmenteni jövő tavasszal, mint ahogyan a nyugdíjakat sem az MSZP, mint párt fizeti ki.
2009. nov. 12. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Igazad van, hogy közvetlenül nem az MSZP fizeti, de több mint száz milliárdos állami pénzről van szó, az államot jelenleg az MSZP felügyeli elméletileg, tehát nekik kellene erre odafigyelni minimum, valamint az MSZP-nek fontos az államkassza bevételi oldala, ahova az állami nyugdíjpénz visszatartásának a kamata visszacsordogál, ez több milliárdos tétel, de itt nagyon idegesek a nyugdíjasok a késve fizetés miatt, és az államot okolja az nyugdíjasok többsége, a Bajnait szidják ilyenkor (hallottam), az MSZP egyik legfőbb szavazóbázisa pedig a nyugdíjasok akiknek most visszatartják a nyugdíját. Nem ártana, ha odafigyelne tehát az MSZP, hogy idejében megkapjuk a nyugdíjakat...
2009. nov. 12. 06:58
 4/15 anonim ***** válasza:
Ha tizenkettedike az utalási határidő akkor mi is a probléma?Ha ma se kapod meg akkor reklamálj!
2009. nov. 12. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
A nyugdíjak átutalásának határideje 12.-e!Csak akkor utalják hamarabb,ha az vasárnapra esik.A bankoktól függ,hogy mikor teszik a számlákra az átutalt pénzt.Az MSZP-nek ehhez semmi köze.Aki ezért szidja a kormányt,az ostoba.
2009. nov. 12. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Én is tudom, hogy 12-e a nyugdíjak utalási határideje, de attól függetlenül, hogy vasárnapra esik-e a 12-e vagy nem, hosszú ideje 11-én már megkaptuk. Ha valaki 34 ezer Ft öregségi nyugdíjból él 11-étő, 11-éig annak már kenyer sincs otthon 11-én. Nem beszélve arról, hogy ma kellene utalni a 13. havi nyugdíjat, amit még a kisnyugdíjasoktól is elvettek. Tudjátok-e, hogy kb. 30 ezer Ft a mininál öregségi nyugdíj, a minimálbér ugynakkor olyan netto 57 ezer. Éljen meg az 30 ezerből havonta aki ezt kitalálta! És akkor ki felel ezért? nem a hatalmon levő párt? Egyébként én azt közvetytettem ami a nyugdíjasok közhangulata, attól függetlenül ez a szabály vagy az a szabály, nagyon sokan várták a nyugdíjat a szakadó esőben egész délelőtt, közbe szidták a Bajnai-MSZP csapatot...
2009. nov. 12. 07:24
 7/15 anonim ***** válasza:
Ez vihar egy pohár vízben,ha ma se kapod meg akkor jogosan reklamálhatsz,addig nem.Szavazzatok Orbánra,akkor meg majd 11.-12.havi nyugdíjat se fogtok kapni.A nyugdíjat a ledolgozott évek és a befizetett járulékok után állapítják meg,mindenki annyit kap amennyit letett a társadalom asztalára.
2009. nov. 12. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
A rendszerváltozás után eltelt 20 évet figyelembe véve te se gondolod komolyan, hogy igazságos, hogy van 100 ezres meg 30 ezres nyugdíj. Rosszabbul élünk mint Kádár alatt, a Kádár rendszer 30 évig tartott, aki nem dolgozott azt börtönnel büntették, tehát nem a nagy dolgozni akaráson múlott a ledolgozott évek száma. Ez a rendszer 20 éve tart, kb 20-30 százalék azon kiváltságosok rétege a társadalom összlétszámához viszonyítva, aki olyan helyzetbe került, hogy normálisan tudott az öregkorra nyugdíjjárulékot fizetni, sokaknak még munkája se volt. Akiknek magasabb nyugdíjuk van nem biztos, hogy 40 évig lapátoltak érte a szénbányában. Sajnos nem az embereken múlik csak, mennyit tud "letenni a társadalom asztalára", a többségnek még normális munahelye sem volt az utóbbi 20 évben, és nem tehetett róla. Elgondolkodtató, hogy az átkos Kádár rendszer 30 évig tartott, az új politikai rendszer 20 éve tart, és rosszabbul élünk, több az államadósság mint a rendszerváltozás előtt közvetlenül. Akkor mindent rá lehet kenni szerencsétlen Kádárra, (30 év Kádár rendszerre rákenni a bajokat, mikor 20 éve már demokrácia van)...
2009. nov. 12. 08:09
 9/15 anonim ***** válasza:
Nem él rosszabbul a nép ,mint a Kádár rendszerben csak nagyobbak az igények.3,5 millió autó van ebben az országban/és nem Trabik/10 millió mobiltelefon,az áruházak tömve vásárlókkal,600 km új autópálya épült,4 új Duna-híd stb.Ez nem egy lepusztult ország képe!
2009. nov. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Hol olvastad ezt te „ böszme” MSZP-s?


Még programszerűen nem nyilatkozott senki a nyugdíjakkal kapcsolatban, de vannak részinformációk, ami alapján lehet sejteni, azt hogy mit is akarnak csinálni a feszültségek enyhítése érdekében.

Kompenzációs nyugdíj emelés, ami azt jelenti hogy akinek kicsi a nyugdíja az kap rendesen, akinek az átlagosnál magasabb az kevesebbet, és egy bizonyos határon túl semmit.

Vannak olyanok akik 500 000 kapnak havonta, talán szociálisan nekik nem szükséges, szemben a

60-70-80-90 000 ezresekkel, akiket nagyon nyomni kell és a 100-120 000 akik szerintem szintén de nem akkora mértékben. Természetesen sok esetet felül kell vizsgálni, hiszen sokszor párt alapon osztottak hatalmas nyugdíjakat. Ebben a Fidesz és a Jobbik felfogása is megegyezik. Amíg nem rendeződnek ezek a kérdések addig nem is lehet szó „ nyugdíj reformról „.És itt megjegyezném hogy a nyugdíj reform nem arról szól hogy el kell venni, hanem a nyugdíjba vonulás kereteit kell átalakítani, főleg a kedvezményezett szektorokba, illetve ez a nyugdíjasok érdeke elsősorban, hogy meg tudják kapni ami jár nekik a jövőben.

Egy Jobbikos.

2009. nov. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!