Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Őssejtkutatást miért tiltják?

Őssejtkutatást miért tiltják?

Figyelt kérdés

Úgy tudom legalábbis hogy tiltva van. Ha nem akkor javítsanak ki valami hiteles linkkel. Ez a tudományág abszolút elsőbbséget kéne élvezzen ezzel szemben betiltják?

Ennek mi az apropója?



2013. okt. 19. 23:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Nincs tiltva, sőt manapság nagy támogatottsága van.


Ahhoz, hogy emberen próbáljanak ki valamit,azt sokáig tart elérni.Ott a bürokrácia meg a sok engedélyeztetés.

2013. okt. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Értem akkor rosszul tudtam, csak embereken tiltják.

Hát pedig ha lenne őssejtkutatás embereken és működne akkor az összes szervkereskedő lehúzhatná a rolót.

2013. okt. 19. 23:34
 3/5 anonim ***** válasza:

Bizonyos őssejt kezelések már emberen sem tiltottak.


Komplett szervet létrehozni és ezt beleoperálni valakibe , nos ilyen volumenű dolgokhoz még idő kell.

2013. okt. 19. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 hollófernyiges ***** válasza:
Van ahol tiltják. Magyar szabályozást pontosan nem ismerem, de a probléma az, hogy az őssejteket emberi embriók szétszedésével nyerik, az ebből eredő etikai probléma gondolom érthető.
2013. okt. 20. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Őszinte leszek, nem, nem érthető, a csecsemő már rég meghalt, a szüleinek, pedig nem fog feltűnni hogy egy kis hamut kapnak a gyermekük hamvai helyett, egyébként sem kell az egész csecsemő, csak egy kis része
2013. okt. 20. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!