Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 15 %-os nyugdíjkiadás-csökkent...

15 %-os nyugdíjkiadás-csökkentésnek és a nyugdíjak két évre való befagyasztásának milyen következményei lennének?

Figyelt kérdés

2013. okt. 19. 19:42
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
45%

Azok a nyugdíjasok akik az előző rendszerben kezdtek dolgozni , a rendszerváltás után mentek nyugdíjba és nem

voltak kihagyott éveik , nagyjából 100-150 ezer Ft. nyugdíjat kapnak.

És emellett folyamatosan panaszkodnak...

A jelenlegi dolgozók nettó 90-140 ezret keresnek és ebből kell nekik élni , nősülni , lakást építeni , gyereket nevelni...Miközben egy házépítés a negyvenszeresére drágult , 50 Ft egy tojás , dolgozni meg nem olyan tempóban kell , mint a szocializmusban ....


Lesz nyugdíjcsökkentés , de nem a jelenlegi nyugdíjasoknak, 15 év múlva elkezd nyugdíjba menni az

1970 - es generáció , ők azok , akiknek sok a kihagyott évük , kapnak majd 40- 50 e Ft. nyugdíjat , aztán nyúlkálhatnak majd a kukákban a bolt mellett.


Nem nézem ki a mai 15-20 évesekből , hogy ők fognak engem eltartani , inkább majd kirabolnak , vagy elmennek Németországba.


Szóval , szerintem ne sajnáld a nyugdíjasokat , sajnáld az aktív dolgozókat , ők tartják el a többieket , ők fizetik a minisztériumok autóbeszerzéseit , meg mindent !

2013. okt. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Azt nem kérded,miből fizetjük az 1 mill.segílyest,akik még ráadásul rengeteg anyagi és erkölcsi kárt is okoznak?!Már előbb is kérdeztem,valahogy ez a dolog nem derogál úgy veszem észre!
2013. okt. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!