Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez egy példa, arról hogy mit...

Ez egy példa, arról hogy mit hozott nekünk az EU, és hogy mit is fog?

Figyelt kérdés

Persze lehet azt mondani hogy „ nincs szerencsénk” de sajnos akár merre fordulunk ezt tapasztaljuk. Ott ütnek bennünket ahol érnek, és nem elég hogy az emberek munkáját elveszik, betiltanak nálunk gazdaságosan működő termeléseket, helyette gyengébb minőségű és sokkal drágább külföldi marad csak. De elsőnek olvasd a linket.

[link]

Sajnos így járunk lassan mindennel, a tej és a hús, az elsők között szerepel aminek a magyar termelését teljesen el akarják lehetetleníteni gazdaságilag. De nem áll itt meg a folyamat.

Nem liberalizálják a piacokat, hanem a számunkra ellehetetlenítik, és ha másként nem megy akkor visszaélve a nagyobb erősebb országok N1 es Eu s protekcióival egyszerűen megszavazzák hogy fejezzük be a termelést az adott iparágban.

Minden adat be van linkelve ami alapot adhat hogy gondolkodj.

Ne nekem higgy, hanem az adatoknak.


[link]

[link]

[link]


Persze ha te tudsz valamit amit cserébe kaptunk, és megéri, azt elolvasnám!


2009. nov. 9. 11:46
1 2
 11/12 anonim válasza:

Nem az EU a hibás, az biztos!

Véleményem szerint, a kisszerű magyar vezetők a hibásak, akik a saját érdekeiket mindig előrébb tartották, mint a hazájuk érdekét (volt egy-két kivétel: Széchenyi, Deák,…).


Viszont az biztos, hogy legalább olyan, ha nem erősebb függés alakult ki az EU gazdasága és a mi gazdaságunk között, mint a KGST idején volt a szoc. táborban. Nem kimondottan a mi javunkra.


A szőlő és cukor, meg miegyéb termelésének a felszámolása érdekében (azt hiszem a malomipar is ide tartozik), valóban kaptunk pénzt az EU-tól, de nem szociális kiadásokra és nem a vezetők zsebébe (végkielégítések), de végül is ide került. Szerintem a ne halat adj, hanem hálót, elv jegyében, ezeknek a pénzeknek fejlesztési, beruházási célokat kellett volna szolgálni. Valószínűleg az Unióban még kevéssé ismertek bennünket, ezért térségi támogatásokat adtak. Aztán ipam-napam felvette erdőtelepítésre, vadgazdálkodásra, stb.

Ipam-napam elnevezéssel itt azokat illetem, akik vagy benne vannak a napi politikában, vagy az ő hozzátartozóik, barátaik.


A konzerviparban ez kissé másként ment, talán azért, mert rájöttek, hogy mi történik a támogatásokkal. Úgyhogy megvették a gyárat, vele a piacot és a beszállítókat. Egy pár évig termeltek vagy imitálták a termelést, majd lebontották, vagy eladták a gyárat esetleg a kettő együtt. Maradt nekik a piac. Nekünk meg a tönkrement beszállítók, és a munkanélküliek.


Az Unióban jövőre tilos lesz szénszálas izzót gyártani. Ezért nálunk az a cég, amelyik megvette a Tungsramot elbocsát 2600 fő dolgozót. Figyelem EU pártiak: nem a válság miatt!

Egyébként dicséretes, hogy nem fogták a válságra és idáig is termeltek.

Csak egy ötlet: ha a mi, felelősségtudattól átitatott állami vezetőink, nem eladják a Tungsramot, hanem átalakítják a termelést, akár hitelekből is (a jelenleginél több tartozást nem hiszem, hogy tudtak volna összeszedni, és ennek még a hasznát sem látjuk). Esetleg az akkor még elmaradottabb szomszédos országokban vásárolunk még hasonló üzemeket, akkor ugye egyszer, miénk a piac, másodszor legalább Ukrajnába kiszállíthatjuk az elavult, tiltott gyártósorokat. És onnan tovább árulhatjuk az Unión kívüli országokba, a tiltott terméket oda, ahol még engedélyezett. Ezt a nyugatiak óriási tapasztalattal művelik, mert már a rendszerváltás előtt is ezt tették, és ebből a szempontból nem változott semmi.


Ja, és jó lenne mielőbb bevezetni az eurót. Nem tudom figyeli-e valaki, hogy aratáskor mindig erősödik a forint. Amikor meg az utolsó szem búzát is eladtuk gyenge euróért, hogy, hogynem gyengül a forint. Amikor a gazdálkodó befektetne, fejlesztene gyenge a forintja, amikor meg a jó minőségű gabonát akarja eladni erős lesz a forintja.


Ez, amit leírtam, csak saját megfigyelés. Nincs kizárva, hogy rosszul látok. Ez az én nézőpontom. Nem haragszom érte, ha valaki másképp látja, mert tanulhatok belőle.

Amit nem szeretek: a „fa**ozás, meg a **arozás, szerintem nem építő jellegű, inkább önző megnyilvánulás.

2009. nov. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Amit nem szeretek: a „fa**ozás, meg a **arozás, szerintem nem építő jellegű, inkább önző megnyilvánulás.


Egyetértünk.

Nevetségesen alacsony az Eu s támogatás.

De mi is történt valójában?

Nem egyszerűen vettek piacot itt is és ott is, hanem kg ra megvettek minket.

A magyar paraszt termel, de nincs kinek árban eladja mert mindenhol ugyan azok a csoportok érdekeltek.

Be karteleznek, a tárolókban, a felvásárlok, a feldolgozók. Nincs magyar élelmiszer ipar, mert mindent a multik tartanak a kézbe és még csak nem is akarnak adózni. De a föld is kiárusításra kerül, úgy hogy semmi nem marad, mi fogunk dolgozni a földeken, a konzerv gyárakban, a Tescókban, és mi is vesszük meg azt és annyit abból a szarból amit engedélyeznek. Ezen kell változtatni.

2009. nov. 9. 16:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!