Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mindig csak a gazdaságga...

Miért mindig csak a gazdasággal foglalkoznak a politikusok?

Figyelt kérdés

Állandóan csak a gazdasági statisztikákat mantrázzák,

ez párttól független, most példának okáért a rezsicsökkentés lett egy ilyen varázsfogalom, amit elismételnek százezerszer naponta.

Miért nem a társadalmi jelenségekről és okokról vitáznak?

A gazdaság az ország teste, a társadalom a lelke.

Ha a lelke beteg valakinek/valaminek, akkor hiába nyomják az illetőt tele gyógyszerrel, nem fog meggyógyulni.

Fogy a magyarság. Ez nem egy probléma, hanem EZ A PROBLÉMA. Ha szóba is kerül, mindig csak gazdasági szempontból vitatják, amikor az emberekre erőltetett elkorcsosult torz világkép a valódi ok.

Előre is köszönöm a kifejtett válaszokat!



2013. szept. 30. 00:40
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:

A közgazdaságtan az egy társadalomtudomány.

Úgyhogy a gazdasági problémák a társadalom gondjai.


Ha a társadalmat egy élőlénynek képzeljük el, akkor a gazdaság az az emésztőrendszere és vérkeringése. A legjobb, ha a politikusok csak ennek a kiegyensúlyozásával foglalkoznak. Mert az élőlény agya az a kultúra, a művészet arra hivatott, hogy az agyatlan zabálógépből valami értelmeset és szépet alakítson. Abba jobb, ha nem avatkozik bele a politika. Volt már rá példa, hogy beleavatkozott, na az egy agyvérzéssel ért fel.


A népességfogyás sem gond. Csak az a gond, hogy nem a megfelelő része fogy a testnek. Nem a hájból, a tokából mennek le a kilók, hanem az izomból és az agyból. Ez a káros, és ezért a rossz vérkeringés a felelős. Nem a jó helyre mennek a tápanyagok. És ez gazdasági probléma, politikailag kezelendő.

2013. szept. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:

"Hiába foglalkozik a kormány a társadalom problémáival, ha közben a gazdaság összeomlik és mindenki nélkülözni kényszerül. A drága, igazmondó Bajnai Gordon idejében se a gazdasággal, se pedig a társadalommal nem foglalkoztak, meg is lett az eredménye.

"Fogy a magyarság" A Fidesz már tett ez ellen, ugyanis támogatja a nagycsaládosokat. Van egy nagycsaládos ismerősöm, aki elmondta, hogy mióta a Fidesz van kormányon, egyre több mindenre telik nekik és a gyerekei is biztos jövő elé nézhetnek a saját hazájukban. Csak várnod kell 10-20 évet, és a statisztikák igazolni fogják a szavaimat."


Fordítva nem igaz? Hiába foglalkozik a gazdasággal a kormány, ha szétesik a társadalom és zéró összetartás van a magyarok között.

Ez a válasz tökéletes példa mennyire elvakultak az emberek a sok "gazdasági agymosás" miatt.

Hiába adnak különböző kedvezményeket, ha a nagycsaládos modell nincs benne az emberek szellemében.

A tudatalatti manipuláció hatására ez egyáltalán nem vonzó, ahelyett, hogy fiatalon életerős utódokat nemzenének az emberek, 40 évesen -miután a karrierben "kiteljesedtek" nagy nehezen összehoznak egy gyereket, aki korántsem lesz olyan jó képességű, ráadásul a szülők már 55 évesek lesznek, mire a gyermek 15 évesen a legnehezebben kezelhető korba. Hogy tartsák egy 15 éves kamasszal a tempót 55 éves szülők?

Érdekes módon különböző népek a szegénységben is szaporodnak, tehát itt megint a mentalitás, a szellem a döntő, tehát társadalmi problémáról van szó, amit nem lehet teljesen kezelni gazdasági lépésekkel, sőt.


"Mivel kéne?

Haderő?

Környezet?

-

a GAZDASÁG az alapja mindennek."


Mindennek?

Miért alapít az ember közösségeket?

Ez az ember természetéből fakad, ezt hívta Arisztotelész zoón politikonnak.

Ergo maga az államalapítás is egy társadalmi jelenség, aminek egy szükséges tényezője a gazdaság, ezt senki sem tagadja, de az esszenciája megint a szellemben keresendő.

Magyarország lakossága aránytalanul boldogtalan a gazdasági helyzethez képest, több rosszabb gazdasággal rendelkező szegényebb országokban boldogabbak az emberek.

Biztos azért, mert a "gazdaság az alapja mindennek."

Nem törődnek az emberek szellemi ápolásával és nevelésével, így nem csoda, hogy ott csalnak, ahol csak tudnak.


Várom a cáfolatokat.

2013. szept. 30. 19:32
 13/34 anonim ***** válasza:

Az úgynevezett harmadik világ országaiban azért akkora a szegényebb néprétegek szaporulata, mert a gyerekekre bevételi forrásként tekintenek, arra apellálnak, hogy később majd a gyerekeik eltartják őket a munkabérükkel.

Tehát gazdasági alapja van, nem pedig mert annyira szeretik a gyerekeket.

A fejlettebb államokban sokkal inkább a gyerek jövőjét tartja szem előtt az ember, s minthogy itt nem a munkaerő mennyisége, de minősége dominál nem is tehet másképp. Nem szülhet a világba gyári munkásokat, mert a munkaerő-igényes gyáripar a harmadik világban működik jelenleg. Ahol a tudásigényesebb szolgáltatószektor dominál, ott létfontosságú a gyerekek oktatása, ami nem éppen olcsóság.


Aztán a közösségeknek alapításának nem egyfajta jajdejólelvagyunk együtt érzés a fő motívuma, hanem a biztonság megalapozásának gazdaságilag ez a leghatékonyabb módja. Az ókorban a városállamok falaikkal azért jöttek létre, hogy a mezőgazdaságból élő emberek képesek legyenek hatékonyan védekezni a folyton veszélyt jelentő nomád népek vándorlásai ellen. (Persze eleinte sorra elbuktak, a letelepedett "civilizált" emberek államai a középkorban erősödtek meg annyira, hogy végleg hatástalanítsák a "barbár" vándornépek pusztítóerejét. A magyarság is ezért kényszerült rá a letelepedésre és államalapításra, fosztogató vándornépként nem volt többé perspektíva. Ezt István és gondolom az őt körülvevő tudós elmék ismerték fel, ahogy azt is, hogy a nagyobb biztonság érdekében integrálódni kell abba a kulturális közegbe, amiben fennmaradni reménykedünk: a keresztény világba. Ennek is gazdasági céljai voltak, mivel a fosztogató hadjáratok többé nem voltak elég alacsony kockázatúak s így sikeresek a társadalom eltartásához, muszáj volt termelésre és kereskedelemre alapítani a gazdaságot.

2013. szept. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:

Muszáj beleavatkoznia a kulturális életbe, különben a szemetet eszikmeg az emberek.

Ennyi erővel a gyerek kulturális nevelése se fontos a a szülő részéről - ugyanaz a kettő.


A nagy szaporulat nem csak a harmadik világban jellemző, hanem az innen származó etnikumokra, érdekes módon akkor is, ha fejlett országban élnek jó körülmények között. Tehát nemgazdasági tényező a szaporulat. Nem kell ezt túlmagyarázni,alapvető ösztönből fakad, amit agymosással lehet manipulálni. -társadalmi tényező továbbra is.

Ahogy már írtam, Magyarországon boldogtalanabbak az emberek, mint amire a gazdasági statisztikák alapján következtetni lehetne.

Más rosszabb gazdasági helyzetben lévő (nem feltétlenül 3. Világi) országokban nagyobb az elégedettség. A tények magukért beszélnek.

Tehát megint a szellemiség a meghatározó tényező.


Jól írtad, a biztonság miatt alapítanak többek között közösséget az emberek, és a biztonságra való vágyakozás mi? Alapvető ösztön.

A gazdaság is ebből fakad, és nem fordítva.

2013. szept. 30. 22:43
 15/34 anonim ***** válasza:

Amiket írsz, mind igaz, csak nem gondolod tovább.

Az itteni etnikumok többnyire a magasabb segílyke végett "vállalnak" több gyereket, akiket aztán elhanyagolnak, a purdék csak felnőnek, mint a gaz és felnőtt vagy már ivarérett korukban szüleikéhez hasonlatos életmód követését kezdik.


Azt viszont nem tudom, hogy mi alapján állapítható meg az "elégedettség" egyes országokban, de ha tényekről beszélünk, akkor statisztikai adatokra lesz szükség, csak akkor beszélnek magukért.


A biztonságra törekvés valóban alapvető szükséglet, de nem csak az embernél, hanem az állatoknál is, amelyek többségének esetében nem eredményezi társadalmi rend és civilizáció kialakulását.


Az ember enni akar, majd biztonságban tudni magát és családját, és így tovább. Intelligenciája révén képes a természetet kizsákmányolva kielégíteni ezeket a szükségleteit, ez a gazdaság. A társadalom az emberek egymáshoz fűződő viszonyrendszere, ami viszont gazdasági indíttatású. Az az alapgondolat, hogy közösen, együtt többet érhetünk el. Nem az, hogy mennyire boldogan érzem magam társaságban, hanem mennyivel eredményesebbek vagyunk együtt. Így aztán a társadalom megalakulása gazdasági indíttatású.


Ha a gazdaság rosszul működik, akkor az emberek elkezdik megkérdőjelezni a társadalmuk eredményességét, feszültségek keletkeznek a közösségen belül, megrendül az emberek egymásba vetett bizalma. Az emberek kételkedni kezdenek abban, hogy érdemes gyermeket a világra hozni egy olyan gazdaság mellett, amely szinte a jelenlegi populációt is alig képes fenntartani. Ezért szerintem a társadalmi gondok felszámolásához elengedhetetlen a stabil, jól működő gazdaság.


A kultúra is csak virágzó gazdaság mellett tud felfutni, akkor jut elegendő vér az agyba, ha van elég kaja.

De amikor a politika beavatkozik a kultúrába, abból propaganda születik, ami egy torzszülemény, az éhező lény hallucinációja arról, hogy tele a bendő és csodavilág van.

Vagy pedig az általad is említett agymosás, ami jelen metaforában az anorexiával egyenértékű: Nem baj, ha csórók vagyunk és csontsoványak, mert ez modelles.

2013. szept. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:

Teljesen egyet értek avval, amit a kisebbségekről írsz, de vizsgáljuk meg jobban az egész folyamatot.

A gazdaság kihat a pszihére ez evidens (különben nem lenne gazdaságpszihológia) A teljes ellátás és a védelem miatt nincs felelősségtudat a cigányokban. Ha elkényeztetem a gyerekem, akkor szemtelen lesz, és nem fejlődik sehova. Vagyis itt is a szellem dönt, de erre kihat a gazdaság, ezt egy percig se vitattam.


Egy egyszerű példával tisztázom, hogy pontosan mire gondolok.

Tegyük fel, hogy egy országban a gyakori ittas vezetést magas pénzbírsággal kívánják vissszaazorítani, biztos megvan a hatása.

Egy másik országban nemcsak a bírság magas, hanem propagandával ezt a cselekményt egy teljesen antiszociális, elfogadhatatlan cselekménynek állítja be. Tehát aki ilyet művel, azt kirekesztik a társadalomból. Melyik az elrettentőbb? Hol szorul szerinted jobban vissza az ittas vezetés?.


Mivel az embert is természeti törvények határozák meg, vannak közös vonásai az állatokkal.

Minden élőlény a lehető legmagasabb szintű közösséget alakítja ki, amekkora a kapacitása. Az embernek jóval nagyobb ez a kapacitás, csupán ennyi a különbség.


A társadalom olyan indíttatású, ahogy definiáljuk. A tied is vitathatatlanulmegállja a helyét, de ez alapján nem létezne az az eltérő különbség az országok között, amit írtam.

[link]


A közösen többet érhetünk el alapgondolat is ösztönös, ami a természet egészére igaz. Ezt nevezte Nietzsche a hatalom akarásának.

A jó gazdasáag, és a egészéges lelki állapot összefüggnek, mindkettő elengedhetetlen egy jól működő társadalomhoz, ebben szerintem egyet értünk. Az utóbbira nem fordítanak figyelmet a polotikusok, ennek az okáról szól a kérdés.


A beleavatkozásra olyan szinten szükség van, hogy ellenőrzi az állam a médiát, hogy ne külföldi érdekeltségű legyen, hanem a belföldi célokat szolgálja. Mivel ez nincs meg, ezért olyan retek a média.

Ami a közösséget építi, azt kötelessége az államnak támogatni, legyen szó kultúráról, művészetről,vagy tudományról. A támogatás is beleavatkozás.

2013. okt. 1. 14:45
 17/34 anonim ***** válasza:
6-os! Ugye elolvastad az utánad írókat! Inkább azt hidd el,mint amit a vezéred akar beléd dumálni.
2013. okt. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:

Valasz a kerdesedre :

Bill Clinton 92 ben a campaing kozeppontjaba tette ezt :

" It's the economy, stupid " ( James Carville ) jelezven hogy sokmindenre a jol funkcionalo gazdasag a valasz.

Ha az emberek jol keresnek, a gazdasag pereg, sok mas problema " magatol" megoldodik.


"Miért nem a társadalmi jelenségekről és okokról vitáznak?"

Nem nagyon lehet a "tarsadalmi " es a "gazdasagi" jelensegekek kulon valasztani, nagyon ossze van fonodva a ketto

2013. okt. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:

"A jó gazdasáag, és a egészéges lelki állapot összefüggnek, mindkettő elengedhetetlen egy jól működő társadalomhoz, ebben szerintem egyet értünk. Az utóbbira nem fordítanak figyelmet a polotikusok, ennek az okáról szól a kérdés."


Az egészséges lelki állapot tényleg nagymértékben független a gazdaság teljesítményétől. Nem tudom statisztikai adatokkal alátámasztani, de szerintem a polinéz szigetvilág egy gyöngyszemén kőkörszaki életvitelt követő bennszülöttek körében kisebb arányban vannak jelen a pszichopata gyilkosok, antiszociális, irigy emberek, mint az USA-ban. Az a kulturális fertő, ami a nyugati világban elhatalmasodott tényleg kitermeli a szellemi elsatnyulást. Azt mondod, hogy ezt kellene a politikának megfékeznie. De ezt nem gondolhatod komolyan... hogy egy rakás hulladék, parlamentben fikázó idióta majd megteremti az emberhez méltó szellemi közeget... Én biztosan nem bíznám rájuk az elmém gondozását is. (Igaz, hogy a gazdaságot sem, de a többség elmegy szavazni, szóval ezt érdemeljük) Az említett züllés is visszavezethető gazdasági okokra. Az a cél, hogy az emberekből agyatlan fogyasztógépet gyártsanak, és ehhez elengedhetetlen, hogy agyhalott zombiként falják a reklámokat, észre sem véve, hogy már nem a barátokközött villog, hanem az új samponreklám, amitől mostaztán tényleg kiegyenesedik a hajunk.. A teljesen elhibázott gazdasági rendszer megköveteli, hogy a jövedelemtermelés folyton növekedjen, csak akkor fenntartható egy gazdaság ma, hogyha folyton növekszik. Ehhez pedig egyre többet kell zabálni, amihez egyre több értéket kell kinyerni és ellopni a természetből... ez pedig egyre több munkát igényel, a rabszolgáknak pedig már nincs idejük gondolkodni a filmek, a mondatok értelmén. Csak villogjon.


Ez csak egy teljesen más alapokra helyezett gazdasági rendszer mellett változhat, aminek nem az agyatlan fogyasztás, a hulladéktermelés az értelme, hanem az élet.


De sajnos a haszonlesés, profithajhászat ha a közösségen belül egyetlen elemnél is jelen van, akkor annak rövidtávú sikere a többi elemet is magával ragadja... Ez az említett élőlény elrákosodásával egyenértékű.


A rákot győzték már le emberek, akaraterővel talán. De az az agyban van. A politika az a vérkeringést szabályozza, a sejteket táplálja, akik lemásolják a szervezettől elszakadó, önmagát külön entitásként értelmező rákos szöveteket látván azok sikerét, hogy azoknak több vér jut.


Sajnos az emberi társadalom nem olyan erős szervezet, hogy az agy, a művészet és kultúra akaratereje legyőzhetné az elrákosodást. Sokszor inkább be is adja a derekát a profitorientációnak és löttyedt fehér trutyivá, agydaganattá válik.

2013. okt. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
Szerintem ha pl Csád is azt látná,hogy körülötte lévő országokban 10-szer annyi a fizu,jobb a megélhetés,akkor ott se lenne szülési kedv. De arról már ne is beszéljünk,hogy ott gumira nincs pénz.Szóval ezzel kár példálózni.Meg szerintem a hazugságokba,létbizonytalanságba senki se vállal nagyon jó kedvvel.Én 30-hoz közelítek, vagy 5 évig csak feketén dolgoztam.Mert csak így tudtam.Szerinted?
2013. okt. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!